Obnovená tradice v ledním hokeji 20.12.2023

Obnovená tradice v ledním hokeji

Turnaje v ledním hokeji za účasti týmů z ostravských škol byly pár desetiletí zpátky docela běžnou a velmi prestižní záležitostí. Dnes jsme se opět dočkali. V souboji doslova na ostří nože se střetli odvěcí sportovní rivalové z Dětské a Porubské. Hokejovým stánkem se stala Skalka, do boje šla družstva mladších a starších žáků. V lehce bouřlivé atmosféře se jiskřilo na obou stranách, napětí se dalo krájet, hity se střídaly jako na běžícím pásu, padaly krásné branky. Nikdo nikomu nic nedaroval, zvítězit však mohl pouze jeden. V kategorii mladších žáků se hrálo podle not našich hráčů. Starší žáci se na vítězství nadřeli podstatně více. Po vyrovnaných dvou periodách vsítili v té třetí o branku více a zaslouženě si odvezli nádherný putovní pohár.

V dovednostních střeleckých a rychlostních soutěžích jsme se taky rozhodně neztratili a několik medailí si převzali. Kluci, velká gratulace. Za rok nás čeká obhajoba. A ta bývá hodně těžká…