ZŠ DĚTSKÁ

plavec hokejista ctenar
  • Novinky 2013/2014
Klima školy

Vážení rodiče, před dvěma lety proběhlo dotazníkové šetření KLIMA ŠKOLY 2012. Abychom mohli vyhodnotit, zda se podařilo na škole změnit některé věci k lepšímu, potřebujeme od vás obdobný dotazník vyplnit znovu. Přístupové údaje dostanete na třídních schůzkách od třídních učitelů. Byli bychom rádi, kdybyste věnovali pár minut svého drahoceného času pro vyplnění dotazníku. Po přihlášení do dotazníku vyberte položku *Klima školy*. Děkujeme.

26.6.2014
Výtvarná soutěž

Žáci 2.A Terezka Růžičková, Vojta Schystal, Adélka Teichmannová a Hanka Dvořáková se zúčastní projektu „ Šťastné stáří očima dětí“. Je to celorepubliková výtvarná soutěž, kde měly děti za úkol ztvárnit šťastné stáří a stárnutí a zjistit, jak je vnímají či jak by si je představovaly. V soutěži jim všem držíme palce a na výsledky si musíme počkat až do října. Můžete se podívat na jejich obrázky.

26.6.2014
Vydávání obědů v pátek 27. 6. 2014

V pátek 27.6.2014, po vysvědčení, se obědy vydávají od 10.00 do 12:00 hodin.

26.6.2014
Výlet školní družiny

25.6.2014 se uskutečnil výlet školní družiny paní vychovatelky Bittnerové. Prohlédněte si fotky.

26.6.2014
Ostravské sportovní hry

Ve středu 25.6. proběhl velký finálový den Ostravských sportovních her na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích. Ze základních kol za naši školu postupovali fotbalisti z 5. třídy ( Alex Kotásek, Vojtěch Bukovjan, Ondřej Murín, Alex Foldyna, Martin Pertlík, Tomáš Machů, Filip Hlaváč), fotbalisti 6.+7. třída (Vojtěch Střondala, Matěj Veselý, Tomáš Vojtášek, Filip Pagáčik, Vojtěch Puhlovský, Marek Glumbík, Tomáš Kubín), tým vybíjené 6.,7.tříd ( Jan Anlauf, Tomáš Husák, Tomáš Schmiedt, Martin Pobuta, Filip Slezák, Daniel Mokroš, Saleh Al Wohaishi, Miroslav Šivák) a závodníci na In-linech 5. roč. Radim Dostál, 7. roč. Theodor Beran a 8.+9.roč Blanka Horňáková a Matěj Šec. Všichni žáci reprezentovali naši školu na výbornou. Oba fotbalové týmy získaly zlaté medaile a také na bruslích Radim Dostál, Theodor Beran a Blanka Horňáková své soutěže dokázali vyhrát!!! Těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončili kluci ve vybíjené a Matěj Šec v biatlonu. Jelikož se všech soutěží účastnili žáci z 38 ostravských škol, je i toto umístění veliký úspěch. Všem sportovcům gratulujeme! A dětem, které byly fandit na tribuně děkujeme, za výrobu krásných plakátů a vlajek.

25.6.2014
Výlet 1. A a 1. B

V úterý jsme vyrazili na náš společný výlet. Od školy jsme se vypravili směrem na Myslivnu. V lese jsme si udělali malou přestávku na občerstvení a pak nás čekala cesta přes pole. Už víme, co to je a jak vypadá klas. Na Myslivně jsme zbaštili svačiny od maminek a utratili své peníze. Přesunuli jsme se ještě dále do lesa, kde jsme si zahráli hru. Z každé třídy vyhráli ti nejlepší a získali malou sladkou odměnu. Cestou zpátky už byli někteří unavení, ale všichni jsme to zvládli. Z fotografií už na vás mávají budoucí druháci, tak hurá na prázdniny!

24.6.2014
Oznámení

Ve čtvrtek 26.6.2014 se obědy vydávají do 13:00.

23.6.2014
Keramický kroužek

Letos na škole proběhly 3 keramické dílny pro rodiče a keramickým kroužkem prošlo mnoho našich žáků. Cílem těchto aktivit bylo smysluplně trávit volný čas a podpořit u dětí přirozenou fantazii,tvořivost a chuť něco vyrábět. Práce s keramickou hlínou není zdaleka tak jednoduchá, jak vypadá. Jak se všichni přesvědčili, mnoho úsilí stojí něco pěkného vyrobit. Na další spolupráci v příštím školním roce se budou těšit p.uč. Mižičová a p.uč. Huvarová. Tak zase v září, děti a rodiče! Podívejte se, jak se vám práce podařila.

23.6.2014
Naše domácí zvířata

Žák 2.A Jakub Hlosta vyhrál 2. místo ve výtvarné soutěži "Naše domácí zvířata", pořádané Střediskem přírodovědců Korunka. Byl oceněn věcnou cenou. Přejeme mnoho úspěchů v jeho dalším malování.

23.6.2014
Finále Porubské školní ligy v házené

18. 6. 2014 jsme zakončili školní ligu v házené. Letošní rok byl pro nás úspěšným. Tým Dětská A obsadil na turnaji 1.místo a celkově skončil v tomto ročníku na 2.místě. Největší zásluhu na tom mají tito žáci: Lucie Popková, Tereza Figalová, Vendula Tichá, Filip Pagáčik, Tomáš Schmiedt, Daniel Mokroš a výborný brankář Matěj Veselý. Také v individuálním hodnocení jsme měli úspěch. Filip Pagáčik vyhrál tabulku střelců a Tereza Figalová byla vyhlášena nejlepší hráčkou letošní ligy.

20.6.2014
Ocenění za nejlepší výsledek

Michaela Oudová, žákyně třídy 7.B, získala ocenění za nejlepší výsledek v Moravskoslezském kraji v testování českého jazyka pro sedmé třídy mezi žáky základních škol od společnosti SCIO. K tomuto ocenění blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších letech při testování.

20.6.2014
Vydávání obědů v pátek 27. 6. 2014

V pátek 27.6.2014, po vysvědčení, se obědy vydávají od 10.00 do 12:00 hodin.

20.6.2014
Vracení přeplatku a výběr nedoplatku za červen

Vracení přeplatku a výběr nedoplatku za červen proběhne ve středu 25. 6. 2014 7:00 - 11:00 a 13:00 - 15:00. Odhlášky se přijímají do středy 25. června, na pozdější odhlášky nebude brán zřetel.

20.6.2014
Atletika porubských škol

V úterý 17.6. se žáci naší školy zúčastnili atletiky porubských škol. V konkurenci 11-ti škol jsme v bodování obsadili krásné 6.místo. Na medailových místech se umístili Tereza Fadrná - 1.místo v běhu na 800m, Theodor Beran - 1.místo ve skoku dalekém, Rozálie Knittlová - 2.místo ve skoku dalekém a Jiří Červenka - 2.místo v běhu na 60m. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

20.6.2014
2.A v lesní škole

2.A navštívila lesní školu. Děti poznaly dřevo jako obnovitelnou surovinu, která se dá snadno opracovat a využít. Během výukového programu se střídaly hry, jejichž cílem bylo poznání lesního prostředí všemi smysly. Děti se mohly na boso brouzdat trávou, vyzkoušet rozdíl mezi listím a hrabankou, projít se po štěpce a kamení, zahrát si slepou bábu a podle hmatu najít ,, svůj strom,,. Hravou formou jim lesní pedagogové vysvětlili vztahy v přírodě, chování zvířat…. Nakonec si děti opekly špekáčky. Všem se akce moc líbila.

20.6.2014
Výlet 2.A a 2.B.

Navštívili jsme historický Štramberk, který proslavil voňavý cukrářský výrobek – perníkové ,, Štramberské uši“. Poznali jsme nejslavnější pravěké naleziště v České republice jeskyni Šipku. Nalezl se zde zlomek čelisti neandertálského dítěte. Pak naše cesta zamířila za dominantou města Štramberk na válcovou věž zvanou Trúba. Zde jsme viděli nádherné okolí. Seznámili jsme se také s výrobou Štramberských uší, které jsme ochutnali. Tímto náš výlet nekončil. Šplhali jsme do kopce na Bílou horu na rozhlednu a vystoupali 134 ocelových a 27 betonový schodů. Cestou kolem bývalého vápencového lomu jsme došli na dětské hřiště, kde se dovádělo. Počasí nám přálo a výlet se nám vydařil. Podívejte se, jak se nám tam líbilo.

20.6.2014
Pohádky dětí dětem

Také letos se naši žáci zúčastnili 16. ročníku literární a výtvarné soutěže pod názvem Pohádky dětí dětem. Jana Trávníčková napsala pohádku, ke které nakreslila ilustraci Adriana Mecová. Výsledkem je krásná kniha pohádek dětí ostravských škol.

20.6.2014
Další úspěch malých výtvarníků!

Žáci výtvarného kroužku Mgr. Jany Kučerové získali další vzácné ocenění v celorepublikové soutěži " Čtěte se slonem Bobem ". Soutěž vyhlásilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A. Komenského v Praze. Čestné uznání získaly Adélka Keclíková z 2. B a Kristýnka Sobková z 1. A. Další krásné vítězství získali členové výtvarného kroužku v soutěži Malovaná písnička 2014. První místo ve 2. kategorii získala Natálie Kukuczková z 2. B a 3. místo Šimon Trávníček z 1. A. Děti tak navázaly na vítězství v předchozích ročnících Malované písničky a na podzimní vítězství Adélky Gerlichové z 2. B ve výtvarné soutěži Barevný podzim. Všem malým výtvarníkům blahopřeji , přeji krásné prožití letních prázdnin a těším se na další barevnou spolupráci v novém školním roce ! Mgr. Jana Kučerová

17.6.2014
Projektové vyučování

V pondělí a úterý proběhlo na škole projektové vyučování prvního stupně. Projekt byl zaměřen na dopravní výchovu, zdravovědu a mimořádné události.

17.6.2014
Ocenění primátorem

V úterý 10.6. byl žák naší školy Daniel Havlík (9.A) oceněn primátorem města Ostravy jako významná žákovská osobnost za vynikající výsledky v plavání. Mezi jeho největší úspěchy zatím patří zlatá medaile ze zimního mistrovství ČR. Přejeme hodně dalších úspěchů!

16.6.2014
Ruční pumpa pro Ariku

Prázdniny jsou už za dveřmi! S koncem školního roku se loučíme i s letošním školním projektem Děti pro Ariku. Věříme, že poslední akce tohoto projektu udělá radost. Prostřednictvím UNICEF jsme opět koupili dárek pro život. Díky sbírce na našem koncertu jsme mohli zakoupit ruční pumpu. Všem, kteří jste nás v našem projektu podporovali, velké DÍKY.

16.6.2014
Prvňáčci na exkurzi

Ve čtvrtek 12. 6. jsme zažili netradiční výuku. Navštívili jsme vzdělávací pořad OZO Ostrava. Naučili jsme se, jak správně třídit odpad, i když nějaké znalosti jsme již měli. Dověděli jsme se však i nové informace. Zasoutěžili jsme si v družstvech, nikdo neprohrál, a všichni jsme si odnesli malé dárečky. Jak jsme si celé dopoledne užili, se můžete podívat na fotografiích.

16.6.2014
Western očima dětí

Děti z 2. tříd školní družiny se zúčastnily V. ročníku výtvarné soutěže Western očima dětí – téma 30. let Pony Expressu. V první desítce se umístila Adélka Keclíková z 2.B. Gratulujeme.

16.6.2014
Atletická olympiáda - 1. stupeň

10.6.2014 proběhla na Atletická olympiáda porubských škol. Získali jsme 9 medailí. Vendula Tichá 1.místo v běhu na 400m, Anička Bandyová 2.místo v běhu na 50m, Filip Hlaváč 2.místo v běhu na 400m, Ondřej Becher 2.místo v hodu, Alex Kotásek 2.místo v hodu, Tereza Maňhalová 3.místo v hodu, Aneta Lachová 3.místo ve skoku dalekém, Alex Foldyna 3.místo v běhu na 50metrů a Leona Blahutová 3.místo v běhu na 50metrů. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Také děkuji paní Otáhalové za krásné fotky našich závodníků. Posuďte sami.

10.6.2014
Děti pro Afriku - výlet

V pátek 30. května se uskutečnil výlet do ZOO ve Dvoře Králové a do muzea Dr. Emila Holuba. První zastávka byla v Holicích, kde se nachází africké muzeum. Představuje expozici o životě a díle afrického cestovatele a lékaře pana Holuba. K vidění zde bylo spoustu zvířat a měli jsme možnost také prostřednictvím filmu se seznámit se zajímavým životem samotného doktora Holuba. Druhá zastávka našeho výletu byl v ZOO ve Dvoře Králové, která je známá především díky safari. Nejdříve jsme vyplňovali pracovní listy, které obsahovaly mnoho zábavných a zajímavých úkolů. Poté jsme jeli ve velkém safari autobuse mezi volně se pohybující zvířata, jejichž přirozeným domovem jsou africké pláně. Při cestě domů proběhlo vyhlášení a rozdání plno cen badatelům, kteří nejlépe vyplnili pracovní listy. O tom jak jsme si výlet užili, více napoví foto v příloze ;-)

10.6.2014
4.B na Animaci

4. června vyrazila třída 4.B do galerie v hudebním klubu Parník. Na programu jsme měli výtvarný program Animace. Nejprve jsme si prohlédli tamní výstavu dětských výtvorů a poté jsme se sami pustili do tvoření. Díla se nám vydařila a akce nás moc bavila. Do školy jsme se vrátili s novými zkušenostmi.

4.6.2014
Děti, pozor červená

Žáci 2.A, Adélka Teichmannová, Marek Krajíček, Vojta Schystal (p.uč. Mižičové) a žák 2.B Danek Samek (p. uč. Kučerové), byli vyhodnoceni mezi 10 nejlepšími malíři v celostátní výtvarné soutěži s dopravní tematikou „Děti, pozor, červená .“Obdrželi krásné věcné ceny. Do dalšího malování jim přejeme mnoho úspěchů.

4.6.2014
OZO Ostrava

V úterý 3.6. navštívily třídy 2.A a 2.B vzdělávací program OZO Ostrava. Děti se naučily třídit odpadky a seznámily se s využitím jednotlivých vytříděných složek. Akce se velmi líbila a všichni si odnesli drobné odměny. Na sobotu 7. června připravuje OZO Ostrava tradiční Den otevřených dveří pro širokou veřejnost od 9,00 – 16,00 hod.

3.6.2014
4.B na minigolfu

V pátek 30. května jsme se rozhodli předčasně oslavit Den dětí. Děti ze 4.B vyrazily do areálu vřesinského koupaliště na minigolf. Rozdělili jsme se do skupinek po čtyřech a strávili jsme hrou téměř dvě hodiny. Nevadilo nám ani občasné mrholení. Všichni jsme si dopoledne užili a už se těšíme na další akce.

3.6.2014
4.B na dopravním hřišti

27. května zažily děti ze 4.B netradiční výuku – a sice na dopravním hřišti. Nejprve jsme si oživili naše vědomosti ohledně bezpečnosti jízdy na kole a na interaktivní tabuli jsme si vyzkoušeli vyřešit křižovatky a přednosti v jízdě. Poté jsme si tyto znalosti ověřili přímo na kole v praxi. Střídavě jsme představovali cyklisty a chodce a snažili se ukázat, že víme, jak se máme na vozovce chovat. Vendulce Tiché se již dokonce podařilo získat průkaz cyklisty, my další budeme mít šanci příští rok.

28.5.2014
Malovaná písnička

Žáci výtvarného kroužku Mgr. Jany Kučerové se pravidelně účastní krajské výtvarné soutěže " Malovaná písnička". Opakovaně získávají vítězná ocenění. V letošním základním kole soutěžilo 1 675 dětí, 521 postoupilo do krajského kola. Žáci výtvarného kroužku opět vítězili!! 1. místo v kategorii 6 - 8 let získala Natálie KUKUCZKOVÁ z 2. B a 3. místo získal Šimon TRÁVNÍČEK z 1.A. Ceny vítězům budou předány na vernisáži výstavy 11. ročníku krajské výtvarné soutěže " Malovaná písnička" dne 11. 6. 2014 v 15 hodin v DDM na ulici M. Majerové 23/1722. Výtvarné práce dětí budou použity na výzdobu zdravotnických zařízení v Ostravě. Malým výtvarníkům BLAHOPŘEJEME a přejeme mnoho radosti z barevného vidění světa.

26.5.2014
Třídní schůzky

V úterý, 27.5.2014, se v 17:00 hod. konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků

26.5.2014
Upozornění

V pátek 30. 5. 2014 se obědy vydávají do 13:00 hod.

26.5.2014
Prodej stravenek na červen 2014

STŘEDA 28. 5. 2014 7:00 - 11:00 hod
STŘEDA 28. 5. 2014 13:00 - 15:00 hod

26.5.2014
Krav Maga

V průběhu pátečního dopoledne proběhla v tělocvičně ukázka bojového umění Krav Maga. Žáci prvních až čtvrtých tříd se postupně vystřídali v tělocvičně a vyzkoušeli si některé věci tohoto umění. Více se dovíte v odkazech.

26.5.2014
TÝDEN V POHYBU

23.května proběhlo na našem školním hřišti v rámci akce "Týden v pohybu" sportovní dopoledne s partnerskou školou z Polska. Děti soutěžily ve fotbale, vybíjené chlapců a dívek, házené , běhu na 50m, 800m a smíšené štafetě na 4x150m. V kolektivních sportech jsme dokázali vyhrát jen ve vybíjené dívek, ale nutno říct, že za naši školu nastupovali mladší žáci, než za školu z Žor. V bězích jsme bojovali vyrovnaněji. Na 50m vyhrála M.Schauerová, 800m 1. Daniel Iwan, 3.David Choma a dívky dokonce na 800m obsadily všechny tři stupně vítězů: 1. Tereza Fadrná, 2. Veronika Janíková a 3. Vendula Schmiedová. Závěrečnou štafetu v bouřlivé divácké kulise vyhrála štafeta naší školy v sestavě Tomáš Souček, Rozálie Knittlová, Marie Schauerová a Daniel Iwan. Vítězové si odnesli krásné medaile a diplomy, poražení dostali ceny útěchy. Všichni si výborně zasoutěžili a o to šlo především.

21.5.2014
TÝDEN V POHYBU

Čtvrtek byl ve znamení plavání. Dopoledne jsme strávili na krytém bazénu v Ostravě-Porubě. Žáci plaveckých tříd nám předvedli plavecké styly, vodní záchranáři záchranu tonoucího a na závěr si někteří zkusili uplavat 50 metrů. Kdo neplaval, povzbuzoval.

21.5.2014
TÝDEN V POHYBU

Ve středu zavítali na naši školu hráči amerického fotbalu Steelers Ostrava. Předvedli nám ukázku hry a pak se věnovali našim žákům, kterým vysvětlili, jak probíhají tréninky. Žáci si mohli vyzkoušet výstroj, ve které se hraje americký fotbal, hod šišatým míčem a jiné dovednosti potřebné ke hře.

20.5.2014
TÝDEN V POHYBU

V pondělí 19. 5. 2014 začal školní projekt Týden v pohybu. Sluníčko nám přálo a naši žáci 1. stupně závodili v běhu. Nejrychlejší dívky a chlapci byli odměněni létajícím talířem. Dopoledne byl předveden nový sport SCHUTTLECOCK. Všichni si jej mohli vyzkoušet. Našeho sportovního dopoledne se zúčastnili i žáčci z MŠ na Dětské ulici. Stejný program pak měli v úterý 20. 5. i žáci 2. stupně a užili si sportovního dopoledne určitě stejně, jako jejich mladší spolužáci v pondělí.

20.5.2014
Letní nápady keramické dílny

Vážení rodiče, pomalu se blíží konec školního roku, proto jsme se rozhodli, že bychom se s Vámi ještě jednou rádi sešli na další keramické dílně. Tentokrát jsme pro Vás připravili letní nápady. Přijďte si s námi vyrobit kočičku , pejska nebo sluníčko 3.6.2014 od 14.00- 17.00 hod. cena stále stejná 50,-Kč. Přihlásit se můžete do 30.5.2014 u p. zástupkyně J. Radostové prostřednictvím návratky z letáčku, který obdrželo vaše dítě. Těší se na Vás p.uč. Mižičová a p.uč. Huvarová

19.5.2014
Příměstský tábor

Vážení rodiče, naše škola ve spolupráci s firmou ICEPEAK nabízí vašim dětem možnost účasti na příměstském táboře, který se bude konat v prostorách Základní školy Dětská 915 od 30. 6. do 4. 7. 2014, vždy od 8:00 do 15:00 hod.. Aktivity se budou konat pod vedením Mgr. Kateřiny Huvarové a Mgr. Jiřího Keclíka, pedagogů ZŠ Dětské. Podrobnosti naleznete v přihlášce.

19.5.2014
OSTRAVA, EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU

Ve výtvarné soutěži pořádané u příležitosti udělení titulu OSTRAVA, EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU získali dva žáci výtvarného kroužku paní učitelky Mgr. Jany Kučerové 1.místo – Šimon Trávníček z 1.A a 2. místo Adéla Folvarčná z 2.B. Slavnostní předání cen proběhlo 12. 5. 2014 na ZŠ Horymírova.

19.5.2014
TAJEMNÝ SVĚT BAREV

Výtvarný kroužek paní učitelky Mgr. Jany Kučerové opět slavil úspěchy. Ve výtvarné soutěži TAJEMNÝ SVĚT BAREV – VŠECHNY BARVY ZEMĚKOULE ANEB PLANETA MNOHA TVÁŘÍ získali malí výtvarníci Adéla Folvarčná a Dalibor Jusko z 2. B opět první místa. Slavnostní předání cen proběhlo 7. 5. 2014 v 10 hodin ve středisku volného času na Ostrčilově ulici.

16.5.2014
Fotbal

Žáci mladší kategorie postoupili do městského kola McDonald´s cupu. I přestože bojovali s fotbalovými týmy, umístili se na krásném 4. místě ze šesti.

16.5.2014
Předposlední kolo Porubské ligy

Předposlední kolo Porubské ligy v házené jsme zvládli na výbornou. Ze sedmi zápasů jsme šest vyhráli a skončili jsme na 2. místě. Závěrečný den turnaje nás čeká 20.6.2014.

16.5.2014
Výtvarná soutěž

Žáci 2.A a 2.B se zúčastnili výtvarné soutěže „ Víš, co jíš? „ Tématem soutěže bylo znázornění představy zdravých a chutných potravin očima dětí.Všem dětem držíme palce. Podívejte se, jak se jim obrázky povedly.

14.5.2014
Sběrová soutěž

V týdnu od 19.5. do 23.5. 2014 pokračuje čtvrtým sběrovým týdnem celoroční sběrová soutěž. Sběr se bude sbírat vždy ve vestibulu školy každý den v tomto týdnu a to od 7:15 do 8:00 hod. Balíčky starého papíru pečlivě svažte.

14.5.2014
Focení tříd

Focení tříd se ve čtvrtek 15.5.2014 ruší kvůli nepřízni počasí. Předpokládaný náhradní termín focení je čtvrtek 5.6.2014.

12.5.2014
Středisko volného času

Středisko volného času nabízí poslední volná místa na příměstském táboře, který pořádá SVČ Korunka,Ostrava-Mariánské Hory. Podrobnosti v příloze. V případě zájmu kontaktujte RNDr. Zuzanu Čerkovskou.

7.5.2014
Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje z organizačních důvodů ředitelské volno v pátek 9. 5. 2014. Žáci, kteří se stravují ve školní jídelně, mají oběd automaticky odhlášen.

7.5.2014
Středisko volného času

Podívejte se na nabídku akcí Střediska volného času Korunka.

5.5.2014
Rodičům budoucích prvňáčků

Vážení rodiče, informační schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční v úterý 13. 5. 2014 od 17:00(změna času!) v jídelně školy. Poslední Předškolička proběhne v úterý 6. května 2014.

5.5.2014
Páteční sportovní den

V pátek 2.5.2014 proběhl na naší škole sportovní den pro žáky prvního stupně. První a druhé třídy si vyzkoušely základy házené. Z atletiky si žáci vyzkoušeli běh na 200metrů. Žáci 3.-5.tříd soutěžili v trojboji - běhali, házeli a skákali. Nejlepší atleti dostali sladkou odměnu a diplom.

5.5.2014
Ostravské školní hry

Naše škola se zapojila do projektu Ostravské školní hry. Kvalifikačních závodů se zúčastnilo okolo 150 žáků naší školy. Na hřišti se setkalo skoro 800 soutěžících, kteří nám byli losem určeni. Soutěžilo se v těchto disciplínách: fotbal, vybíjená, přehazovaná, streetball, atletika, in-line a sportovní aréna pro nejmenší. Těší nás postup do finálového kola, které se uskuteční 25. června 2014 na Městském stadionu v Ostravě –Vítkovicích. Postupují tito naši borci: Radim Dostál z 5.A – in-line, fotbal-výběr chlapců z 5.B třídy, vybíjená chlapci 6.-7.třída, Theodor Beran – in-line chlapci 6.-7.třída, biatlon Blanka Horňáková a Matěj Šec 8.-9.třída a fotbalisté soutěžící v kategorii 6.-7.třída. Všechny výsledky najdete na odkazu výše. Fotky najdete na facebooku pod hlavičkou Ostravské školní hry Ostrava. Postupujícím přejeme mnoho úspěchů ve finále.

5.5.2014
MC DONALD´S CUP

V úterý proběhl na ZŠ Šoupala turnaj v kopané - Mc Donald´s Cup. V kategorii A jsme obsadili 2. místo( Denis Puchala, Jakub Košec, Ondřej Becher, Vojtěch Vodička, Šimon Bialy, Lukáš Timkovič, Michal Pospíšil, Matěj Kolesar a Fabián Foldyna)v kategorii B 3.místo(Tomáš Machů, Filip Hlaváč, Martin Pertlík, Alex Foldyna, Ondřej Murín, Martin Bučko a Radim Dostál). Tým mladších žáků postupuje z 2. místa do finále.

5.5.2014
Házená

V pondělí jsme se zúčastnili předposledního kola ligy v házené. Třetí místo nám udělalo velkou radost. Školu reprezentovali: Matěj Veselý 7.B, Tomáš Schmidt, Filip Pagáčik 6.A, Filip Hlaváč 5.B, Vendula Tichá 4.B, Andrea Luzarová 4.A a Nikola Bučková 5.A. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

28.4.2014
Prodej stravenek na květen 2014

STŘEDA 30. 4. 2014 7:00 - 11:00 hod
STŘEDA 30. 4. 2014 13:00 - 15:00 hod

24.4.2014
Školní cena fair play

16. dubna 2014 se tři žáci čtvrtého ročníku zúčastnili veliké slavnosti. Matyáš Haladěj a Honza Harabiš ze 4.B a Pavel Chovanec ze 4.A byli v Praze v Kongresovém centru oceněni Školní cenou fair play. Na podzim se zachovali velmi čestně při nálezu tisícikorunové bankovky, kterou neváhali odevzdat na služebně městské policie. Chlapci si akci v Praze po zásluze užili, byli odměněni upomínkovou listinou a dárkem, vyfotili se například se střelkyní Kateřinou Emmons nebo fotbalistou Lukášem Pechem a navštívili významná pražská místa. Za jejich čin jim patří obrovské poděkování.

23.4.2014
Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje z organizačních důvodů ředitelské volno v pátek 9. 5. 2014. Žáci, kteří se stravují ve školní jídelně, mají oběd automaticky odhlášen.

22.4.2014
Děti pro Afriku

Videozáznam z akce Děti pro Afriku se již podařilo zpracovat a celé video můžete shlédnout viz odkaz výše. Současně jsme obdrželi další fotografie, které pořídili Daniela a Michal Otáhalovi, rodiče žáka z 3.B. Přejeme příjemné prohlížení a vzpomínky na tuto vydařenou akci.

22.4.2014
Odznak všestrannosti

16.4. se naši žáci zúčastnili "Odznaku všestrannosti olympijských vítězů", který zaštiťují olympijští vítězové v desetiboji R.Šebrle a R.Změlík. Tým ve složení: T.Fadrná, R.Knittlová, N.Kaliská, K.Moravcová, J.Červenka, T.Beran, O. Nagy a V.Střondala se umístil na krásném 5. místě ze 13-ti ostravských škol. Navíc se O. Nagy umístil mezi jednotlivci na 3.místě a postoupil do Krajského finále, které se bude konat 5.6.2014 v Havířově. Gratulujeme!

22.4.2014
Prvňáčci na Dnech velikonočních řemesel

Ve středu před Velikonoci jsme vyrazili do centra Ostravy. V klubu Ámos jsme se seznámili s tradicemi Velikonoc a sami jsme si vyrobili kraslice, ovečku, kornout se zajícem, ptáčka z drátků a upekli jsme si velikonoční sušenky. Všechny výrobky jsme si odnesli domů, abychom se pochlubili rodičům. Jak jsme si celé dopoledne užili, se můžete podívat na fotografiích.

22.4.2014
1. A a 1. B OPĚT V KNIHOVNĚ

V pondělí jsme znovu vyrazili do knihovny, kde nás tentokrát čekala Velikonoční pohádka o kohoutech, bouřce a duze. Seznámili jsme se s velikonočními symboly a tradicemi, ale také jsme si vysvětlili některá „stará“ slova, např. valcha, necky … Celou pohádku jsme si také namalovali. Na závěr jsme si společně zazpívali. Jak se nám v knihovně líbilo, se můžete podívat na fotografiích.

16.4.2014
Děti pro Afriku

Včerejším dnem vyvrcholil v Domě kultury Ostrava projekt "Děti pro Afriku" vystoupením žáků naší školy. Myslíme si, že toto vystoupení se žákům opravdu moc a moc povedlo, o čemž svědčily ovace diváků každé skupině dětí, která se na pódiu objevila. Ať už to byli samotní moderátoři celé akce nebo účastníci jednotlivých workshopů, všem určitě patří dík za jejich přístup k celému projektu. Těší nás i reakce jednoho z rodičů, který napsal paní ředitelce poděkování za včerejší vystoupení (celý text viz odkaz). Na fotografie, které nafotili žáci, se můžete podívat již nyní, video bude přístupné co nejdříve. Děkujeme i všem divákům v sále, kteří účinkujícím vytvořili neopakovatelnou atmosféru. A závěrem ještě jedna potěšující zpráva: finančními příspěvky přítomní diváci umožnili nákup dalších dárků pro děti v Africe v hodnotě 10 500,- Kč.

15.4.2014
Děti pro Afriku

Dnes se koná v Domě kultury Ostrava vystoupení žáků naší školy "Děti pro Afriku". Vystoupení je zakončením projektu, který na škole probíhá od září 2013 a bude zároveň součástí oslav 55. výročí otevření naší školy. Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem Ostrava. Od 16:00 hod. si můžete zakoupit výrobky žáků, výtěžek z prodeje půjde na pomoc pro africké děti. Samotné vystoupení začíná v 17:00 hod.

11.4.2014
PRVŇÁČCI A TAJEMSTVÍ PÍSNIČEK

Ve čtvrtek jsme se vydali na druhý koncert, tentokrát na téma Tajemství písniček. Seznámili jsme se s tím, jak taková písnička vzniká, s názvy not, jejich délkou, tempem, rytmem a taktem. Zazpívali jsme si a zatančili. Na závěr jsme se naučili písničku Děda a počítač. Na fotografiích se můžete podívat, jak jsme si koncert užili.

10.4.2014
Rodičům budoucích prvňáčků

V úterý 15.4. 2014 se Předškolička nekoná.

10.4.2014
Zprávy ze školy v přírodě

Uběhly další dva dny. Děti z 3.A se povozily na koních v nedaleké jízdárně a moc se jim to líbilo. 3.B se vydala na Ivančenu. Druháci obdivovali malebný kostelík v Malenovicích a zahráli si hry na tamějším hřišti. Také si zkusili bowling a byla to velká zábava. Čtvrťáci si zazávodili v orientačním běhu, ve kterém plnili i různé vědomostní úkoly. Dnes se vydali ke korýtku a do Malenovic. Počasí se nám trochu pokazilo. Ochladilo se, včera večer začalo pršet a dnes dokonce chvíli sněžilo. Došlo tedy na stolní hry. Těšíme se, co přinesou další dny.

9.4.2014
Zprávy ze školy v přírodě

V pondělí 7. dubna jsme prožili další krásný, teplý slunečný den. Paní učitelky zvolily pro své děti různé programy. Někteří hráli hry, jiní šli na procházku. 3.B zavítala do nedaleké jízdárny, kde se děti povozily na koních. Čtvrťáci vyrazili hned po obědě na menší túru, cílem byla známá hospoda U Zbuja. Chybička se vloudila, v pondělí mají zavírací den. Dobrou náladu nám to však nezkazilo. 4.B večer slavila narozeniny jednoho našeho spolužáka. Nechyběly lahve se šampaňským (samozřejmě dětským), slané tyčinky a bowling. Hráli jsme téměř dvě hodiny a všichni jsme se u toho pobavili a nasmáli. První tři nejlepší z každého družstva obdrželi sladkou odměnu. Všichni se těšíme na další dny.

8.4.2014
Zprávy ze školy v přírodě

Prožili jsme krásný víkend. V sobotu přijeli kluci a holky ze společnosti Outdoor and colours, kteří si pro nás připravili celodenní outdoorový program. Program byl rozdělen do dvou bloků. První blok spočíval v tom, že jsme soutěžili ve hře Pevnost Boyard. Plnili jsme různé úkoly a snažili se získat indicie. Vítězové získali sladkou odměnu. Ve druhém bloku jsme si vylosovali známou píseň a potom k ní nacvičovali choreografii a zkoušeli různé kostýmy. Nakonec jsme natočili videoklip. Tento den se nám moc líbil. V neděli jsme rovněž byli velmi aktivní. Vypravili jsme se totiž na hrad Hukvaldy. Prošli jsme si oboru, kde jsme nezapomněli pohladit lišku Bystroušku, i zříceninu hradu, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z historie. Také si budeme pamatovat jméno Leoše Janáčka, rodáka z Hukvald. Z výletu jsme byli nadšení, ale to jsme ještě netušili, co nás čeká večer. Paní učitelky a vychovatelky si pro nás připravily diskotéku. Byla to velkolepá akce, ze které jsme byli všichni nadšení, a máme slíbeno, že když budeme hodní, zopakujeme si ji. Vstupujeme do druhé poloviny našeho pobytu v Malenovicích. Přeje nám počasí, zatím na nás nespadla ani kapka a moc si přejeme, aby nám to vydrželo.

8.4.2014
Velikonoční keramická dílna

Ve čtvrtek 27.3. proběhla velikonoční keramická dílna. Zájem o tvoření byl velký. Každý si vyrobil naprosto originální keramické výrobky. A co všechno se muselo udělat, než takový výrobek vznikl? Nejprve hlínu dobře propracovat, aby v ní nebyly bubliny a při výpalu nepopraskala. Pak z hlíny vytvořit výrobek vykrajováním z plátu pomocí šablony. Poté se zdobilo engobami. Pak to pomalu schnulo a muselo projít vypalováním v peci. Nakonec každý výrobek p. učitelky nabarvily průhlednou glazurou a opět do pece. Takže vidíte, že než se k Vám dostane dětský výtvor, uplyne poměrně dlouhá doba.Domů si děti odnesou pěkná díla. A jak jim to dopadlo? Podívejte se.

4.4.2014
Zprávy ze školy v přírodě

Ve středu 3. dubna nastal toužebně očekávaný den. Druháci, čtvrťáci a 3.A se vydali pokořit Lysou horu. Úkol to byl poměrně náročný, protože jsme museli zdolat více než 700 výškových metrů. Cestou nahoru jsme posvačili u mohyly Ivančena, která je momentálně v rekonstrukci, a okolo poledne jsme konečně vystoupali na vrchol. Pro některé děti to byl dokonce první výstup na tuto horu a byly z toho náležitě nadšené. Nahoře jsme poobědvali řízky z připravených balíčků, vyfotili jsme se a nakoupili suvenýry pro naše blízké. Dolů jsme šli jinou cestou a zastavili se u známé hospody u Veličků, kde jsme si na louce zahráli spoustu her a dokonce jsme si zazpívali s cimbálovkou. Večer jsme usnuli před večerkou. Byl to náročný den, ale krásný a budeme na něj dlouho vzpomínat.

4.4.2014
VESELÉ ZOUBKY

Dnešní výukový den jsme prožili trochu netypicky. Zábavnou formou jsme si s Hurvínkem zopakovali vše o zoubcích a ústní hygieně. Něco jsme už znali, ale dověděli jsme se i nové informace. Každý jsme vyplnili pracovní list. Dále pro nás paní učitelky připravily úkoly, které jsme plnili ve skupinách. A protože jsme si vzájemně pomáhali, práce se nám vydařila. Na výsledek našeho prvního společného projektu se můžete podívat na fotografiích.

4.4.2014
Ocenění poctivých žáků

Dne 16. 4. 2014 budou žáci naší školy, Matyáš Haladěj, Jan Harabiš a Pavel Chovanec, oceněni Školní cenou fair play, kterou každoročně vyhlašuje MŠMT. Ocenění si převezmou v Kongresovém sále v Praze. Chlapci cestou ze školy našli bankovku v hodnotě 1000 Kč. Nezaváhali a odevzdali ji na služebnu městské policie. Zachovali se tak, jak by mnohý dospělý neučinil. Za svůj čin si toto ocenění jistě zaslouží. Chlapcům ještě jednou děkujeme za příkladné chování a dobrou reprezentaci školy.

3.4.2014
Ocenění pedagogů - FABEX

Podívejte se na záznam z ocenění pedagogů v rámci oslav Dne učitelů, kde byl mezi oceněnými i učitel naší základní školy Mgr. Libor Kohut.

3.4.2014
Středisko volného času

Podívejte se na propozice výstavy skalniček Střediska volného času Korunka.

3.4.2014
Škola v přírodě

31. března začala pro třídy 2.C, 3.A., 3.B, 4.A a 4.B dlouho očekávaná škola v přírodě. V pondělí ráno jsme se rozloučili s rodiči a vyrazili do Malenovic, kde v hotelu Petr Bezruč strávíme následujících 14 dní. Hned v pondělí a v úterý jsme byli velmi aktivní. Udělali jsme si procházky po blízkém okolí, postavili v lese domečky pro zvířátka a zahráli jsme si míčové hry. Rádi využíváme hotelový bazén nebo odpočíváme v solné jeskyni. Počasí nám zatím přeje, svítí sluníčko a je teplo. Držte nám palce, aby nám počasí vydrželo co nejdéle.

1.4.2014
Školní liga házené

5. kolo školní ligy v házené se nám vyvedlo. Obsadili jsme 2. a 7. místo. Velký úspěch zaznamenali naši žáci Tomáš Schmidt - byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje a Vendula Tichá – byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.

1.4.2014
Jarní tvoření

Ve čtvrtek 27.3. proběhla společná akce "jarní tvoření" s MŠ Dětská. Děti si spolu s druháčky 2.A a 2.B vyrobily jarní tulipán. Všichni přivítali jaro za krásného počasí s kytičkou v ruce. Těšíme se na další spolupráci. Podívejte se, jak se dětem práce podařila.

28.3.2014
Třídní schůzky

V úterý 1. 4. 2014 se v 17:00 hod. konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků. (Třídní schůzky se týkají tříd, které nejsou na škole v přírodě.)

28.3.2014
Výsledky dalších kol recitačních soutěží

Dne 19. února 2014 se žáci naší školy zúčastnili recitační soutěže v Domě dětí a mládeže na Polské ulici v Ostravě – Porubě. Zde každoročně nejlepší recitátoři z celého porubského obvodu bojují o postup do prestižní Okresní přehlídky dětských recitátorů. V nejmladší kategorii letos zvítězil Lukáš Marvan z 1.A, Andrea Glumbíková z 3.B získala 2. místo a Jana Tioková ze 7.A byla za svůj přednes oceněna 3. místem. Velikým úspěchem pro naši školu skončila také další recitační soutěž - Rolnička, která probíhala ve dnech 24. - 26. března 2014. V krásně vyzdobeném sále Slunečnice se vždy sejdou nejlepší recitátoři z celé Ostravy a okolí.V každé věkové kategorii zde soutěží 40 i více žáků základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií, takže konkurence je obrovská. Jsme proto velmi rádi, že se našim recitátorům letos dařilo. Adéla Knapková z 1.A byla za svůj přednes oceněna čestným uznáním odborné poroty. Vítězkou Rolničky v kategorii 6.-7. tříd se stala Denisa Outratová ze 7.A, Terezie Popková z 6.A získala za svůj krásný výkon 2. místo a Ondřej Groman z 6.B byl odměněn čestným uznáním. V kategorii 8.- 9.tříd zvítězil Matěj Šec z 8.A a 2. místo získal Vojtěch Kanyza z 8.B. Všem recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalších ročnících.

27.3.2014
Literární tvorba II

Jana Trávníčková, od které jste mohli číst pohádku Mořské panny se tentokrát pustila do skládání básní. Jak se jí dařilo tentokrát, se můžete podívat v příloze.

26.3.2014
ZÁZRAČNÉ JARO U PRVŇÁČKŮ

V úterý pro nás začala výuka vzdělávacím pořadem Zázračné jaro. Zábavnou a hravou formou jsme si zopakovali vše, co už umíme o jaru, ale také jsme přidali nové vědomosti. Zahráli jsme si hry, zazpívali a zatančili si. Na závěr jsme si všichni zaseli semínka, která teď budeme společně ve třídě pozorovat, jak se mají k světu. Jak nám to vše šlo, se můžete podívat na fotografiích.

26.3.2014
Třetí sběrový týden

Ve třetím sběrovém týdnu nasbírali žáci naší školy celkem 4 373 kg starého papíru. Nejlepší byli: Daniel Pravda 3.B – 396 kg, Lukáš Adámek 1.A – 200 kg, Luboš Mičaník 1.A – 200 kg, Matěj Káňa 2.C – 174 kg, Andrea Glumbíková 3.B – 170 kg, Marek Glumbík, 7.B – 170 kg. Děkujeme všem, kterým záleží na životním prostředí, a připomínáme, že poslední sběrový týden v tomto školním roce začíná 19. května. Takže sbírejte dále, za každých 50 kg na vás čeká Sovička. Na nejlepší sběrače tohoto týdne čeká sladká odměna. Gratulujeme !

25.3.2014
1. A a 1. B V KNIHOVNĚ

Ve čtvrtek 2O. 3. jsme se již podruhé vypravili do knihovny. Tentokrát nás čekala lekce Kamil knihomol. Seznámili jsme se s návštěvními a výpůjčními pravidly knihovny, podívali se na pohádkový příběh o špačkovi Kamilovi a naučili se veselou písničku. Na závěr jsme si vyzkoušeli, jak najdeme knížky, které jsou pro nás vhodné a obdrželi jsme knížečku Čtenářské desatero. Jak jsme si to užili, se můžete podívat na fotografiích. Už se těšíme na další lekci!

21.3.2014
Poruba ocenila pedagogy

Městský obvod Poruba na tradičním setkání s řediteli základních a mateřských škol ocenil nejvýraznější pedagogické osobnosti roku. Jedním z oceněných je i Mgr. Libor Kohut, který na naší škole učí dějepis a tělocvik a současně trénuje plavce na porubském bazénu. Gratulujeme!!!

21.3.2014
Deváťaci vybojovali na akademické půdě 2.místo

Dvanáct žáků z 8.B a 9.A se zúčastnilo projektu Ostravské univerzity „Borci drogy znají, ale neberou.“ Ve školním kole proti sobě stáli jako soupeři a během tří týdnů vypracovávali zcela sami zadané úkoly projektu: 1. Vytvoření prezentace o škodlivosti drog, 2. Plakát varující před drogami, 3. Motto vlastního projektu . Školní kolo proběhlo 12.3., výkony obou tříd byly velmi vyrovnané a bylo těžké rozhodnout o tom, kdo postoupí do městského kola. Nakonec byli vybráni deváťáci. 20.3. prezentovali svou práci na Ostravské univerzitě, získali za ni 2.místo a pochvalu za originalitu zpracování. Gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy těmto žákům: Veronice Wojtasové, Janu Hammermullerovi, Denisu Chrastinovi, Vojtěchu Koňařovi, Vojtěchu Kanyzovi, Petru Šmukovi, Báře Krčmářové, Petře Dolbové, Anně Kaderkové, Janu Fiutowskému, Blance Horňákové a Petru Kloskovi.

21.3.2014
Vybíjená

Ve středu 19. 3. 2014 se zúčastnily dívky 4. a 5. ročníků – Vendula Tichá, Jana Kremzerová, Adriana Mecová, Agáta Vyplelová, Sára Tarkošová, Nikola Bučková, Kristýna Smyčková, Anna Badidová, Nikola Atanasová, Adéla Pěntoňová a Kateřina Tomášková - okresního finále ve vybíjené. Po urputném boji získaly krásné 2. místo, kdy je porazily dívky ze ZŠ Volgogradská o pouhé dvě vybité hráčky. Gratulujeme!!!

19.3.2014
Velikonoční keramická dílna

Přijďte si vyrobit slepičku, ptáčka nebo výrobek dle vaší fantazie. Dne 27. 3. 2014 se bude konat velikonoční keramická dílna. Proběhne od 14 do 16 hodin, cena je 50Kč. Zájemci i s penězi hlaste se do pátku 21. 3. 2014 u paní zástupkyně Radostové v kanceláři. Přesné informace k dílně dostanete v úterý 25. 3. 2014.

19.3.2014
Prodej stravenek na duben 2014

STŘEDA 26. 3. 2014 7:00 - 11:00 hod
STŘEDA 26. 3. 2014 13:00 - 15:00 hod

14.3.2014
Zprávy z Mezivodí

Přinášíme fotografie ze závodů a vyhodnocení. Podrobnější zprávu podáme příští týden.

13.3.2014
Country odpoledne v družině

V měsíci únoru proběhla pěkná akce v tělocvičně školy. Děti ze všech oddělení školní družiny se naučily jeden tanec country. Oblečení měly taky tomu příhodné a to kovbojské klobouky, kárované košile, dívky nabírané sukně. Aby to nebylo jen tak jednoduché, tak paní vychovatelky přidaly nácvik irského tance pod vedením lektorky Evičky Muchové. V závěru, aby z toho tance nevyšli, si dali ještě ZUMBU. Odpoledne se vydařilo a všem se moc líbilo.

13.3.2014
Zprávy z Mezivodí

Přinášíme další zpravodajství z lyžáku. Ve středu dopoledne jsme trénovali obloučky na svahu. Jde nám to stále lépe. Svah nám každou noc zasněžují, tak máme na čem jezdit. Středeční odpoledne se nelyžuje, a tak jsme vyhlásili soutěž o nejkrásnější lesní stavbu. Každý měl plné ruce práce. Všichni byli na své výtvory náležitě hrdí. Dílo se nám povedlo a stavitelé si pochutnali na sladké odměně.

12.3.2014
Zprávy z Mezivodí

Chválíme všechny účastníky lyžařského kurzu. Všichni už sjíždějí kopec. Fotky jsou toho dokladem. Na oběd si všichni pochutnali na řízku s bramborovou kaší, na večeři budou boloňské špagety. První večerní přednáška byla na téma lyžařovo desatero, dnes se budeme bavit o výzbroji a výstroji lyžaře. Myslím, že si všichni lyžák užívají. Na fotografiích si můžete prohlédnout i večerní hry.

11.3.2014
Sběrová soutěž

V týdnu od 17.3. do 21.3. 2014 pokračuje třetím sběrovým týdnem celoroční sběrová soutěž. Sběr se bude sbírat vždy ve vestibulu školy každý den v tomto týdnu a to od 7:15 do 8:00 hod. Balíčky starého papíru pečlivě svažte.

10.3.2014
První zprávy z Mezivodí

První sluníčkový den na Mezivodí se nám moc líbí. Někteří stojí poprvé na lyžích a mají plné ruce a nohy práce se stabilitou. Naši lachtani ze snowboardového družstva se válí na sněhu a snaží se o sjezd bez pádu. Družstvo jedna a dvě jezdí z kopce jako profíci. Další zpravodajství v průběhu týdne.

7.3.2014
Soutěž o 100 000Kč pro tvoji školu

Vážení rodiče, kdo nakupuje v Tescu, obdrží za každých 200 Kč nákupu sběratelské kartičky. V každém balíčku s kartami najdete soutěžní kupón s 12místným alfanumerickým kódem. Když ho přinesete do školy (do kanceláře zástupců), bude zaregistrován. V případě, že se nám podaří nasbírat největší počet kódů, vyhrajeme 100 000,- pro školu. Tato akce je do 22. 4. 2014. Děkujeme za účast a podporu školy.

5.3.2014
Lyžařský kurz Mezivodí 1. stupeň

Dnes (středa 5.3.2014) o velké přestávce proběhla schůzka k lyžařskému kurzu pro žáky 1. stupně. (Informace o lyžařském kurzu a prohlášení podepsané rodiči potřebné k odjezdu na lyžařský výcvikový kurz viz výše.)

5.3.2014
CESTA CHLEBA

Ve čtvrtek 27. února se naše třída 4.B zúčastnila zajímavého dvouhodinového programu Cesta chleba. Nejprve jsme se zábavnou formou dozvěděli mnoho informací o postupu pečení chleba a používaných ingrediencích, zkusili jsme pracovat s cepem a mlátit s ním obilí. Nakonec jsme si každý upekli kousek chleba. Akce se nám moc líbila.

28.2.2014
Jak se peče chleba

Žáci pátých a čtvrtých ročníků se zúčastnili environmentálního programu-Jak se peče chleba. Dověděli se jak chránit přírodu i jak se dřív pěstovalo obilí a vyráběl chleba. Na závěr si každý upekl dalamánky. Aby si je poznali, vytvořili si své originální tvary. Někteří si svůj výtvor ani neodnesli domů, protože čerstvě upečenému dalamánku se nedalo odolat. Mňam!

28.2.2014
Co vidí semafor?

Děti výtvarného kroužku p. uč. Kučerové a žáci 2.A p. uč. Mižičové se zúčastnili výtvarné soutěže ,, Děti, pozor, červená ,, pořádané odborem dopravy magistrátu města Ostravy. Hlavním námětem pro soutěž v tomto školním roce je : Co vidí semafor? Všem dětem držíme palce. Můžete se podívat, jak se jim obrázky povedly.

27.2.2014
Upozornění

Vážení rodiče, upozorňujeme na termín zaplacení školy v přírodě (2.C, 3.A, 3.B, 4.A a 4.B). Částku 1 800 Kč poukažte, prosím, na účet školy 1649372399/0800 do 28.2.2014. Jako variabilní symbol uvádějte rodné číslo dítěte.

26.2.2014
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

25. února se naše třída 4.B vydala do knihovny, kde jsme se zúčastnili velmi zajímavé besedy. Dozvěděli jsme se mnoho nového o vývoji člověka, o životě pravěkých lidí a odhalovali jsme tajemství nálezu ostatků pravěkého člověka Ötziho, který zemřel před 5300 lety. Také jsme zhlédli spoustu fotografií a poutavých videí. Z knihovny jsme odcházeli nadšení a plní dojmů.

25.2.2014
Literární tvorba

Naše malá spisovatelka Jana Trávníčková z 5.A napsala pohádku Mořské panny I. Přečtěte si ji. Jana se chystá napsat pokračování této pohádky. Přejeme jí mnoho úspěchů v literární tvorbě.

25.2.2014
PRIMA POKUSY

V pondělí 24.2. se žáci 2.A a 2.B zúčastnili programu "PRIMA POKUSY". Na úvod děti zhlédly několik pokusů, které v nich vzbudily velký zájem o další účast v programu. Děti viděly pěnový vodopád zvaný „sloní zubní pasta", pokus „náhlá změna barvy kapaliny" a několik dalších. V další části programu děti dostaly krabičky s překvapením, v nichž se skrývaly například brýle rozkládající světlo, s pomocí kterých svět v mžiku získal nový, zajímavě barevný rozměr. S brýlemi si děti zopakovaly rovněž barvy duhy a míchání barev. V krabičce děti dále nalezly potřeby k malému chemickému pokusu – sopce (pěna na holení smíchaná s barvivem, jedlou sodou, to vše zalito octem vytvořilo nádherně zbarvené sopky). Na závěr programu si děti vyrobily a odzkoušely jednoduchou fyzikální hračku – potápěče, kterou si odnesly domů, aby mohly rodičům předvést svůj experiment. Žákům se program líbil a již se těší na další přírodovědné hodiny p. Dagmar Gluchové.

25.2.2014
Středisko volného času

Podívejte se na propozice Jarní výstavy domácích mazlíčků a nabídku letních táborů Střediska volného času Korunka.

21.2.2014
Recitace

Ve středu 19.2. se uskutečnilo obvodní kolo v recitaci v DDM v Ostravě- Porubě na ulici Polská. Naši žáci 1. stupně soutěžili v nulté, první a druhé kategorii. Mezi konkurencí se neztratili, i když je všechny přepadla pořádná tréma.Ve dvou kategoriích jsme obsadili „ medailové „ pozice. Lukáš Marvan ( 1. místo ) a Andrejka Glumbíková ( 2. místo ) a postupují do městského kola. Ostatním žákům S. Hrůzíkové, R. Šmahajčíkovi, V. Oudové a J.Trávníčkové děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

20.2.2014
Keramika

Rádi bychom se s vámi opět podělili o naše nové výrobky z keramiky, které pod vedením p. uč Mižičové a p. uč. Huvarové vytváříme pro svoji potěchu. Pokud se vám naše práce líbí a chtěli byste to také zkusit, tak se ještě můžete přihlásit. Bližší informace vám sdělí p. uč Huvarová. Chystáme pro Vás velikonoční keramickou dílnu dne 27. 3. 2014. Přihlášky včas dostanete.

19.2.2014
Prodej stravenek na březen 2014

STŘEDA 26. 2. 2014 6:30 - 11:00 hod
STŘEDA 26. 2. 2014 13:00 - 15:00 hod

19.2.2014
Dopoledne se zvířátky

Středisko volného času Korunka zve příznivce přírody na Dopoledne se zvířátky v sobotu 22. února. Vstupné: děti 10,- Kč, dospělí 20,- Kč.

19.2.2014
Olympiáda v anglickém jazyce

V závěru ledna a na začátku února 2014 probíhala na naší škole Olympiáda v anglickém jazyce pro žáky 7., 8. a 9. tříd. Tato soutěž je vždy dvoukolová, skládá se z písemného testu a náročné ústní konverzace. Nejúspěšnější řešitelé písemné části se tedy utkali v konverzaci a soutěžili o postup do okresního kola. Písemného testu se na naší škole zúčastnilo 15 žáků ze 7. ročníku a 26 žáků z 8. - 9. ročníku.

7.2.2014
Lyžák na Mezivodí

Letošní lyžařský výcvikový kurz pro II. stupeň se konal v týdnu od 27.1. do 31.1.2014, a ikdyž to znamenalo, že si žáci vysvědčení odnesou až 3. února a nebudou mít pololetní prázdniny, tak určitě nikdo nelitoval. 5 dní strávených na lyžích nebo skateboardu za to určitě stálo.

7.2.2014
RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2. STUPNĚ

Ve středu 5. února 2014 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 6.- 9.tříd. Zúčastnilo se ho celkem 22 žáků. V kategorii 6. a 7. tříd svým procítěným přednesem porotu nejvíce zaujala Jana Tioková ze 7.A. Druhé místo získali Tereza Popková z 6.A a Matěj Veselý ze 7.A. O třetí místo se podělily Markéta Stachová z 6.B a Denisa Outratová ze 7.A. Čestné uznání za pěkný přednes porota udělila Kristýně Poncové z 6.A, Tereze Hruboňové z 6.B a Tereze Figalové z 6.A. V kategorii 8.a 9. tříd zvítězila Anna Kaderková z 9.A. Druhé místo získal Jan Hammermüller z 8.B, na třetím místě stanul Matěj Šec z 8.A. Čestné uznání bylo uděleno Kristýně Tiché z 8.B,Tereze Odstrčilíkové z 9.B a Veronice Sembolové z 9.B. Všem recitátorům děkujeme za účast v této náročné soutěži a vítězům držíme palce v Obvodním kole recitační soutěže a v Rolničce.

6.2.2014
Týden v pohybu

Naše škola získala finanční dotaci na projekt Týden v pohybu. Tento projekt je realizován v souvislosti se získáním titulu Ostrava-město sportu 2014. V rámci „týdne v pohybu“ proběhnou od 19. do 23. 5. 2014 v areálu školy a na porubském bazénu různé sportovní aktivity, kterých se může zúčastnit také rodičovská veřejnost a žáci ostatních škol. 19. 5. a 20. 5. bude na školním hřišti probíhat mezitřídní soutěž v rychlosti a vytrvalosti s možností účasti rodičů. 21. 5. bude žákům představen sport, který u nás není příliš rozšířený, a to americký fotbal. Ukázky a prezentaci budou mít na starosti členové Steelers Ostrava. Ve čtvrtek, 22. 5., budou mít možnost žáci porubských škol shlédnout ukázky plaveckých stylů v podání talentovaných sportovců z Klubu plaveckých sportů Ostrava a sami si mohou také zkusit zazávodit. 23.5. pak na školním hřišti proběhne mezinárodní sportovní klání mezi našimi žáky a žáky partnerské školy v polských Žorech. Všechny, koho tato akce zaujala, zveme k účasti.

5.2.2014
Předškolička

Vážení rodiče, blíží se termín první Předškoličky - 18.2. 2014. Přiveďte děti do školy v 15 hodin. Půjdete do šatny 1.A a 1.B, kde si děti odloží bundy a přezují se. Šatna se bude zamykat. Paní učitelky si odvedou děti do tříd. Předškolička bude pravidelně probíhat ve třídách 1.A a 1.B. Seznámíme děti se školou, budeme rozvíjet dovednosti vhodné pro předškoláka. Dejte dětem přezůvky a pastelky. Předškolička končí v 15:45, děti si vyzvednete v šatně. Před začátkem Předškoličky rozdá p. uč. Radostová rodičům rozhodnutí o přijetí.

5.2.2014
Vybíjená

Chlapci a dívky 4. a 5. tříd se zúčastnili obvodního kola ve vybíjené. Turnaj se konal v krásné, nově opravené tělocvičně v Plesné, která je dostatečně prostorná k rozvinutí pořádně bojové hry. A právě bojovnost umožnila dívkám vyhrát základní i obvodní kolo a koncem března se tak zúčastní celoostravského boje. Držme jim palce!!! Také v kategorii chlapců jsme postoupili ze skupiny a čekáme na čtvrteční finále. Budou chlapci následovat dívky?

3.2.2014
4. kolo Porubské školní ligy v házené

Porubská školní liga v házené pokračovala již 4. kolem. Tým Dětská A si vybojoval 3. místo, tým Dětská B skončil na předposledním 6. místě. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášená Tereza Figalová z 6. A. Tabulku střelců vede po 4. kole Filip Pagáčik s 87 brankami, na třetím místě je Daniel Mokroš s 59 brankami a na 4. místě je Tereza Figalová s 54 brankami. Chválím všechny žáky za vzornou reprezentaci školy. Sportovní výkony, ale i chování žáků v tělocvičně, při cestě tramvají, tím vším reprezentují naši školu na veřejnosti. Máme šikovné žáky.

27.1.2014
Výdej obědů

Ve čtvrtek 30.1.2014 se budou obědy vydávat do 13:30.

27.1.2014
Matemativká olympiáda 5. tříd

Ve středu 22.1.2014 se naší žáci zúčastnili okresního kola matematické olympiády, které se uskutečnilo na Gymnáziu Olgy Havlové. Z 59 zúčastněných žáků pátých tříd bylo jen 10 úspěšných řešitelů. Mezi deseti nejlepšími byla i naše Jana Trávníčková z 5.A. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

24.1.2014
Prodej stravenek na únor 2014

STŘEDA 29. 1. 2014 7:00 - 11:00 hod
STŘEDA 29. 1. 2014 13:00 - 15:00 hod

23.1.2014
Středisko přírodovědců

Prohlédněte si nabídku Střediska přírodovědců (Čkalovova 10) na nejbližší období.

22.1.2014
Lyžařský kurz Mezivodí

Ve čtvrtek 23.1. o velké přestávce proběhne v zeměpisné učebně schůzka k lyžařskému kurzu pro žáky 2. stupně. (Informace o lyžařském kurzu a prohlášení podepsané rodiči potřebné k odjezdu na lyžařský výcvikový kurz viz výše.)

22.1.2014
Floorball

Děvčata 6.a 7. ročníku zakončila své premiérové účinkování ve florbale krásným třetím místem v městském kole. Přes opětovné problémy s nedostatečným počtem hráček jsme nakonec na závěrečném turnaji vybojovali výborné umístění. Gratulujeme!

20.1.2014
Zápis 2014

V letošním roce jsme přijali více než 60 dětí do budoucích prvních tříd. Děti byly u zápisu moc šikovné a všichni se těšíme, až je všechny 1. září přivítáme ve škole. Schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční v úterý 13. 5. 2014 od 16:00 v jídelně školy. Předškolička začne v úterý 18. února 2014 od 15:00 do 15:45 ve třídách 1.A a 1.B.

14.1.2014
Fond SIDUS

Fond SIDUS - vracíme dětem úsměvy udělil naší škole certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce S-MHMP/958815/2012 Fondu Sidus. Tato sbírka probíhala za spolupráce se Sdružením rodičů při naší škole. Výnos ze sbírky je určen na vybavení dětských zdravotnických zařízení - Pediatrické kliniky UK 2. LF v Praze Motole, Dětské kliniky FN v Olomouci a na pomoc individuálním pacientům.

9.1.2014
Zápis do první třídy

15. 1. a 16.1. 2014 v době od 12.30 do 17.00 hodin a 17.1. 2014 od 12:30 do 16:00 proběhne na škole zápis do prvních tříd. Při případné neúčasti rodičů s dítětem po domluvě až do 15.února 2014.

9.1.2014
Změna termínu lyžařského kurzu pro 1. stupeň

Lyžařský výcvikový kurz pro 1. stupeň, který se měl konat od pondělí 13.1., se přesouvá na termín 10. 3. - 14. 3. 2014. Lyžařský kurz 2. stupně se uskuteční podle plánu 27.1.-31. 1. 2014.

9.1.2014
Olympiáda v českém jazyce

17. prosince proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Tentokrát se této náročné soutěže zúčastnilo 24 vybraných žáků 8.a 9. ročníků, kteří si chtěli vyzkoušet, jak zvládnou obtížné gramatické a slohové úkoly ve svém rodném jazyce. Nejvyššího počtu bodů získali Veronika Janiková z 8.B a Jan Fiutowski z 9.A, a to shodný počet 23 bodů. Stali se proto těmi nejlepšími, kteří budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Na třetím místě se umístila Anna Kaderková z 9.A. Všem soutěžícím děkujeme a Veronice a Honzovi držíme palce v dalším kole.

6.1.2014
Den otevřených dveří

V úterý 7.1.2014 proběhne na škole "Den otevřených dveří". Od 8:00 do 11:40 je možné návštívit vyučovací hodiny. Od 11:40 do 17:00 si můžete prohlédnout školu.

6.1.2014
Schůzka rodičů kvůli lyžařskému kurzu

V úterý 7.1.2014 v 16:30 se koná informativní schůzka pro rodiče žáků, kteří se účastní lyžařského kurzu. Schůzka se bude konat v jídelně školy.

6.1.2014
Třídní schůzky

V úterý 7.1.2014 se v 17:00 konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků.

20.12.2013
Stravování v době nemoci dítěte

Vážení rodiče, znovu upozorňujeme na výklad vyhlášky o školním stravování: - v případě, že dítě onemocní či z jiných důvodů není přítomno ve škole déle jak 1 den a má zaplaceny obědy, postupuje se dle vyhlášky takto: - první den nemoci dítěti náleží oběd za dotovanou cenu dle příslušné kategorie další dny dítě na dotovanou cenu oběda nemá nárok. Jestliže bude oběd odebrán i v dalších dnech nemoci, musí být cena oběda doplacena. Jedná se o částku 30,- Kč, což jsou náklady na přípravu oběda. Důležité upozornění: Cena oběda musí být doplacena i v případě, že obědy sice neodeberete, ale zapomenete je odhlásit.

20.12.2013
Děti pro Afriku - UNICEF

Rádi bychom se s Vámi podělili o radost, jak se nám daří plnit projekt Děti pro Afriku. Díky sběru děti naší školy pošlou hodnotné dárky do Afriky přes organizaci UNICEF. Žáci svědomitě vybírali a tak například můžeme pomoci očkováním proti obrně až 120 dětem. Nebo dárek pro život v podobě tablet na čištění vody znamená totéž, jako darovat 50 000 litrů pitné vody a naše děti tento dar vybraly hned dvakrát. Děkujeme všem, kteří se spolu s žáky naší školy o tyto dárky zasloužili! Některé kmeny naší školy navíc ke sběru papíru, ještě uspořádaly své vlastní sbírky a navýšily tak finanční možnosti, aby mohly dětem v Africe pomoci ještě víc. Rádi bychom jejich iniciativu odměnili a tak jsme se rozhodli, že za každých 100,- Kč udělíme 5 bodů. Následujícím kmenům tedy k jejich současnému skoré přičítáme tyto body: 6.A = HUNGA BUNGA 20 bodů, 8.A = HAKUNA MA TATA 55 bodů, 9.A = MUCHEN TUCHEN 5 bodů, 9.B = AITUAKI 15 bodů. Současné výsledky: 6.A = HUNGA BUNGA 481 bodů, 6.B = MAMBA 451bodů, 7.A = BUNGABU 485 bodů, 7.B = ESUBA 494 bodů, 8.A = HAKUNA MA TATA 620 bodů, 8.B = SAGUARA 483 bodů. 9.A = MUCHEN TUCHEN 543 bodů a 9.B = AITUAKI 461bodů.

20.12.2013
Přebor škol

Ve středu 18.12. se naši žáci Alex Glasová, Valerie Plevová, David Horák, Jan Žídek a Ondra Nagy zúčastnili přeboru škol z celého Moravskoslezského kraje v paralelním obřím slalomu ve snowboardingu. Závod proběhl na Bílé v Beskydech a byl zároveň kvalifikací na Zimní olympiádu dětí a mládeže. Naši rideři se v konkurenci 70-ti závodníků z 18-ti škol neztratili. Nejlépe dopadl Honza Žídek, který postoupil z kvalifikace ve své kategorii z druhého místa. Ve vyřazovacích jízdách sice vypadl, ale celkové 5. místo je výborné. I ostatním jezdcům gratulujeme!

20.12.2013
Děti pro Afriku - Džungle vědomostí

Ve čtvrtek 19.12.2013 se žáci II. stupně statečně prodírali džunglí vědomostí a získávali další body pro své kmeny. Poprali se se záludnými příklady v matematice, luštili křížovky plné fyzikálních pojmů a v dalších 6 předmětech svědomitě zdolávali záludné úkoly. Za své úsilí byli po zásluze odměněni:6.A = HUNGA BUNGA 305 bodů (461), 6.B = MAMBA 300bodů (451), 7.A = BUNGABU 324 bodů (485), 7.B = ESUBA 337 bodů (494), 8.A = HAKUNA MA TATA 381 bodů, (565), 8.B = SAGUARA 340 bodů (483), 9.A = MUCHEN TUCHEN 383 bodů (538) a 9.B = AITUAKI 313bodů (446).

19.12.2013
Vydávání obědů 20.12.2013

V pátek 20.12.2013 se obědy vydávájí do 13:00 hod.

17.12.2013
Zpívání na schodech

Zpívání na schodech se již stalo tradicí. Pod vedením pana učitele Myšky, za doprovodu kytary a našeho sboru se školou opět rozezněly vánoční koledy. Všichni si s chutí zazpívali a s přáním pěkných vánoc se rozešli do svých tříd.

17.12.2013
Poslední vánoční dílna

Vánoce už klepou na dveře, ale my jsme připraveni. V poslední vánoční dílně si děti vyrobily anděla a stromeček. Mohou si krásně ozdobit vánoční stromeček. Našim malým žáčkům pomohli žáci z 8. A, proto se nám práce opravdu povedla.

17.12.2013
Prodej stravenek na leden 2014

STŘEDA 18. 12. 2013 7:00 - 11:00 hod
STŘEDA 18. 12. 2013 13:00 - 15:00 hod

16.12.2013
Výlet třetích tříd do Rožnova pod Radhoštěm

Ve čtvrtek 12. prosince se žáci 3. A a 3. B vypravili na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde na ně čekal ve Valašském muzeu v přírodě zajímavý program „Vánoce na dědině“. Děti během procházky Valašskou dědinou navštívily několik chalup, kde na vlastní oči poznaly některá tradiční řemesla a dozvěděly se, jak naši předkové žili, pracovali, které zvyky a tradice dodržovali a jak se závěrem roku připravovali na Vánoce. Při procházce děti potkaly dokonce i samotného Mikuláše a vyzkoušely si také, jak se učilo ve staré venkovské škole. V poslední chaloupce byli všichni pohoštěni čerstvým domácím perníkem a teplým čajem uvařeným z devatera bylin. Výlet se všem moc líbil a všichni zúčastnění si ho parádně užili. Zároveň si prostřednictvím zážitkového učení prohloubili učivo prvouky.

12.12.2013
Holky děkujem!

Nově sestavené florbalové družstvo děvčat ze 6. a 7. ročníku ve složení, Alex Glasová, Verča Šinalová, Karolína Moravcová, Natálie Kaliská, Daniela Škubalová a Daniela Řepová nás skvěle reprezentovalo na turnaji, který se konal u příležitosti MS ve floorbalu žen. Ze skupiny postoupila z 2. místa, když se jim podařilo 2x porazit silné soupeřky ze ZŠ Svinova a ZŠ Gen. Píky. Děvčata pak svedla statečnou bitvu o 3. místo se ZŠ Šoupala. Jejich soupeřky byly o 2 roky starší a o hodně vyšší, naše holky jim však byly rovnocenným soupeřem. Prohrály sice 2:0, ale 4. místo je pro nově složený tým určitě vynikajícím úspěchem. Takže ještě jednou „Holky děkujem“. P.S. Palce jim budeme držet také ve finále města Ostravy, kam postoupily z turnaje porubských škol.

12.12.2013
Třetí vánoční dílna

Příjemně prožité odpoledne při tvorbě stromku ze dřeva a také z papíru, to byla již třetí vánoční dílna. O dílny je každoročně velký zájem. Však si také mohou žáci vyrobit krásné dekorace pro vánoční pohodu.

12.12.2013
3. utkání porubské ligy v házené

Třetí utkání pro nás znamenalo 3. místo a Terezu Figalovou vyhodnocenou jako nejlepší hráčku turnaje. Tým se nám rozrostl o dva nové členy. Hráli jsme ve složení: Filip Pagáčik, Tereza Figalová, Tomáš Schmiedt, Daniel Mokroš , Daniela Škubalová z 6.A, Matěj Veselý ze 7.A a Vendula Tichá ze4.B. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

11.12.2013
Vedení městské policie ocenilo poctivé školáky

Za velice chvályhodný čin byli včera vedením Městské policie Ostrava oceněni tři žáci naší školy. Jan Harabiš, Matyáš Haladěj a Pavel Chovanec odevzdali strážníkům na služebně tisícikorunovou bankovku, kterou našli. Jejich čestnost hodnou následování se vedení městské policie rozhodlo ocenit. Děkujeme těmto žákům za jejich příkladné chování, které se v dnešní době již často nevidí.

6.12.2013
Mikuláš ve škole

Letos se na naší škole opět objevil Mikuláš. Žáci 9.A si pro mladší spolužáky z prvního stupně připravili pohádku o svatém Mikuláši, převlékli se za čerty a anděly a dětem předvedli pěkné představení. O tom, jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit na přiloženém videu a fotografiích. Žákům 9.A a paní učitelce Dvořákové, která je připravovala, děkujeme za pěkný zážitek.

6.12.2013
Další vítězství výtvarného kroužku

Výtvarný kroužek p.uč.Jany Kučerové, která s dětmi úspěšně pracuje již mnoho let, získal další vítězné diplomy. Žáci naší školy Laura Golová z 1. A, Jakub Hlosta z 2. A a Marek Rybníček z 2. B vyhráli výtvarnou soutěž Tajemný svět barev, kterou vyhlásilo Středisko volného času v Ostravě na Ostrčilově ulici. Tématem soutěže byla "Přísloví". Naše děti vytvořily dílka "Ranní ptáče dál doskáče", "Jablko nepadá daleko od stromu." Dne 4. 12. 2013 se ve SVČ na Ostrčilově ulici zúčastnili slavnostního předávání cen. Získali krásné odměny v podobě výtvarných potřeb pro svou další tvorbu. Jsme rádi, že máme tak šikovné děti a vyhrály další ročník této soutěže. Všem malířům blahopřejeme a těšíme se na další práce ze světa fantazie.

6.12.2013
Zdobení perníčků

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 proběhla v naší ŠD akce ZDOBENÍ PERNÍČKŮ. Perníčky nám upekla paní vychovatelka Naděžda Konečná a taky nachystala pytlíčky se slaďoučkým sněhem. Děti měly k dispozici taky zlaté a stříbrné kuličky a lentilky. Většina materiálu sice skončila v bříškách našich dětí, ale perníčky jsme nakonec zvládli na výbornou, posuďte sami.

5.12.2013
Krajské kolo v plavání

Žáci ZŠ Dětská reprezentovali okres Ostrava v krajském kole plavání žáků ZŠ. V závodech, které se konaly 3.12. 2013 v Karviné, si reprezentanti naší školy vedli nadmíru úspěšně. V kategorii mladších žáků obsadili chlapci 1. místo a děvčata 2.místo. Mezi staršími žáky jsme byli ještě úspěšnější a jak dívky tak i chlapci obsadili shodně 1. místa. Oba týmy si tak zajistily účast v celorepublikovém finále v Táboře, kde budou v lednu 2014 reprezentovat MSK. Družstvo ml. žáci: Potůček Josef, Hein Patrik, Orel Vojtěch (všichni 6.B), Červenka Jiří, Machalla Matyáš a Piska Lukáš (všichni 7.A). Družstvo ml. žákyně: Plevová Valerie, Frydrychová Adéla, Šecová Pavlína (všichni 6.B), Fadrná Tereza, Knittlová Rozálie, Šolonková Kateřina (všichni 7.A). Družstvo st. žáci: Matera Jan (8.B), Havlík Daniel, Bachořík Vojtěch, Fiutowski Jan, Felbier Rudolf , Novák Robert (všichni 9.A). Družstvo st. žákyně: Janíková Veronika, Wojtasová Veronika, Haroková Adéla (všichni 8.B), Dolbová Petra, Krčmářová Barbora, Horňáková Blanka (všichni 9.A). Gratulujeme!!!!!!

4.12.2013
Proškolení učitelů "První pomoc"

V rámci projektu "První pomoc = šance pro život 2" prošli učitelé naší základní školy 21.11.2013 školením první pomoci pro učitele a provozní zaměstnance základních a středních škol v Moravskoslezském kraji.

4.12.2013
2.vánoční dílna

2.vánoční dílna je již za námi. Žáci si odnesli domů krásný závěs - kouli a druzí si vyrobili krabičku, možná na nějaký dáreček? Užili jsme si vánoční atmosféru a těšíme se na další dílnu.

4.12.2013
Sběrová soutěž

V týdnu od 9.12. do 13.12. 2013 pokračuje druhým sběrovým týdnem celoroční sběrová soutěž. Sbírat sběr se bude vždy ve vestibulu školy každý den v tomto týdnu a to od 7:15 do 8:00 hod. Balíčky starého papíru pečlivě svažte.

28.11.2013
Taneční soutěž

22.11.2013 proběhla ve ŠD taneční soutěž. Děti soutěžily ve třech věkových kategoriích. Jednotlivá vystoupení hodnotila porota složená ze starších žákyň. V 1.kategorii se na 1.místě umístily Terezka Bílková a Eliška Pekařová. Ve 2.kategorii Sára Lazarová. Ve 3.kategorii Anička Smelíková a Natálie Freislerová. Výherkyním Gratulujeme!

27.11.2013
Rodina čtenářů se rozrostla

Slavnostní den čekal na naše prvňáčky 26. listopadu 2013. Moc se na něj těšili a někteří nemohli dospat. Čekalo je totiž pasování na čtenáře a domů si odnesli svůj první slabikář. Ještě před tím než je urozený princ z „písmenkového království „ povýšil do čtenářského stavu, dozvěděli se mnoho zajímavého o knížkách z řady První čtení od jejich autorky, Lenky Rožnovské. Slavnostní den byl korunován hostinou, kterou v podobě sladkých buchet připravily maminky. Přejeme našim prvňáčkům mnoho krásných knih a zážitků při jejich četbě.

27.11.2013
Florbalový turnaj dívek

Dne 25.11. jsme se zúčastnili kvalifikačního kola na žákovský florbalový turnaj školních družstev na podporu Mistrovství světa žen ve florbalu 2013. Ostatní družstva měla výhodu starších žákyň i množství hráček na soupisce a tudíž možnosti častějšího střídání, ale naše holky ani tak nedaly nikomu šanci a v minimálním počtu 4 hráček vyhrály všech šest zápasů a suverénně postoupily na turnaj do ČEZ arény! Velikou pochvalu zaslouží: Alex Glasová, Verča Šinalová, Natálie Kaliská a Daniela Řepová. Gratulujeme!

25.11.2013
Listopadový turnaj

Listopadový turnaj v házené se nám opět vydařil. Z šesti zápasů jsme pět vyhráli. Nad naše síly bylo pouze družstvo ze ZŠ Klegova. Tato prohra nás stála první místo, ale druhá příčka nás také velmi těší. Filip Pagáčik byl vyhlášen nejlepším střelcem. Podařilo se mu nastřílet 35 branek. Gratulujeme! Školu reprezentovali: Filip Pagáčik, Tereza Figalová, Daniela Škubalová, Daniel Mokroš, Tomáš Schmiedt a Dominik Žihala. Další kolo proběhne 11.12.2013.

22. 11. 2013
Prodej stravenek na prosinec 2013

STŘEDA 27. 11. 2013 7:00 - 11:00 hod
STŘEDA 27. 11. 2013 13:00 - 15:00 hod

22.11.2013
1.vánoční dílna

Vánoce se nám kvapem blíží a my máme za sebou první vánoční dílnu. Dne 19. listopadu tvořili žáčci i někteří rodiče v keramické dílně. Tentokrát vyráběli kapříky a zvonečky. Všem se práce povedla.

22.11.2013
Práce keramického kroužku

V keramickém kroužku se schází spoustu nadšených dětí pro keramickou tvorbu. Své nápady přenáší do keramické hmoty, experimentují s glazurami, engobami a oxidy kovů. Podívejte se na jejich výrobky a tvoření.

21.11.2013
Senior roku 2013

Při příležitosti slavnostního vyhlášení VII. ročníku ankety Senior roku 2013, které se konalo v úterý 19. listopadu od 14 hodin v Divadle loutek Ostrava, bylo předání ocenění za nejlepší literární práci, kterou jsme do soutěže poslali. Jednalo se o práci Jakuba Hammermüllera z 5. A, který porotu nadchl svým vyprávěním o dědečkovi. Děkujeme Jakubovi za jeho příkladnou reprezentaci školy na poli literárním. Práci si můžete přečíst v příloze.

20.11.2013
Vědomostní KVARTETO II

Rozřazovací kolo proběhlo 12. listopadu 2013 v prostorách školy PORG Ostrava. Rozřazovací kolo bylo složeno z matematické, jazykové, všeobecně-znalostní části a hlavolamu. Rozřazovacího kola se zúčastnilo 30 škol z Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje. Do finále se probojovalo 8 nejšikovnějších družstev z těchto základních škol: 1. Junácká, Ostrava - Stará Bělá, 2. Mitušova, Ostrava, 3. Generála Janka, Ostrava, 4. J.A. Komenského, Přerov, 5. Kozlovice, 6. Čs. armády, Bohumín, 7. A. Hrdličky, Ostrava, 8. Dětská, Ostrava. 19.11.2013 se naši páťáci vydali bojovat o co nejlepší umístění v soutěži. Celá akce se konala v sále Janáčkovy konzervatoře. Konkurence byla opravdu velká. Naše družstvo ve složení: Jana Trávníčková, Sára Tarkošová, Ondřej Bednář a Tomáč Machů se snažili využít svých vědomostí a za bouřlivého povzbuzování svých spolužáků podávali obdivuhodné výkony. Probojovali se do druhého kola – z osmi týmů, postoupilo šest. Druhé kolo bylo nad jejich síly a do čtveřice nejlepších se nevešli. I tak je to pro nás velký úspěch. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy i za úžasnou vědomostní soutěž. Celou akci natáčela Česká televize. Podívejte se na záznam.

20.11.2013
Děti pro Afriku - Expedice do Afriky - 1. stupeň.

Statečné kmeny I. stupně se ve čtvrtek účastnily expedice do Afriky. Během svého putování se dobrodruzi museli vypořádat s hladovým lvem, ulovit si divoká africká prasata, ochutnat africkou pochoutku – housenky a plno dalších úkolů. Všichni se svých úkolů zhostili statečně a své kmeny obohatili o následující body: 3.A MANGARO 23 bodů celkem 120 bodů, 3.B ITĚDI Z YBUROPY 22 bodů celkem 118 bodů, 4.A JAMACA 26 bodů celkem 119 bodů, 4.B MODŘÍ ŽRALOCI 24 bodů cekem 125 bodů, 5.A ŽLUTÍ TYGŘI 19 bodů celkem 118 bodů, 5.B UBAJOVÉ 22 bodů celkem 129 bodů.

20.11.2013
Děti pro Afriku - výsledky sběru 1. stupeň

Do školního projektu Děti pro Afriku jsou zapojeny i třídy I. stupně. Ve sběrové akci si kmeny donesly následující body: 3.A MANGARO 8 bodů celkem 97 bodů, 3.B ITĚDI Z YBUROPY 8 bodů celkem 96 bodů, 4.A JAMACA 5 bodů celkem 93 bodů, 4.B MODŘÍ ŽRALOCI 6 bodů cekem 101 bodů, 5.A ŽLUTÍ TYGŘI 12 bodů celkem 99 bodů, 5.B UBAJOVÉ 8 bodů celkem 107 bodů. Všem sběračům velké díky za přínos bodů pro kmen!!!

13.11.2013
Vědomostní KVARTETO II

V úterý se žáci naší školy zúčastnili rozřazovacího kola vědomostně – dovednostní soutěže pro smíšená družstva na PORGU v Ostravě Vítkovicích. Jen osm týmů mělo šanci na postup. Otázky byly opravdu těžké, ale naši žáci z 5. ročníků vše zvládli a postupují do finále soutěže, která se bude konat 19. listopadu od 10:00 hodin ve velkém sále Janáčkovy konzervatoře. Hraje se o 50 000Kč pro vítěznou školu, tablety IPAD a přehrávače IPOD. Našemu družstvu ve složení Ondřej Bednář, Jana Trávníčková, Sára Tarkošová, Tomáš Machů a Jakub Hammermüller budeme držet palce. Už jen postup do finále je pro nás velký úspěch a ocenění naší práce s nadanými dětmi.

11.11.2013
Sdělení

Vážení rodiče, vánoční dílny se nám letos rychle zaplnily. Poslední volná místa jsou už jen v těchto dílnách: 3.12. Krabička, 20Kč,14:00 – 16:00, 10.12. Stromeček – z krabičky, 25Kč, 14:15-16:00.

7.11.2013
Sdělení

Vážení rodiče, vánoční dílna STROMEČEK ZE DŘEVA je již plně obsazena. Zvolte si proto některou z ostatních dílen. Nezapomeňte na uzavírku přihlášek do 15.11.2013.

5.11.2013
Hokejová legenda navštívila ZŠ

5. listopadu 2013 v odpoledních hodinách zavítal na naši ZŠ Dětská 915 pan Augustin Bubník (84), hokejová legenda, držitel stříbrné olympijské medaile z roku 1948 a zlaté medaile z MS 1949, jeden z jedenácti odsouzených čs. hokejistů, kteří byli v roce 1950 posláni tehdejší komunistickou stranou do uranových lágrů. Návštěva se uskutečnila v rámci celostátního projektu Měsíc filmu na školách (Příběhy bezpráví). Žáci shlédli film Postaveni mimo hru, který se věnuje okolnostem oné hokejové tragédie a poté se zúčastnili besedy s panem Bubníkem. Výše zmíněný projekt zajímavou formou přispěl k rozšíření znalostí žáků o historii naší země. Děkujeme panu Mgr. Milanu Myškovi za zapojení školy do projektu a zorganizování besedy.

4.11.2013
Dotace statutárního města Ostrava

Naše škola získala dotaci statutárního města Ostrava na ozdravný pobyt žáků 1. stupně ve výši 450 000,- Kč. V rámci tohoto programu se ve 2. pololetí 100 dětí zúčastní školy v přírodě v Beskydech.

4.11.2013
Konzultace o prospěchu a chování

V úterý 5.11.2013 se od 17:00 do 18.00 konají konzultace o prospěchu a chování žáků.

4.11.2013
Schůzka rodičů žáků 9. ročníku

V úterý 5.11.2013 se v 16:00 v jídelně koná schůzka rodičů žáků 9. ročníku.

4.11.2013
Vánoční dílny

Vážení rodiče, milé děti, blíží se čas Vánoc a pedagogové naší školy pro vás připravili již tradiční adventní dílny. Přihlášky i s penězi odevzdejte do 15.11.2013 p.uč. Radostové v kanceláři zástupců. Dílna je omezena počtem 20 přihlášených. Těšíme se na vás! Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a strávit příjemné chvíle se svými dětmi.

4.11.2013
Děti pro Afriku

Letošní projekt má název Děti pro Afriku. Jeho součástí byla i sběrová akce školy, která měla za úkol nejen podpořit žáky v jejich snažení o získání co největšího počtu bodů v celkové soutěži, ale také sloužila jako finanční zdroj pro zakoupení Dárku pro život na stránkách UNICEF. (http://www.unicef.cz/jak-pomoci/e-shop/darky-pro-zivot) To vše v duchu pokřiku kmene AITUAKI (viz kmenové pokřiky). Průběžné výsledky po sběrové soutěži: 6.A = HUNGA BUNGA 16 bodů (156), 6.B = MAMBA 11bodů (151), 7.A = BUNGABU 7 bodů (161), 7.B = ESUBA 9 bodů (157), 8.A = HAKUNA MA TATA 13 bodů (184), 8.B = SAGUARA 4 bodů (143), 9.A = MUCHEN TUCHEN 8 bodů (155), 9.B = AITUAKI 2bodů (133).

4.11.2013
Děti pro Afriku

Sláva nazdar výletu… Hlásíme úspěšný návrat z expedice. Počasí nám přálo a tak hromadný výlet do divočiny se vydařil. Naši dobrodruzi se nezalekli žádného úkolu, statečně lovili divoké africké štětkouny, zvládli přechod nad propastí pouze přes lanový most a v neposlední řadě dokázali překonat sami sebe a ochutnat africké housenky, které ve skutečnosti byly patřičně naaranžovanou hlívou ústřičnou. Všechny skupiny statečně plnily zadané úkoly a svým kmenům tak zajistily další body: 6.A = HUNGA BUNGA 37 bodů (140), 6.B = MAMBA 36bodů (140), 7.A = BUNGABU 37 bodů (154), 7.B = ESUBA 39 bodů (148), 8.A = HAKUNA MA TATA 53 bodů (161), 8.B = SAGUARA 36 bodů (139), 9.A = MUCHEN TUCHEN 42 bodů (147), 9.B = AITUAKI 29bodů (131). Závod o výstup na Kilimandžáro je v plném proudu. Stále nás čeká ještě několik disciplín, které mohou zamíchat pořadím. A proto milé kmeny nevzdávejte se a hurá k vrcholu!

1.11.2013
Lyžařská škola pro 1. a 2. třídy

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že se na dopolední lyžařskou školu pro 1. a 2. třídy přihlásilo velmi málo dětí, není z organizačních důvodů možné toto lyžování realizovat. Děkujeme za pochopení.

29.10.2013
Podzimní zahrada 2013

Míček na lžičce, hod raketkou, skládání puzzle, hod na lahve, skákání v pytlích, třídění obrázků, křížovka a občerstvení – to byla hlavní náplň letošní podzimní zahrady. Krásný podzimní den jsme si všichni užili. Děkuji pomocníkům z řad žáků druhého stupně, kteří pomáhali na stanovištích.

23.10.2013
Pomáháme nejen Africe

V rámci školního projektu jsme se rozhodli pomoci dětem v Africe. Ale také v naší zemi žijí děti, které jsou ohrožené nebo nemocné. Těmto dětem můžeme také pomoci, třeba zakoupením těchto předmětů viz foto, které jsou k dispozici v ředitelně školy. Děkujeme.

21.10.2013
Zlepši si techniku

Dne 17. 10. 2013 se žáci 6. A třídy zúčastnili akce Zlepši si techniku, kterou pořádala ve svých prostorách VŠB, Technická univerzita. Cílem akce bylo seznámit žáky, studenty a širokou veřejnost s metodami a přístroji, s kterými pracují studenti VŠB. Naši žáci viděli v praxi 3D tiskárnu, termokameru, různé roboty, prototyp elektroauta, zařízení na výrobu popcornu a pražení kávy, měli možnost pozorovat věci mikroskopy s velkým zvětšením a další zajímavé přístroje. Zhlédli science show Dr. Michaela Londesborougha, jejímž cílem bylo ukázat dětem a studentům, že svět techniky je velmi zajímavý.

21.10.2013
Středisko přírodovědců

Prohlédněnte si nabídku kroužků, výstav a akcí Střediska přírodovědců, zařízení SVČ Korunka na Čkalovově ulici.

20.10.2013
Léčebné pobyty dětí v roce 2014

Je vaše dítě často nemocné? Trápí vaše dítě chronické onemocnění dýchacích cest, astma? O možnosti léčebných pobytů dětí v roce 2014 v Moravskoslezském sanatoriu v Metylovicích se dozvíte v letáku.

20.10.2013
1.kolo porubské školní ligy

Úspěšný vstup do porubské školní ligy zaznamenalo naše družstvo A ve složení Filip Pagáčik, Dominik Žihala, Daniel Mokroš, Tomáš Schmiedt, Lucie Popková a Tereza Figalová z 6.A. Nejen že vyhrálo první místo, ale i úspěšní střelci byli z našeho týmu. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Filip Pagáčik, Lucie Popková byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Za snahu si zasluhují pochvalu i hráči z týmu B, kteří sice skončili na 7.místě, ale sbírají teprve zkušenosti a tak si na úspěch budou muset ještě počkat.

20.10.2013
Se strážníky správným směrem

27.9.2013 jsme se celá třída 6.A zúčastnili branného dne, který je součástí projektu Se strážníky správným směrem. V jezdeckém areálu ve Staré Bělé jsme si užili moc legrace. Zasoutěžili jsme si a vyzkoušeli si protichemický oblek. Takové akce se nám moc líbí.

18. 10. 2013
Prodej stravenek na listopad 2013

STŘEDA 23. 10. 2013 7:00 - 10:00 hod
STŘEDA 23. 10. 2013 13:00 - 15:00 hod

18.10.2013
Děti pro Afriku 1. stupeň

Ve čtvrtek 17.10. 2013 zasedala opět kmenová rada, aby shlédla kmenové tance a pokřiky kmenů, tentokrát prvního stupně. Za své výkony si kmeny odnesly tyto body: 3.A I. kmenová rada 49, II. kmenová rada 40 - 89 bodů, 3.B I. kmenová rada 49, II. kmenová rada 39 - 88 bodů, 4.A I. kmenová rada 49, II. kmenová rada 39 - 89 bodů, 4.B I. kmenová rada 50, II. kmenová rada 45 - 95 bodů, 5.A I. kmenová rada 49, II. kmenová rada 38 - 77 bodů, 5.B I. kmenová rada 50, II. kmenová rada 49 - 99 bodů. Jen tak dál milé kmeny, poklad Afriky na Vás stále čeká!

17.10.2013
Děti pro Afriku

Druhá kmenová rada, která zasedala za účelem ohodnotit kmenové tance v doprovodu tanečních rytmů a hlasité pokřiky je za námi. Všem kmenům druhého stupně naší školy patří veliká pochvala a uznání, protože všechny kmeny předvedly originální výstup. Jejich snaha byla oceněna následovně: 6.A = HUNGA BUNGA 46 bodů (103), 6.B = MAMBA 47 bodů (104), 7.A = BUNGABU 57 bodů (117), 7.B = ESUBA 52 bodů (109), 8.A = HAKUNA MA TATA 58 bodů (118), 8.B = SAGUARA 44 bodů (103), 9.A = MUCHEN TUCHEN 48 bodů (105), 9.B = AITUAKI 51bodů (102). Ve výstupu na Kilimandžáro získává kmen HAKUNAMA TATA mírný náskok a v těsném závěsu je kmen BUNGABU. Nicméně ostatní kmeny nezůstávají v pozadí. Nic není rozhodnuto! Tento týden stále probíhá školní sběr, ve kterém kmeny mohou získávat další body. A v neposlední řadě je tady příští týden Expedice do Afriky, kdy kmeny díky své obratnosti, zručnosti a spolupráci mohou získat další body a tak zamíchat celkovým pořadím. Všem kmenům přejeme hodně štěstí.

11.10.2012
Pomoc v nouzi

Ve středu 9. října jsme my 2. C podnikli výpravu na Záchranou stanici do Ostravy-Zábřehu. Tato exkurze byla zakončením projektu, který jsme plnili dva týdny. Naučili jsme se mnoho o práci hasičů, policistů i záchranářů. Na stanici jsme viděli mnoho věcí: auta, vrtulník, sanitku, pana hasiče, jak sjížděl po tyči i paní učitelku v hasičském obleku. Nakonec nás všichni pochválili, že jsme byli hodní. Paním učitelka vyhodnotila naši práci, dostali jsme diplomy a odměny.

11.10.2012
Plavání 3. B

Od 18. 8. 2013 začala třídě 3. B plavecká výuka. Paní Otáhalová neváhala a udělala nám pár snímků z plavání.

11.10.2012
Sběrová soutěž

V týdnu 14.10. - 18.10. 2013 začíná nová celoroční sběrová soutěž. V tomto školním roce proběhnou, stejně jako loni, 4 sběrové týdny. Sbírat sběr se bude vždy ve vestibulu školy každý den v tomto týdnu a to od 7:15 do 8:00 hod. Balíčky starého papíru pečlivě svažte.

7.10.2013
Podzimní zahrada

Zveme žáky naší školy na tradiční podzimní zahradu, která se bude konat 22.10.2013 od 14:00 do 15:30 hodin. Pokud máte zájem o občerstvení(pití, párek v rohlíku), přineste 20Kč paní učitelce do 15.10.2013.

7.10.2013
Doba měst a hradů

V pátek 27.9. 2013 jsme navštívili v rámci historického semináře interaktivní výstavu „Doba měst a hradů“, kterou pořádal klub Ámos na Černé louce. Paní průvodkyně nám nejdříve řekla pár základních informací o středověku, rozdala nám sešitky s jednotlivými úkoly a poučila nás, jak máme postupovat. Zkoušeli jsme si zahrát hru Mlýn, psát brkem u písařského pultu, vyrobit si pečeť, obléct si brnění, drátěnou košili nebo středověké šaty, vzít si do ruky meč nebo si nasadit na hlavu přilbu. celý text» Na stěnách viselo několik erbů šlechtických rodů i řemeslnických cechů, zaujaly nás také zbraně z doby husitské, které jsme měli určit a správně pojmenovat. Někteří z nás také stihli vyrobit vitrážové okno z barevných sklíček nebo přičichnout ke koření a uhádnout, o jaké přísady do středověkých pokrmů se jedná. Hodně nás pobavil úkol, kdy jsme měli uhádnout středověká povolání – čemu se například věnoval kroupník dětinský, kokotář, kravák, bába pupkořezná nebo bába dračka (kroupník dětinský byl mlynář, který vyráběl krupici na dětskou kaši, kokotář byl prodejce kuřat, který prodával mladé kohoutky a kapouny, kravák choval krávy, vyráběl z mléka tvaroh a sýry a pak je prodával na trhu, bába pupkořezná byla středověká porodní asistentka, bába dračka drala peří ). Za každý splněný úkol jsme do sešitku dostali razítko a na závěr jsme si společně zkontrolovali správné odpovědi. Období středověku je pro nás zatím neznámé, protože se s ním budeme seznamovat v hodinách dějepisu teprve letos v 7. ročníku, proto jsme byli rádi, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí souvisejících se středověkem a výstava se nám všem moc líbila. (Žáci 7. A a 7. B)

27.9.2013
Děti pro Afriku

První kmenová ráda je za námi! Včerejší útok afrických kmenů, jsme zvládli úspěšně a všem bývalým třídám 2. stupně naší školy, je třeba udělit velikou pochvalu. Naše třídy, které již v tuto chvíli mají své názvy, vlajky a oblečky, se prvního úkolu zhostily s vervou a jejich snaha byla po zásluze odměněna body, které zahájily výstup na Kilimandžáro. Nezbývá tedy než popřát šťastnou cestu! 6.A = HUNGA BUNGA 57bodů, 6.B = MAMBA 57bodů, 7.A = BUNGABU 60bodů, 7.B = ESUBA 57bodů, 8.A = HAKUNA MA TATA 60bodů, 8.B = SAGUARA 59bodů, 9.A = MUCHEN TUCHEN 57bodů, 9.B = AITUAKI 51bodů. Co dalšího čeká naše „afroděti“ se můžete podívat v příloze a zároveň si prohlédnout jak jim to všem slušelo na první kmenové radě.

20. 9. 2013
Prodej stravenek na říjen 2013

ST 25. 9. 2013 6:30 - 13:00 hod
ST 25. 9. 2013 14:00 - 15:30 hod

20.9.2013
Děti pro Afriku

S novým školním rokem zahajujeme na naší škole nový školní projekt s názvem DĚTI PRO AFRIKU. Rádi bychom navázali na úspěšný projekt SILNÍ BEZ NÁSILÍ. V loňském školním roce jsme poznali, že když táhneme za jeden provaz, dokážeme velké věci. Rádi bychom udělali něco užitečného i pro druhé a vybrali jsme si děti v Africe. Naše třídy se promění v kmeny s vlastním názvem, vlajkou a kmenovými barvami. Během školního roku budou mezi sebou soutěžit. celý text» Za plnění úkolů mohou sbírat body, které je povedou na vrchol Kilimandžára. Kmen, který se k vrcholu přiblíží nejvíce, podnikne se svým třídním šamanem expedici do Afriky přímo v České republice. Vítězný kmen a nejšikovnější žáci tohoto projektu pojedou na výlet do Holic u Pardubic, kde se nachází muzeum Dr. Emila Holuba, největšího českého cestovatele a dobrodruha, který prozkoumal africký kontinent. V příloze se můžete podívat na první úkol, se kterým se žáci naší školy musí poprat.

13.9.2013
In line bruslení

První velký úspěch žáků naší školy. 2.místo vybojoval Jakub Hammermüller z 5.A v dětském závodu o Pohár primátora Opavy chlapci 10 – 11 let na 3 km v kategorii HOBBY.

13.9.2013
Čtení pomáhá

Žáci naší školy se zapojili do projektu ČTENÍ POMÁHÁ. Co konkrétně si máte představit pod tímto projektem je uvedeno na webových stránkách www.ctenipomaha.cz Zde se můžete dočíst základní informace. Cílem projektu je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým. celý text» Nabízíme vám seznam krásných knih ke čtení, pro vaše pohodlí rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih přečtete, vyplníte krátký test na stránkách www.ctenipomaha.cz. Pokud test zodpovíte správně, obdržíte 50 Kč. Tuto odměnu si nemůžete vyzvednout v hotovosti, můžete ji však věnovat někomu, kdo čeká na vaši pomoc. Věnujte ji třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem. Projekt je určen pouze žákům základních a středních škol. Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro vás i pro ty, kterým pomůžete. Těšíme se, že se všichni do tohoto projektu zapojíte. Paní učitelka Mgr. Alena Kracíková se se svými loňskými třeťáky aktivně do projektu zapojila a přišlo jí jedno z dalších poděkování. Tentokrát tohoto znění. Ahoj, moc děkujeme za příspěvek na tábor. Všechno nám vyšlo naprosto skvěle! Počasí bylo krásné až moc, program nabitý a my jsme si užili parádní chvíle. Jsme moc rádi, že nám to umožňujete. Děkujeme vám všem! Děti z Help klubu Doufám, že i letos pomůžeme někomu splnit jeho sen.

5.9.2013
Třídní schůzky

Informativní třídní schůzky všech tříd kromě 4.A a 4.B se konají 10.9.2013 v 17:00 hod. Třídní schůzky 4.A a 4.B se konají 17.9.2013 v 17:00 hod.

27.8.2013
Organizace 1. týdne

27.8.2013
Seznamy 1. tříd

26.6.2013
ZMĚNA DODAVATELE OBĚDŮ

Vážení rodiče od září jsme změnili dodavatele obědů na naší škole. Tuto službu nám bude poskytovat jídelna na ZŠ L. Štúra a doufáme, že změna povede k vaší větší spokojenosti. Podrobnosti o platbě, ceně a prodeji stravenek čtěte v celém sděleni (viz výše) (V celém sdělení je špatně uvedeno telefonní číslo na jídelnu - správné je: 596 914 319, omlouváme se).

Rodičům:

Bakaláři - Přístup do školního systému průběžné klasifikace žáků:
vstup

Nepřehlédněte:

Copyright © 2009 Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915, příspěvková organizace