TALENT CITY 2024 17.10.2024

TALENT CITY 2024

Statutární město Ostrava pořádalo ve dnech 9. a 10. října konferenci pro podporu nadání a talentu žáků základních a mateřských škol. Využili jsme možnost workshopů pro žáky.

Žáci 4.A si zažili „Chemii v kuchyni“. Navštívili laboratoř VŠB-TUO, kde zkoumali přítomnost cukrů a bílkovin v potravinách, pozorovali pokus hořícího vejce a barevné spektrum plamene při přidávání různých příměsí.

Třída 6.A navštívila Dům dětí a mládeže Ostrava-Poruba, kde na žáky čekala „Robotická aréna“. Technika ne vždy fungovala podle očekávání, ale i tak bylo co vyzkoušet a zažít.

6.B navštívila Velký svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic, kde žáci absolvovali prohlídku světa techniky a také workshop „Udržitelný život“.

Třídám sedmého ročníku se naskytla možnost zažít venkovní hru „Pátrání v Přívozu po stopách historie a architektonických skvostů“.  Nikdo nečekal, jaká dobrodružství tato hra přinese. To by naši žáci při učení v lavicích nezažili.