Financované MŠMT

2017-2020

Sportuj ve škole

Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají jednu až tři hodiny týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol a jsou v rámci pobytu ve školní družině zdarma.

2015-17

Hodina pohybu navíc

V letošním školním roce realizujeme projekt Hodina pohybu navíc, který je financován MŠMT. V rámci tohoto projektu se žáci 1.-3.tříd účastní pohybových aktivit, při kterých je rozvíjena jejich tělesná zdatnost.

2010

Naše škola vypracovala projekt pro ROZVOJOVÝ PROGRAM – Vybavení škol pomůckami kompenzačního a rehabilitačního charakteru v roce 2010. Dotaci v hodnotě 106 000,- Kč jsme žádali na výukový software a technické vybavení učebny. Projekt byl schválen, bohužel pouze s dotací 15 000,- Kč na software.

Poznáním k toleranci aneb naše škola cestuje světem

Je to tady! Naše dvouměsíční studie zvyků, tradic, fauny a flóry cizích krajů je u konce. Během té doby jsme vytvořili spousty projektů na nejrůznější témata a zjistili mnoho zajímavých informací. Rádi bychom se s Vámi se všemi o ně podělili. A tak tedy v pátek 18. prosince 2009 Vás srdečně zveme k návštěvě naší školy. V 6. A si můžete vyzkoušet brazilský bojový tanec capoeiru, spolu s 6.B si pak zatančíte divokou sambu, která každoročně rozproudí davy lidí na karnevalu v brazilském Rio de Janeiru. Slečny ze 7. A se pro Vás na chvíli promění v břišní tanečnice a budou se vlnit v rytmu orientální hudby typické na Arabském poloostrově.  V  7. B pak můžete zhlédnout tři ukázky z tradičního islámského práva a možná budete otřeseni jeho krutostí.  V 7. C si poslechnete volání muezzina, který z vršku mešity svolává všechny muslimy ke každodenní rituální modlitbě - Salát. Když se řekne Francie, mnohým se vybaví hlavní město Paříž a ta je také městem módy. Pojďte se tedy podívat na módní přehlídku do 8. A. Ze třídy 8.B se jen pro tento den stane francouzský kabaret s ukázkou světoznámého tance - kankánu. Francie má velmi bohatou historii a kousek z ní nám předvedou kluci z 8. C.  Jste milovníci bojových umění? Tak neváhejte a přijďte se podívat na japonské bojové sporty. Chlapci z 9. A Vám předvedou ukázku karate a v 9. C si pak můžete vyzkoušet některý z obranných chvatů juda.
Věříme, že si páteční odpoledne spolu s námi pěkně užijete! Budeme se na Vás těšit!
Žáci a celý pedagogický sbor ZŠ Dětská.