• novinky
  • XXI.ROČNÍK VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ke Dni Země a Mezinárodnímu dni životního prostředí

XXI.ROČNÍK VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ke Dni Země a Mezinárodnímu dni životního prostředí 22.6.2023

XXI.ROČNÍK VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ke Dni Země a Mezinárodnímu dni životního prostředí

Téma : " BEZLESÍ"

Co je to vlastně" BEZLESÍ"?

BEZLESÍ je všude ta, kde dlouho nebo nikdy nebyl les.

Bezlesí je hlavně nad horní hranicí lesa, kde roste jen bylinná a křovinná vegetace a alpinské trávníky.V zóně lesa nalezneme bezlesí na výchozech skal a kamenných mořích...a pak v místech, kde má hlavní roli voda- rašeliniště, drobná prameniště.

Bezlesí představují tedy místa nad horní hranicí lesa, skalní útvary, kamenná moře, rašeliniště, drobná prameniště.

Téma pro letošní ročník výtvarné soutěže bylo velmi těžké, ale i tak si s tématem žáci poradili.

V kategorii 1.-2. tříd ZVÍTĚZILA ELIŠKA PÁTÍKOVÁ a  3. místo získala ADÉLKA KOSTKOVÁ

OBĚ DĚVČATA ZE TŘÍDY 2.A  paní učitelky Jany Kučerové.

Děvčatům blahopřejeme , děkujeme za krásné výtvarné práce, kterými jsme oslavili svátek naší planety Země.