Ředitel roku 2023 11.11.2023

Ředitel roku 2023

V loňském školním roce vznikla v Ostravě nová anketa s názvem Ředitel školy roku. Nominace k tomuto ocenění může podat kdokoliv. Mohou to být děti, kolegové nebo i rodiče dětí. Za rok 2023 město obdrželo celkem 16 nominací, ze kterých byly vybráni tři vítězové.

Zastupitelstvo města tak titul Ředitel roku 2023 udělilo ředitelce Základní školy Dětská v Porubě, která preferuje moderní metody, kritické myšlení  i projektové vyučování.

Zuzana Škapová, ředitelka, ZŠ Dětská: “My jsme v minulém roce navázali spolupráci s libereckou univerzitou. Jednou z aktivit školního roku byla didaktická hra, kterou pro nás připravili studenti této VŠ.  Úlohy připravovali ve spolupráci s našimi pedagogy. Vše začínalo tzv. odemykací úlohou, kterou musely děti vyřešit, aby vůbec moly pokračovat dál. A pak už začala samotná hra, ve které družstva plnila v jednotlivých třídách vědomostní i praktické úkoly, za splnění dostala písmenka a ta žáci využili ve hře scrabble. .......... "

Jsme hrdí na naši paní ředitelku.