ADOPCE TYGRA

Tygr ussurijskýNaše škola již několik let podporuje chov tygra ussurijského z ostravské ZOO. Tygr ussurijský je vůbec největší kočkovitou šelmou světa, dospělí samci mohou vážit až 300 kilogramů. Díky pytláctví je tato šelma na pokraji vyhubení. Počet tygrů chovaných v zoologických zahradách v dnešní době převyšuje jejich počet v přírodě (počet kusů v přírodě je odhadován na 350 kusů).

V ostravské ZOO chovají tygří pár, který zoo získala v roce 1999. Samice Maja byla dovezena z petrohradské zoo, samec Xeron je původem z pražské ZOO. Maje a Xeronovi se v ostravské ZOO podařily odchovat již 4 mláďata (v roce 2002 a 2006).Tygr ussurijský

Chov tygrů v zajetí je velmi náročný a nákladný. Náklady na stravu pro jedno zvíře se pohybují kolem 130 000 korun ročně. V letošním roce se nám podařilo vybrat částku 3943 korun. Tato částka byla zaslána na účet ostravské ZOO a jako dík jsme obdrželi děkovný dopis a volné vstupenky do ZOO. Na podpoře chovu tygra se proto hodláme podílet i v dalších letech.