Univerzita pro ZŠ 19.12.2023

Univerzita pro ZŠ

Třída 8.A si zahrála na studenty vysoké školy. Celý den jsme využívali prostory Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Navštívili jsme laboratoře, učebny, odpočinkovou zónu v atriu a taky automaty s nápoji a občerstvením. Zažili jsme výuku rozdělenou do tří bloků, konkrétně z biofyziky, biologie a geografie. V laboratoři biofyziky jsme pracovali i za tmy, abychom nastavili podmínky k pokusu. V učebně geografie jsme se učili formou soutěže, což bylo hodně zábavné. Každý tým měl svůj „otravný“ bzučák k přihlášení se k odpovědi, což vyvolávalo skutečně komické situace. V laboratoři zoologie bezobratlých jsme měli možnost dostat na ruku obrovskou strašilku, která v nás opravdu budila respekt. Někteří se báli tak moc, že stáli až u dveří, jiní se snažili svůj ostych překonat, ale doprovázeli to výraznými zvukovými projevy. Naopak bylo plno odvážných, kteří se se strašilkou fotili a užívali si, jak jim chodí po ruce. Myslím si, že jsme si to hodně užili, a že se na vysokou školu ještě vrátíme.

Libor Davidík (třídní učitel 8.A)