ZŠ DĚTSKÁ

plavec hokejista ctenar
  • Novinky 2012/2013
PROJEKT
Silní bez násilí

Naše škola se stala součástí projektu Silní bez násilí, který společnost Trialog realizuje s finanční podporou Operačního programu vzdělání pro konkurenceschopnost.

28.6.2013
1.C na chatě v Krásném Poli

Závěr roku si užili prvňáčci s paní učitelkou Kempovou na chatě v Krásném Poli.

28.6.2013
Ocenění

Ve středu 19.6.2013 byly žákyně Jana Trávničková a Michaela Oudová na setkání s porubským starostou oceněny za své školní i mimoškolní úspěchy. Oběma žákyním se připojujeme s gratulací.

26.6.2013
ZMĚNA DODAVATELE OBĚDŮ

Vážení rodiče od září jsme změnili dodavatele obědů na naší škole. Tuto službu nám bude poskytovat jídelna na ZŠ L. Štúra a doufáme, že změna povede k vaší větší spokojenosti. Podrobnosti o platbě, ceně a prodeji stravenek čtěte v celém sděleni (viz výše).

27.6.2013
Sportovní kvarteto

26.6.2013 proběhlo na škole PORG ve Vítkovicích sportovní kvarteto. Naši štafetu odstartoval jeden z nejlepších běžců planety Asafa Powell. Přineslo nám to štěstí, protože jsme štafetu vyhráli. Následná autogramiáda a beseda s atlety Asafa Powellem, Bobem Beamonem – skokanem do dálky, byla pro náš tým nezapomenutelným zážitkem. Naší zlaté štafetě ve složení Nikola Bučková, Martin Bučko 4.A a Vendula Tichá, Erik Kaiseršat z 3.B děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

27.6.2013
Finále Porubské školní ligy

21.6.2013 proběhlo finále v házené. Dařilo de týmu z 5.A ve složení: Jaroslav Sionko, Daniel Mokroš, Filip Pagáčik, Tomáš Schmiedt, Dominik Žihala, Tereza Figalová a Lucie Popková. Vybojovali 3.místo. Lucie Popková byla vyhlášená nejlepší hráčkou turnaje. Za celý školní rok jsme svými výkony obsadili 4.místo.

27.6.2013
Výsledek sbírky na povodně

Děkujeme všem, kteří se zapojili do sbírky na postižené povodněmi. Hmotnou pomoc si vyzvedli pracovníci Diakonie Broumov a na konto ZŠ Křešice jsme poslali 8 130,- Kč. Ještě jednou děkujeme.

27.6.2013
Výsledek sběru víček z pet-lahví

V 9. ročníku "Soutěže ve sběru víček z pet-lahví" jsme ve školním roce 2012/2013 jako škola nasbírali celkem 585,5 kg víček. Toto množství je určitě úctyhodné, ale stačilo pouze na 17. místo v této soutěži. Děkujeme všem, kteří poctivě víčka střádají a přispívají tak velkou měrou k recyklaci plastů.

26.6.2013
3.B a Svět ohrožených zvířat

Na konci školního roku čekalo na děti ze třídy 3.B veliké překvapení. V pondělí ráno se totiž děti dozvěděly, že výuka v předposledním týdnu bude probíhat netradičně a že se zúčastní týdenního projektu Svět ohrožených zvířat. Děti v průběhu celého týdne pracovaly s interaktivní tabulí, vytvářely tzv. myšlenkové mapy, spolupracovaly ve skupinkách, diskutovaly, neobvyklým způsobem řešily slovní úlohy, skládaly puzzle či vytvářely zvířátka z papíru. Na závěr každého dne probíhalo hodnocení. Vrcholem celého týdne byla návštěva ZOO, kterou si, navzdory velkému vedru, všichni skvěle užili. Práce dětí po celý týden byla hodnocena razítky a v pátek nastalo veliké vyhlašování – děti byly odměněny diplomy a ti nejlepší věcnými sladkými cenami. Velký dík patří studentce pedagogické fakulty Janě Kleinové, která celý tento projekt připravila.

26.6.2013
Výlet 1.C

V pátek 14.6. jsme byli na výletě v ZOO Ostrava. Viděli jsme spoustu zvířátek, prošli jsme všechny pavilony a moc se nám tam líbilo. Nejvíce nás pobavilo RASHMI - malé slůně a viděli jsme i hroší miminko. Na závěr jsme dostali sladkou tečku v podobě zmrzlinky.

26.6.2013
Ryby našich vod

Žáci 1.A se zúčastnili výtvarné soutěže s přírodovědným zaměřením. Letošní téma bylo z vodního prostředí – Ryby našich vod. Do výtvarné soutěže se zapojilo celkem 2427 žáků. Úspěšná byla Hanička Dvořáková, která obsadila ve své kategorii 3. místo. Ke skvělému umístění jí blahopřejeme.

20.6.2013
Výdej obědů 24.6. - 28. 6. 2013

Pondělí a úterý: 11:40 - 14:00, Středa a čtvrtek: 11:40 - 13:00, Pátek: 10:30 - 12:00

20.6.2013
Pohádky dětí dětem

V úterý 18.6.2013 si byli převzít ocenění další naši malíři a spisovatelé. Andrea Vojtalová napsala pohádku O zeleném kouzle a Gamal Al Wohaishi ji doplnil ilustrací. Na ZŠ Gajdošova jsme si byli vyzvednout ceny a také knihu, která vznikla z dětských prací. Pohádku si můžete přečíst.

19.6.2013
OSTRAVA OČIMA DĚTÍ

Žáci naší školy se zúčastnili 8.ročníku celoměstské soutěže Ostrava očima dětí. Soutěžili na téma Tak si tady žijem… Měli zachytit pro budoucí generace výtvarnou i literární formou současné okamžiky života v našem městě. Výtvarné a literární práce žáků zachytily měnící se podobu a rozvoj našeho města, pestrý způsob života Ostravanů. Úspěšní byli tito soutěžící: Jana Trávníčková , Gamal Al Wohaishi, Martina Dustorová, Adriana Mecová všichni ze 4.A a Veronika Prucková, Veronika Štefanovičová a Adéla Folvarčná z 1.B. Literární dílo Jany trávníčkové si můžete přečíst. Je to velmi zdařilá práce naší malé spisovatelky.

17.6.2013
INLINE PRO ŽIVOT - LIFEINLINE TOUR 2013

Druhý závod devátého ročníku seriálu INLINE PRO ŽIVOT - LIFEINLINE TOUR 2013 hostila město Ostrava, tentokráte v sobotu 15. června. Letos již po páté byla Hlavní třída v Ostravě - Porubě svědkem závodu Světového poháru WIC. Závodu na 3km a 1km se zúčastnili také žáci naší školy. Jsme rádi, že vzorně a úspěšně reprezentují naši školu i ve svém volném čase. Na stupni vítězů stanuli bratři Jan a Jakub Hammermüllerovi a bratři Daniel a Ondřej Becherovi.

17.6.2013
Výlet 8.A

12.června jsme s osmáky vyjeli vlakem na výlet do Beskyd. Vybrali jsme si trasu z Veřovic na Velký Javorník , odtud přes skokanské můstky do Frenštátu pod Radhoštěm. Počasí nám přálo, ušli jsme celkem 12Km, zvládli vrch 918m.n.m.

14.6.2013
Porubští trubači

Pátek 14.6.2013 rozezvučely naši školu trubky, pozouny, bubny a jiné dechové nástroje. Vystupující přišli předvést našim žákům, co vše se mohou v základní umělecké škole naučit. Porubští trubači sklidili velký potlesk.

14.6.2013
Atletická olympiáda porubské mládeže 2013

13.června proběhla atletická olympiáda pro žáky 2.-5.tříd porubských škol. Našimi nejúspěšnějšími atlety jsou: Anna Smeliková 2.A – skok daleký 3.místo, Vendula Tichá 3.B – běh na 400m 1.místo, Filip Hlaváč 4.B – běh na 400m 3.místo, Alex Kotásek 4.B – hod kriketovým míčkem 2.místo, Alex Foldyna 4.B – běh na 50m 2.místo, Lucie Popková 5.A – běh na 400m 1.místo, Tomáš Schmiedt 5.A – skok daleký 2.místo. ablahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

12.6.2013
Sběrový týden

V týdnu od 17.6. do 21.6.2013 proběhne čtvrtý sběrový týden. Sběr bude vybírán vždy od 7:15 do 8:00. Těšíme se na velkou účast.

12.6.2013
3.A a 3.B na akci Bezpečně na kole

10. června proběhla v Tescu v Třebovicích akce Bezpečně na kole, které se zúčastnily některé třídy prvního stupně. Děti, rozdělené do dvou skupinek, si mohly vyzkoušet jízdu na kole přes různé překážky, zopakovaly si základní teorii jako dopravní značky nebo vybavení cyklisty a zhlédly exhibici profesionálního bike trialisty. Dětem se akce moc líbila, byly velmi šikovné a na závěr byly odměněny certifikátem a samolepkou. Vy se můžete podívat, jak si akci užily děti ze tříd 3.A a 3.B.

12.6.2013
2.B v Dinoparku

Dne 5.6.2013 se naši druháci zúčastnili školního výletu do Dinoparku. I přes nepřízeň počasí se dětem výlet moc líbil. Fotografie mluví za vše.

6.6.2013
Povodně 2013

Vážení rodiče, od 7.6. do pátku 14.6.2013 probíhá na škole MIMOŘÁDNÁ SBÍRKA NA POMOC OBLASTEM POSTIŽENÝCH POVODNĚMI. Máte-li zájem se na této sbírce podílet, naleznete podrobnosti na přiloženém letáku.

6.6.2013
3.A a 3.B na výletě

5. června jely třídy 3.A a 3.B na školní výlet. Zpočátku jsme měli obavy z počasí, protože byly hlášeny deště, ale nakonec jsme měli štěstí – obloha byla sice zakaboněná, ale za celý den spadlo jen pár kapek. Nejprve jsme navštívili Šmajstrlův pohankový mlýn ve Frenštátě. celý text» Kromě prohlídky mlýnu jsme si poslechli i poutavé povídání pana Šmajstrly nejen o pohance, ale i o zdravém životním stylu, zdravém způsobu stravování a mnoho dalších historek. Pan Šmajstrla měl pro děti připravených i několik soutěžních otázek a výherci získali výborné pohankové křupky. Jeho přednáška na děti hluboce zapůsobila a mnoho dětí jako dárek zakoupilo rodičům domů výrobky z pohanky. Poté jsme se vydali směr Rožnov pod Radhoštěm a zde jsme navštívili věhlasný skanzen. Mnohé děti zde byly vůbec poprvé a náležitě si tuto svou první návštěvu užily. Postupně jsme si prošli všechny tři části tohoto muzea v přírodě – Dřevěné městečko, Mlýnskou dolinu a Valašskou dědinu. Děti tak na vlastní oči mohly spatřit, jak lidé žili před mnoha lety – dozvěděly se, jak lidé bydleli, jak se stravovali, oblékali, pracovali. Nejvíce děti zaujala stará škola – zde jsme strávili mnoho času, děti si vypočítaly několik příkladů, přečetly pár starých textů, zkusily si psát na staré břidlicové tabulky a nakonec panu učiteli zazpívaly svou oblíbenou píseň Tři citronky. Ze školy se jim vůbec nechtělo. Ale všechno má svůj konec a my jsme se museli vydat k domovu. Cestou zpět jsme si ještě prohlédli frenštátské skokanské můstky a kvečeru jsme dorazili ke škole, odkud se děti plné dojmů rozešly domů. Akce se velmi vydařila a všichni jsme prožili moc pěkný den.

6.6.2013
Keramický kroužek

Děti z keramického kroužku již dokáží vyrobit opravdu zajímavé věci. Přesvědčte se na fotografiích.

3.6.2013
IQ park - poznej své smysly

31. květen jsme prožili netradičně. Tento den jsme se neučili, ale slavili jsme Den dětí. Třídy 3.A a 3.B jely do centra Ostravy na Černou louku, kde se zúčastnily zajímavého programu společnosti IQ Park s názvem Poznej své smysly. Na mnoha různých stanovištích si děti formou hlavolamů, hádanek a rébusů mohly vyzkoušet svůj zrak, sluch, hmat, čich nebo například rovnováhu. Prožili jsme zajímavé podnětné dopoledne, dozvěděli jsme se o sobě a svých schopnostech mnoho nového, děti byly moc hodné a všichni jsme se dobře bavili.

30.5.2013
Otevřená škola

30.5. proběhla na naší škole akce pod názvem Otevřená škola. Rodiče měli možnost zúčastnit se výuky ve vybraných třídách a zažít vzdělávání trochu jinak. Pro děti byla účast rodičů překvapením, protože o jejich možné přítomnosti předem nevěděly. Rodiče, kteří přišli, určitě nelitovali. Mohli shlédnout netradiční hodiny jazyka českého, hudební výchovy, tělesné výchovy na 1. stupni a finanční gramotnosti na 2. stupni. Zájem rodičů nebyl velký, ale doufáme, že příští rok bude situace lepší. Alespoň malé přiblížení průběhu hodin můžete shlédnout na fotografiích.

21.5.2013
Otevřená škola

Otevřená škola - 30.5.2013. Přijďte se podívat, jak se vaše děti učí. Rozpis jednotlivých vyučovacích hodin a tříd, které můžete navštívit, budou k dispozici na stránkách týden před akcí. Těšíme se na vás.

29.5.2013
Házená

Květnové kolo školní ligy v házené proběhlo ve středu 22.5.2013 opět v Sokolovně v Ostravě Porubě. Jen o počet vstřelených branek jsme přišli o 3.místo. DRUŽSTVO VE SLOŽENÍ: Tereza Figalová, Lucie Popková, Daniel Mokroš, Tomáš Schmiedt, Filip Pagáčik a Miroslav Šivák hrálo opravdu moc dobře. Děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na červnové finále.

29.5.2013
Kinderiáda 2013

V úterý 21.5.2013 se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili závodů Kinderiáda 2013. Školu reprezentovali: David Slavík, Anna Smeliková, Šimon Bialy, Vendula Tichá, Alex Kotásek, Nikola Atanasová, Lucie Popková a Tomáš Schmiedt. Na výsledky se můžete podívat zde.

24.5.2013
Třídní schůzky

Třídní schůzky o prospěchu a chování se konají v úterý 28.5. 2013 v 17:00 hod. Třída 4.B má třídní schůzky v pondělí 27.5.2013.

23.5.2013
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Odhlášky stravného se budou provádět pouze do pondělí 24.6.2013 do 12.00 hod. Vracení přeplatků - středa 26.6.2013 7:00 -9:00 hod. na ZŠ DĚTSKÁ, čtvrtek 27.6.2013 7:00 -12:00 hod. na ZŠ POKORNÉHO nebo každý den od 7:00 - 8:00 hod v kanceláři vedoucí ŠJ. Přeplatky se dětem vracejí pouze na písemné potvrzení od rodičů!!! DNE 28.6.2012 SE PŘEPLATKY JIŽ VRACET NEBUDOU!!!

23.5.2013
Sjíždění Vltavy

Ve středu 15.května odjeli plavci 6.-9. ročníku na každoroční vodácký kurz. Během pěti dnů urazili stovky kilometrů po železnici, desítky kilometrů v lodích po řece Vltavě, navštívili malebná česká města a městečka – Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov a Zlatou Korunu. Počasí bylo vynikající, vody dost, prostě paráda…

23.5.2013
Týden v pohybu

Naše školní družina bude v červnu žít sportem. Od 17. do 21. června si budou děti moci vyzkoušet různé sportovní aktivity. Paní vychovatelky pro ně ve spolupráci s DDM M.Majerové připravily na každý den seznámení s jiným sportem a nakonec si děti mohu vyzkoušet také svou zdatnost. Přijďte je i vy povzbudit, jste srdečně zváni.

23.5.2013
Pythagoriáda

Na přelomu dubna a května proběhlo okresní kolo matematické soutěže pro žáky 5. – 8. tříd s názvem Pythagoriáda. Do okresního kola postoupilo 6 úspěšných řešitelů školního kola a 4 z nich se stali i úspěšnými řešiteli kola okresního. Jsou to: Groman Ondřej a Kolibáč Tomáš – žáci 5. ročníku naší školy a Oudová Michaela a Očenášek Tomáš - žáci 6. ročníku. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme.

21.5.2013
Výsledky 3. sběrového týdne

Ve 3. kole sběrové soutěže se nasbíralo celkem 3 234 kg starého papíru. Děkujeme všem žákům, kteří donesli alespoň jeden balík starého papíru. Nejlepšími "sběrači" se stali: Daniel Pravda z 2.B (318 kg), Marek Glumbík z 6.B (167 kg), Andrea Glumbíková z 2.B (166 kg), Kateřina Tomášková z 4.A (142 kg) a Martina Dustorová z 4.A (132 kg).

21.5.2013
Lekce plavání 3.B

Žáci třídy 3.B navázali v tomto pololetí na plavecký výcvik, který zahájili ve druhém ročníku. Každé pondělí docházejí na bazén na lekce plavání, kde se pokaždé naučí něco nového. Výcvik bude uspěšně dokončen za měsíc, kdy děti obdrží mokré vysvědčení. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak si děti plavání užívají.

17.5.2013
Cesta na výlet

"Cesta na výlet" = soutěžní téma, které malovali žáci 1.A . Jak se jim podařilo zpracovat zadání ? Podívejte se na obrázky: Vojty Schystala, Anetky Frončkové, Hanky Dvořákové, Adélky Teichmannové

17.5.2013
Ryby našich vod

Žáci 1.A pronikli pod vodní hladinu. Zúčastnili se výtvarné soutěže střediska přírodovědců ,,Ryby našich vod „.Můžete se podívat, jak se dětem výkresy povedly. Díla patří těmto malířům - Haničce Dvořákové, Dominiku Jaraštíkovi, Marku Krajíčkovi, Adélce Teichmannové.

17.5.2013
Historická soutěž

Žáci 1.A se ve výtvarné výchově a čtení seznámili, co prožili hrdinové a historické osobnosti naší vlasti. Ví již, kdo byl Praotec Čech, král Karel IV, Libuše, Bivoj ….Děti si poslechly příběhy o místech, osobnostech, pověstech a příbězích své země a vytvořily pěkné kresby. Jejich obrázky byly poslány do výtvarné soutěže,, Krásná jako kvítka … je ta země …“ Všem dětem Adélce Teichmannové, Dominiku Juraštíkovi, Lukáši Uherkovi, Anetce Frončkové držíme palce a budeme čekat na výsledky soutěže. Na jejich obrázky se můžete podívat.

17.5.2013
Česko-polský den očima Michaely Oudové

V úterý 15. 5. k nám přijeli studenti gymnázia v Polsku. Společně jsme soutěžili v pěti disciplínách: běh 800m (vítězové: děvčata- Tereza Fadrná; chlapci- Vojtěch Koňař), běh 50m (vítězové: děvčata- Kupczak; chlapci- Zajac), vybíjená (vítězí: děvčata - Polsko; chlapci - Česko), štafeta (vítězí Česko) a florbal (vítězí Česko). Žáci s učiteli chodili během vyučování na hřiště fandit. Všichni si to užili.

14.5.2013
Sdělení pro rodiče

Systém průběžné klasifikace žáků je opět funkční. V nejbližší době žáci dostanou od svých učitelů nové přihlašovací údaje.

13.5.2013
Odznak všestrannosti olympijských vítězů

30.4. se naši žáci Venda Schmiedová, Adéla Bílková, Terka Fadrná, Rozálie Knittlová, Marek Havránek, David Choma, Ondra Nagy a Jirka Červenka zúčastnili atletické soutěže "Odznak všestrannosti olympijských vítězů" . Vedli si výborně, mezi 10-ti ostravskými školami obsadili krásné 4. místo. Mezi jednotlivci si Terka, Jirka a Ondra vybojovali postup do Krajského kola . 14.6. jim v Opavě držte palce!

10.5.2013
Mc Donald´s cup 2013 – městské kolo

Naše družstvo mladších žáků vybojovalo 9.5.2013 3.místo v městském kole Mc Donald´s Cupu. Úspěšný tým tvořili tito žáci: Jan Harabiš, Erik Kaiseršat, Denis Puchala, Tomáš Elbl z 3.B, Pavel Chovanec z 3.A, Tomáš Machů, Filip Hlaváč, Alex Kotásek ze 4.B a Martin Bučko, Radim Dostál ze 4.A. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

3.5.2013
Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční ve škole, v úterý 14.5. 2013 od 16:00 ve třídě 1.A.

3.5.2013
Poslední Předškolička

V úterý 7.5.2013 proběhne poslední předškolička. Doufáme, že se dětem ve škole líbilo.

3.5.2013
Mc Donald´s Cup

V úterý 30.4.2103 se naše škola zúčastnila obvodního kola Mc Donald´s Cupu. Ve skupině A, žáků 3.tříd, jsme obsadili 2.místo a postupujeme do dalšího kola. Skupina B, žáků 5.tříd, byla vyrovnaná a naši borci obsadili 4.místo. Děkujeme za účast a vzornou reprezentaci školy.

29.4.2013
ČEZ street hockey

Ve čtvrtek 25.4. jsme se zúčastnili finálového turnaje ve florbale ČEZ street hockey konaného za účasti 64 týmů z celé severní moravy. Po velikém boji a nepřízni osudu jsme vypadli až po osmé sérii nájezdů. Kluci zaslouží velikou pochvalu za bojovnost a nasazení. Za ZŠ Dětskou nastoupili Martin Pliska, Marek Havránek, Petr Calábek, Vojtěch Střondala, Adam Šigut a Honza Žídek.

29.4.2013
Keramický kroužek

Pomalu se blíží konec keramického kroužku. Někteří žáci byli na začátku činnosti úplní nováčci. Nyní umí plno technik, jsou zručnější a jejich výrobky dělají radost jejich blízkým. Práce dětí můžete posoudit podle přiložených fotografií.

29.4.2013
Výtvarná soutěž ADRA

Děti z 1.A se zúčastnily výtvarné soutěže, kterou pořádá organizace ADRA. Letos se malovalo na téma ,, Na moři, po souši, vzduchem, aneb z místa na místo.“Můžete se podívat, jak se dětem obrázky podařily.

29.4.2013
Kvarteto zobcových fléten

V sobotu 20. dubna získalo kvarteto zobcových fléten 2. místo na celostátní soutěži v Liberci. Flétnový soubor (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová) se připravoval pod vedením paní učitelky Jany Kovářové. Blahopřejeme!

29.4.2013
Okresní kolo ve vybíjené žáček 6.tříd

V úterý 16.4. 2013 se uskutečnilo okresní kolo ve vybíjené žaček 6. tříd. Do tohoto turnaje se kvalifikovalo celkem 8 družstev, mezi nimiž nechyběla děvčata ZŠ Dětská, která zvítězila v obvodním kole. Žákyně naší školy předvedly skvělý výkon a ze 3 zápasů v základní skupině pouze jednou zaváhala, kdy prohrála o 1 bod. Bohužel systém turnaje byl nemilosrdný a tato porážka nás odsoudila na zápas „pouze“ o bronz. V tomto zápase, ale naše holky od začátku do konce dominovaly, zvítězily rozdílem třídy a vybojovaly nádherné konečné 3. místo. Děvčatům gratulujeme a přejeme úspěch v následujících soutěžích!!!!

25.4.2013
Sdělení rodičům

Průběžná klasifikace žáků není v provozu. Zdržení nastalo pro nutnost vypsání výběrového řízení pro obnovení školní výpočetní techniky. Jakmile bude nový server nainstalován, bude průběžná klasifikace opět zprovozněna. Děkujeme za pochopení.

25.4.2013
Sběrový týden

V týdnu od 29.4. do 3.5.2013 proběhne třetí sběrový týden. Sběr bude vybírán vždy od 7:15 do 8:00 (kromě 1.5. - státní svátek). Těšíme se na velkou účast.

25.4.2013
Vybíjená - chlapci

Také v tomto školním roce se chlapecké družstvo šesťáků představilo mezi nejlepšími porubskými týmy ve vybíjené. Po sehrání školního kola postoupili ti nejlepší do vyřazovacích bojů mezi porubskými školami. Pouze čtyři nejlepší družstva z Poruby mohla postoupit do finále. A našemu týmu se to podařilo. V dubnu jsme vycestovali do sokolovny v Plesné utkat se s těmi nejlepšími. Všechna finálová utkání o přeborníka Poruby byla nesmírně vyrovnaná a pouze jeden nevybitý hráč z klimkovické školy sebral našemu výběru stříbrné medaile a tím i postup do okresního kola. Třetí místo mezi všemi porubskými školami je taky hezké a zcela zasloužené. Naši školu reprezentovali : Pagáčik Filip, Beran Theodor, Červenka Jiří, Polanský Denis, Veselý Matěj, Becher Daniel, Hluštík Adam,Kadlčík Denis, Markovič Matěj, Nagy Ondřej, Střondala Vojtěch, Vojtášek Tomáš,Očenášek Tomáš, Puhlovský Vojtěch.

12.4.2013
Sdělení rodičům

Žáci, kteří se účastní semináře Silní bez násilí v penzionu Setina, na místo dorazili v pořádku. V penzionu však není žádný mobilní signál.

2.4.2013
Čtení pomáhá – 3. A

Již druhým rokem jsme se zapojili do projektu Čtení pomáhá. V minulých dnech jsme přispěli na výcvik asistenčního pejska Griffina, na kterého se již podařilo vybrat celou částku. Někteří žáci přispěli i na další charitativní projekty.

27.3.2013
Velikonoční dílny

I když to venku nevypadá, velikonoce se blíží. V úterý odpoledne si děti vyrobily drobné výrobky, které jim doma zpříjemní velikonoční pohodu. Předškoláci se také poprvé zúčastnili školní akce a myslím, že už se těší na září, kdy nastoupí do první třídy.

27.3.2013
Úspěch Kláry Peslarové

MISTRYNĚ REPUBLIKY - tento titul, společně s hokejistkami klubu SK Karviná, získala naše bývalá žákyně Klára Peslarová. V sobotu 2.3. hokejistky porazily pražskou Slavii a získaly tak zlato a titul Mistryně republiky. Šest let nepoznala liga žen jiného vítěze než družstvo Slavie Praha, až v ročníku 2012/13 přerušily toto kralování hokejistky Karviné. Klára v současné době studuje na SŠ služeb a podnikání v Ostravě-Porubě obor Managment obchodních firem a sportovních klubů, kde se jí také velmi daří. Klára se s putovním pohárem přišla "pochlubit" do školy a ukázala našim hokejistům, čeho mohou dosáhnout svou pílí. Kláře gratulujeme a přejeme hodně sportovních i osobních úspěchů.

26.3.2013
Družina má talent

V pondělí 25.3.2013 bylo v družině rušno. Po velkých přípravách proběhla akce s názvem Družina má talent. Na prvním místě se umístili: Lazarová Sára, Freislerová Natálie,Glumbíková Andrea, Tichavská Vendula, Plevová Patricie, Puchala Denis, Kaiseršat Erik a Mayer Daniel. Druhé místo obsadili:Vašková Linda, Prucková Veronika, Kukuczková Natálie, Dekická Adriana, Polanský Tobias, Murín Ondřej a Packo Michal. Na bronzovou příčku dosáhli: Špoková Natálie, Folvarčná Adéla, Honzková Gabriela, Otáhal Vojtěch, Kašná tereza , Schmiedtová Nicole a Abdula Lama. Všichni soutěžící si odpoledne určitě moc užili a výhercům blahopřejeme.

21.3.2013
Třídní schůzky

V úterý, 2. dubna 2013, se v 17:00 hod. konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků.

21.3.2013
Upozornění pro rodiče

Systém průběžné klasifikace žáků "Bakalář" je v současné době nedostupný. Nastaly technické problémy na školním serveru. Na odstranění těchto problémů se pracuje. Děkujeme za pochopení.

20.3.2013
Ocenění fair play ČOV za rok 2012

Včera, 19.3.2013, se p. uč. Mgr. Libor Kohut zúčastnil v Praze předávání ocenění fair play ČOV za rok 2012. Panu učiteli, který je trenéremn Klubu plaveckých sportů Ostrava a na naší škole učí tělocvik a dějepis, byl předán diplom za čin fair play (opravil výrok rozhodčího v neprospěch svého týmu) a určitě se tímto činem stává vzorem pro žáky. Panu učiteli děkujeme za jeho "férový" přístup a přejeme hodně sportovních i učitelských úspěchů. Celý článek o předávání ocenění fair play najdete na idnes.cz.

18.3.2013
Veselé zoubky

18.3.2013 navštívili naši školu zástupci společnosti dm drogerie markt s.r.o. Preventivní program je zaměřen na žáky 1. tříd. Preventivní hodinu doprovází zábavně-vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, který společnost dm pro účely preventivního programu natočila ve spolupráci s Mgr. Helenou Štáchovou přímo v Divadle Spejbla a Hurvínka. Hlavní postavy filmu dětem hravou formou vysvětlují, proč je nutné si zoubky důkladně čistit, jak při čištění zoubků postupovat a proč je nutné pravidelně navštěvovat zubního lékaře. Preventivní hodinu doplňuje praktický nácvik správné techniky čištění.

15.3.2013
Silní bez násilí

fotografie z pátečního zakončení

15.3.2013
Silní bez násilí - muzikál STREETLIGHT

fotografie 2. část

15.3.2013
Pozvánka na velikonoční dílny

14.3.2013
Silní bez násilí - muzikál STREETLIGHT

fotografie 1. část

12.3.2013
Silní bez násilí - workshopy

Již druhým dnem probíhaly na naší škole workshopy na přípravu muzikálu "STREETLIGHT". Členové skupiny GEN ROSSO se ujali vedení nacvičování tance Gangu, Hip Hopu, Brazilského tance, tance Broadway, muzikálového zpěvu, rhythmů a perkusí, orchestru a divadla. V dalších workshopech pak vznikala scénografie celého muzikálu, pracovalo se na osvětlení a ozvučení muzikálu. Ve workshopu Dokumentace se žáci učili jak udělat správné interview, vytvořili profil na Facebooku (Silní bez násilí Ostrava) a fotili průběh ostatních workshopů. O občerstvení skupiny se postaral VIP servis, který v pondělí nabídl české speciality a dnes pod brazilskýn vedením smažili brazilské taštičky. Zítra, ve středu 13.3., již bude celý den probíhat generální zkouška muzikálu a večer v 19:00 hod. proběhne představení, na které jste všichni zváni. Ve čtvrtek pak proběhne ještě dopolední představení v 10:00 hod. Všichni účastníci muzikálu se těší, až vám předvedou, co se ve workshopech naučili.

12.3.2013
3.A NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

V úterý 5. 3. jsme brzy ráno vyrazili na dopravní hřiště. Cesta nám rychle uběhla a už jsme seděli v učebně a vstřebávali první teoretické znalosti. Když jsme splnili všechny úkoly, nejlepší z nás obdrželi malou odměnu. Po svačině jsme se přesunuli ven na dopravní hřiště, kde jsme si zahráli na chodce a řidiče. Dopoledne nám rychle uběhlo. Na fotografiích se můžete podívat, jak jsme se bavili.

11.3.2013
Pozdní zprávy z Anglie

Z technických důvodů uvádíme zprávy z Anglie až nyní, kdy účastníci jsou již doma, ale pro úplnost: "Zdravíme naše přátele! Počasí nám během posledních dnů moc nepřálo, ale i přes malé komplikace s deštěm se nám výlety za oba dny vydařily. Včera jsme navštívili unikátní a známý Stonhenge, byli jsme trochu zaskočeni, že se na tu kamennou nádheru musíme dívat pouze přes provazové zátarasy.Cestou zpět jsme nasávali vůni světoznámé katedrály v Salisbury, kde jsme na vlastní oči spatřili Magnu Kartu psanou v originále. Po ukončení dnešní výuky jsme odcestovali do Bristolu, tady jsme se kochali slavně zrekonstruovanou lodí SS Great Britain , v té době největší parník na světě. Mohli jsme se na hodinu stát cestujícími v zaoceánské lodi, prošmejdit parník od kuchyně, přes kajuty až do jídelny první třídy. Zítra nás čeká celodenní procházka Londýnem s vyhlídkou na London Eye a pak už jen "šupajdíme" domů. Tak nám držte palce, ať to vše zvládneme. Vám Všem hezký víkend a nám Všem šťastnou cestu!"

7.3.2013
Silní bez násilí - pozvánka

Projekt "Silní bez násilí" na naší škole vyvrcholí příští týden, kdy na školu přijede skupina Gen Rosso a žáci pod vedením členů této skupiny připraví muzikál STREETLIGHT. Muzikál se uskuteční ve středu 13.3.2013 v 19:00 hod a ve čtvrtek 14.3.2013 v 10:00 hod. ve sportovní hale SAREZA v Ostravě-PŘÍVOZE. Tento muzikál je zdarma!!! Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Na přípravě muzikálu se podílí 250 žáků naší školy a všichni se teší na vaši účast.

7.3.2013
Městské kolo recitační soutěže

Dne 6. 3. 2013 se v Domě dětí a mládeže na ulici Polská sešli nadané děti z celé Ostravy v městském kole recitační soutěže. Z obvodního kola postoupila z naší školy tři šikovná děvčata: Jana Trávníčková ze 4.A, Jana Tioková z 6.A a Bára Krčmářová z 8.A. Dívky podaly výborné výkony a ve velké konkurenci určitě obstály, Jana Trávníčková dokonce vyhrála 3.místo. Pro další roky také získaly cenné zkušenosti s interpretací uměleckých textů.

6.3.2013
Zprávy z Anglie

Haló, haló,......dnešní sluníčkový den jsme strávili v univerzitním městě Oxford. Na jeho předměstí stojí jedna z nejvýznamějších automobilek Cowley. Postupně jsme procházeli kolem pěti velmi známých univerzit. Tak např. na Christ Church studoval i Albert Einstein.Bill Clinton zase studoval na University College. A co naše děti? Ty byly zcela okouzlené z jídelny, ve které se natáčel Harry Potter a na nádherně vymalovaných vitrážích na nás mávala malá Alenka z říše divů, no není to jako z pohádky? Den jako vymalovaný těma nejteplejšíma barvama jsme zakončili nakupováním. A jak vidí Anglii děti? "V Anglii zdokonalujeme svou angličtinu. Všichni jsme se vším spokojeniJ Nikomu se nechce domů. Dnešní cesta do Oxfordu byla příjemná a. zábavná. Všichni si nakoupili včetně naší paní učitelky Verči. Všem se nám v Anglii líbí a doufáme, že do Anglie zase někdy pojedeme."

6.3.2013
Zprávy z Anglie

Zdravíme z Anglie. Druhý den dopoledne jsme strávili pod vedením anglických lektorů a odpoledne jsme si prohlíželi slavné opatství v Glastonbury a nádhernou katedrálu v nedalekém Wellsu. Aby jste si mohli udělat představu jak se tady máme posíláme fotky, které poctivě pořizujeme z každého navštíveného místa. Žlutý autobus s maximálním komfortem vlastních televizí a pohodlnými sedadly nás převáží z místa na místo.

1.3.2013
Odpoledne s míčem

1. března se v tělocvičně naší školy uskutečnilo „odpoledne s míčem“. Trenér házené Sokola Poruba pan Rekšák připravil pro družstva dívek od 1. do 5. ročníku soutěžní hry. Hrálo se systémem „každý s každým“ v jednotlivých kategoriích a vítězkami byla vlastně všechna děvčata, která se sportovního odpoledne zúčastnila. Šlo hlavně o to, aby si zasportovala a protáhla tělo. Na závěr byla zařazena ukázková tréninková jednotka starších žaček Sokola Poruba a děvčata i přítomní rodiče viděli, co všechno se dá s míčem i bez něj dělat. Odpoledne se vydařilo a my doufáme, že nabyté zkušenosti zúročí naše děti ve školní lize v házené.

1.3.2013
Zprávy z Anglie

V něděli naši žáci s paní učitelkou dorazili do města Bath, kde si prošmejdili místní lázně, náměstí a historická centra. Navštílvili Avebury - Kamenný kruh Avebury Stone Circle u vesnice Avebury (hrabství Wiltshire - " Povadlý okrsek"), vystavěný přibližně v roce 2500 př. Kr. V 18hodin si děti vyzvedly náhradní rodiny a těšily se na pondělí, kdy je od 9:00 hod. čekala výuka v místní škole. Těšíme se na další zprávy z cest.

27.2.2013
Práce keramického kroužku

Již druhý rok na naší škole funguje keramický kroužek. Smyslem naší keramiky je vyrobit si nějaké hezké věci pro radost a potěšení. Naším cílem je poskytnout dětem další možnost k tomu, aby projevily svou kreativitu, šikovnost a zažily radost jak ze samotného procesu tvoření, tak i z jeho výsledku. Zájem o práci s hlínou je mezi žáky stále větší. Naučí se mnoha dovednostem, zapojují fantazii a seznámí se s tím jak dlouhou cestu musí výrobek urazit, než si ho mohou odnést domů. Náplní hodin je tvoření z hlíny – práce se šablonou, vykrajování z plátu, modelování z hroudy, válečková technika, zdobení engobami nebo glazování. Případné dotazy vám zodpoví vedoucí kroužku R. Mižičová (1. a 2. třídy) a K. Huvarová (3. – 5. třídy).

28.2.2013
Recitační soutěž

Dne 27.2.2013 se v Domě dětí a mládeže na ulici Polská konalo obvodní kolo recitační soutěže. Ze školního kola bylo do tohoto klání vybráno 10 šikovných dětí, které svými výkony výborně reprezentovaly naši školu( Matěj Veselý a Jana Tioková z 6.A, Anna Kaderková a Bára Krčmářová z 8.A,Terezie Popková z 5.A, Jana Trávníčková ze 4.A, Veronika Oudová z 3.A, Vlasta Zychová z 3.B, Adriana Dekická z 1.C a Veronika Prucková z 1.B) . Do okresního kola byli vybráni vždy pouze dva soutěžící z každé kategorie. Ve velké konkurenci se mezi postupující dostaly čtyři naše žákyně. V 2.kategorii postoupila do dalšího kola Jana Trávníčková ze 4.A, ve 3.kategorii Jana Tioková ze 6.A, ve 4.kategorii Anna Kaderková a Bára Krčmářová z 8.A. Všem vítězkám gratulujeme, držíme pěsti do dalšího kola.

27.2.2013
Zábavný přírodopis

Jak udělat zábavnou vyučovací hodinu? Pokaždé to skutečně nejde. Proto je vhodné využít, když se to hodí. Jednou velkou možností je ukázat, že peristaltika skutečně funguje i proti gravitaci a tím okořenit hodinu přírodopisu. Peristaltika je rytmický pohyb stěn některých dutých orgánů, který slouží k posunování jejich obsahu jedním směrem. Tento jev lze jednoduše pozorovat, pokud se dobrovolník nechá otočit hlavou dolů a napije se. Voda postupuje jícnem dále do žaludku, to je jednoznačný důkaz. V 8.A jsme tento jev pozorovali a výborně se u toho bavili. Musíme taky poděkovat Robertu Novákovi, bez něj by to prostě nešlo.

26.2.2013
Odpoledne s míčem

Vážení rodiče, rádi bychom vás pozvali na akci Odpoledne s míčem, kterou pořádáme ve spolupráci s TJ Sokol Ostrava-Poruba. Jedná se o netradiční turnaj v házené. Vaše děti již takový turnaj absolvovaly ve škole, a protože se jim hra velmi líbila, rády by ukázaly i vám, jak jim jde. Turnaj proběhne v tělocvičně ZŠ Dětská v pátek 1.3.2013 od 14 do 16hodin. Děvčata budou potřebovat sportovní oblečení a pití. Program: zápasy 5.-6.třída děvčata, zápasy 3.-4.třída děvčata, zápasy 1.-2.třída děvčata, ukázka tréninku hráček házené z TJ Sokol Ostrava. Přijďte fandit svým dětem a užít si příjemné odpoledne.

26.2.2013
Přírodovědný kroužek

Týden utekl jako voda a nastal čas vyhodnotit výsledky snažení přírodovědného kroužku. Minule jsme provedli stěry z různých míst (např. lavice, klávesnice, pitná voda), otisk palce před a po umytí a dále výtěr z ústní dutiny před a po dezinfekci ústní vodou., abychom dokázali, že bakterie jsou všude kolem nás a dokonce i v nás. Výsledky nás někde překvapily a někde naopak zklamaly. Největším překvapením je skutečnost, kolik bakterií se vyskytuje volně ve vzduchu a na klávesnici. Doslova se jedná o nemilé překvapení. Teď se určitě budeme počítačům vyhýbat a tím pádem i bakteriím. Na druhou stranu nás zklamal účinek mýdla a ústní vody, u kterých jsme předpokládali, že mají silné antibakteriální účinky. U ústní vody byl rozdíl vidět, ale čekali jsme větší efekt. Tímto jsme uzavřeli první kolo Badatelské hry, výsledky teď zpracováváme a do čtvrtka je pošleme do Prahy, kde na ně již netrpělivě čekají kolegové z Národního muzea.

26.2.2013
Recitační soutěž 1.stupně

21.2.2013 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Všichni recitátoři se velmi dobře připravili. Bylo na porotě vybrat ty nejlepší. V kategorii 1.tříd 1.místo obsadila Adriana Dekická z 1.C, 2.místo Veronika Prucková z 1.B a 3.místo Richard Šmahajčík z 1.C V kategorii 2. a 3.tříd 1.místo obsadila Vlasta Zychová z 3.B, 2.místo Veronika Oudová z 3.A a 3.místo Andrea Glumbíková z 2.B. V kategorii 4. a 5.tříd vyhrála Jana Trávníčková z 4.A, 2.místo obsadila Terezie Popková z 5.A a na 3.místě skončil Robert Juráček. Vítězové postupují do obvodního kola.

22.2.2013
4.kolo školní ligy v házené

Čtvrtek 21.2.2013 byl pro nás úspěšný. Zvládli jsme rozhodující poslední zápas a skončili jsme na pěkném 3.místě. Na krásném umístění se podíleli tito hráči 5.tříd: Daniel Häring, Vojta Orel, Petr Calábek, Tomáš Husák, Daniel Mokroš, Daniela Řepová, Valerie Plevová a Tereza Figalová.

22.2.2013
Olympiáda AJ

18.února 2013 se konala další náročná anglická soutěž - Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Zde naši školu reprezentovala žákyně 9.A Lucie Markovičová, která v obrovské konkurenci nejlepších žáků z celého ostravského okresu získala 9. místo. Vzhledem k obtížnosti těchto prestižních soutěží a k vysokým počtům účastníků jde o opravdu skvělé výkony. Všem soutěžícím proto děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

19.2.2013
Úspěch našich žáků v okresní soutěži

Další úspěch, tentokrát na poli hudebním mají na svědomí žáci naší školy Jan Hammermüller 7.B, Michaela Oudová 6.B a Veronika Oudová 3.A.Dvě první místa získali v kvartetu zobcových fléten a v duu zobcových fléten. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy i ZUŠ H.Salichové, která na naší škole působí.

19.2.2013
Den s míčem

V pátek 15.2.2013 se na naší škole uskutečnilo sportovní dopoledne Den s míčem. Ve spolupráci s trenérem dívek oddílu TJ Sokol Poruba panem Rekšákem jsme připravili soutěže a zápasy v netradiční házené pro děvčata 1.-6. ročníku. V každé kategorii zvítězilo to družstvo, které nejenže porazilo všechna družstva ve své kategorii, ale prokázalo také mimořádné kvality v dovednostních soutěžích – běhu, hodu a driblingu. Všichni jme si si dopoledne báječně užili a sladká odměna na závěr byla tou nejlepší tečkou.

19.2.2013
Přírodovědný kroužek

V pondělí 18. 2. jsme se podruhé sešli v badatelském přírodovědném kroužku. Téma „mikrobiologie“ se jevilo k bádání jako vhodné, protože o tomto odvětví téměř nic nevíme.Vysvětlovali jsme si, co to vlastně znamená mikroorganismus, jak se dá z prostředí získat a „pěstovat“. Pan učitel Davidík připravoval v neděli petriho misky a živnou půdu pro plísně a bakterie. My jsme si vymysleli, kde všude lze mikroorganismy získat, a dle pokynů k zachování sterility, jsme vykonali stěry. Odebírali jsme z klávesnice, z lavice, z pitné vody, kýchli jsme na misku, otiskli palec před a po umytí rukou a taky udělali stěr z ústní dutiny před a po dezinfekcí ústní vodou. Jednu misku jsme po celou hodinu nechali otevřenou, takto zjistíme, jestli jsou mikroorganismy přítomny i ve vzduchu. Další miska zůstala čistá bez kontaminace, slouží jako kontrola. Na ní by nemělo nic vyrůst. Hodina nám utekla velice rychle a těšíme se na příště, kde budeme vyhodnocovat výsledky.

18.2.2013
Vzpomínka na plavání 2.A

Také žáci 2.A absolvovali v 1.pololetí plavecký výcvik, na jehož konci obdrželi mokré vysvědčení. Na hodiny plavání se pokaždé velmi těšili a užívali si je. Po plavání jim vždy pořádně vyhládlo a tak se pak za své plavecké výkony odměnili chutnou svačinkou.

18.2.2013
Okresní kolo olympiády v českém jazyce

V pondělí 11. února se vítězky školního kola olympiády v českém jazyce Lucie Markovičová a Kristýna Brázdová, obě ze třídy 9.A, zúčastnily okresního kola. Ve velké konkurenci této náročné soutěže se v počtu asi 80 soutěžících umístily v první polovině výsledkové listiny. Oběma žákyním děkujeme za slušnou reprezentaci naší školy v soutěži, jíž se účastnili i studenti víceletých gymnázií.

18.2.2013
Sběrová soutěž

Poslední lednový týden proběhlo na naší škole již druhé kolo soutěže ve sběru. Celkem žáci odevzdali 3035 kg starého papíru. Pěti nejlepšími sběrači v tomto týdnu se stali: Daniel Pravda, 2.B – 252 kg, Marek Glumbík, 6.B – 208 kg, Natálie Mičaníková, 3.A – 201 kg, Jiří Červenka, 6.A – 195 kg a Andrea Glumbíková, 2.B – 190 kg. Děkujeme všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, a také žákům z 6.B - R. Jirouškové, I. Hlaváčové, P. Puchalovi, K. Volné a K. Podzemné, díky kterým probíhala soutěž bez problémů. Další kolo soutěže bude vyhlášeno na jaře.

18.2.2013
Přírodovědný kroužek

Škola 11. 2. 2013 otevřela přírodovědný kroužek pro žáky šestého až osmého ročníku. Jedná se o aktivitu navazující na úzkou spolupráci naší školy s Národním muzeem a Karlovou univerzitou. Více informací na webové stránce http://www.objevuj.eu/. Jde o zábavné objevování přírodních věd pomocí badatelské hry. Setkáváme se každé pondělí v přírodopisné učebně od 14:00 do 14:45. Měsíc únor je zasvěcen mikrobiologii, již jsme prozkoumali plísně a dále nás čekají bakterie. Už teď jsme dost zvědaví na výstupy naší práce. Kdo má zájem, je vítán!

RNDr. Libor Davidík

18.2.2013
PREVENTAN CUP chlapci a dívky 5.tříd

PREVENTAN CUP chlapci a dívky 5.tříd V pátek 25.1.2013 dosáhlo družstvo žáků 5. tříd výborného výsledku v turnaji PREVENTAN CUP, kdy zvítězili a postoupili do krajského kola. O vítězství se zasloužili tito žáci pátých ročníků: Saleh Al Wohaishi, Matyáš Mayer, Vojtěch Orel, Lucie a Tereza Popkovy, Petr Calábek, Filip Pagáčik, Mirek Šivák, Daniel Häring a Lukáš Krška.

31.1.2013
Olympiáda z AJ

V závěru ledna 2013 probíhala na naší škole Olympiáda v anglickém jazyce pro žáky 8. a 9. tříd. Tato soutěž je vždy dvoukolová, skládá se z písemného testu a náročné ústní konverzace. Nejúspěšnější řešitelé písemné části se tedy utkají v konverzaci a soutěží o postup do krajského kola. Písemného testu se na naší škole zúčastnilo 24 žáků, z nichž 12 postoupilo do kola konverzačního. Bohužel někteří úspěšní řešitelé 1. kola se konverzace nezúčastnili /možná v sobě nenašli dost odvahy/, takže pak ani nemohli zasáhnout do celkového pořadí. Ti, kteří přišli a vytrvali, se nakonec umístili takto: Vítězkou se stala Lucie Markovičová z 9.A. Druhé místo získala Kristýna Brázdová z 9.A. O třetí místo se podělili Jan Moták a Anička Kaderková z 8.A. Čtvrté místo získala Petra Dolbová z 8.A. Všem úspěšným řešitelům děkujeme za krásné výkony a vítězce přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

31.1.2013
Tržiště nápadů

Žáci 7.tříd se v říjnu proměnili ve vynálezce a šlo jim to vážně dobře. Vítězné týmy se ve čtvrtek 30.1. zúčastnily na Vysoké škole Báňské – Technické univerzitě Ostrava akce - Tržiště nápadů, kde své nápady porovnaly s ostatními vítěznými skupinkami a před tajnou porotou se utkaly o 1. místa v kategoriích Nejlepší prezentace, Nejlepší prezentační materiály, Nejlepší nápad a o Cenu publika. A hlavně měly možnost představit sebe a svůj nápad zástupcům významných zaměstnavatelů z kraje. Všechny nápady byly moc zajímavé, nejvíce "Dynamický tlumič nárazů" , který vyhrál v kategorii Nejlepší prezentace. Prezentovaly jej Vendula Schmiedová, Jana Široká a Nikola Fialová. Gratulujeme!

29.1.2013
vydávání obědů

Ve čtvrtek 31.1.2013 se obědy vydávají do 13:00 hod.

25.1.2013
Preventan Cup

Ve čtvrtek se žákyně pátého ročníku zúčastnily obvodního kola turnaje ve vybíjené Preventan Cup. V tělocvičně v Plesné se setkalo šest týmů. Naše děvčata vyhrála a postupují do městského kola. Za výborný výsledek vděčíme: Valerii Plevové, Daniele Řepové, Marii Horvátové, Veronice Šinalové, Alexandře Glasové, Pavlíně Švecové z 5.B a Daniele Škubalové, Marii Škubalové, Lucii Popkové, Terezii Popkové, a Tereze Figalové z 5.A.

25.1.2013
Medvědi nevědí

Dne 24. ledna se děti ze tříd 3.A a 3.B zúčastnily besedy v knihovně na téma Medvědi nevědí. Paní knihovnice děti seznámila s různými literárními díly, ve kterých jako hlavní postavy vystupují medvědi. Děti tak měly možnost poznat Kubulu a jeho kamaráda Kubu Kubikulu, medvídka Pú, Míšu Kuličku, včelí medvídky, Kung-fu Pandu a mnohé další. Zhlédli jsme několik ukázek a na závěr jsme si společně zazpívali známé melodie z pohádky o včelích medvídcích. Akce se všem moc líbila.

22.1.2013
III. turnaj Porubské školní ligy

18.1.2013 proběhlo další kolo házené. Rozdíl dvou branek nás odsunul na čtvrté místo. Za vzornou reprezentaci školy děkuji Tomáši Husákovi, Petru Calábkovi, Vojtěchu Orlovi, Danu Häringovi, Daniele Řepové, Valerii Plevové z 5.B, Filipu Pagáčikovi z 5.A a Adrianě Mecové ze 4.A.

21.1.2013
Plavání - 2.B

Žákům 2.B třídy končí plavecký výcvik. Paní lektorky prověřují, co se za šest měsíců naučili. Všichni se snaží uplavat co nejvíce metrů, aby dostali pěkné mokré vysvědčení.

21.1.2013
Plavání – 3. A

Žáci této třídy navázali hned v září na plavecký výcvik, který zahájili již ve druhém ročníku. Pravidelně každý pátek docházeli na lekce plavání a koncem ledna tento výcvik úspěšně ukončí. Nyní již máme ve třídě jen samé plavce, a to i přesto, že někteří žáci museli překonat sami sebe, ale zdařilo se. Nejlepšími plavci, kteří splnili závěrečnou zkoušku na výbornou, jsou Bohdan Bandy, Pavel Chovanec, Ivan Ludík, Andrea Luzarová, Tomáš Outrata, David Slavík a Terezie Šmahajčíková. Všechny děti na závěr obdrží mokré vysvědčení.

17.1.2013
Zápis 2013

Ve dnech 15. a 16.1.2013 proběhl zápis na naší škole. Děti se prošly pohádkovou říší a plnily různé úkoly. Už se těšíme na naše nové prvňáčky.

17.1.2013
Lyžařský kurz Mezivodí

Předpokládaný návrat žáků na lyžařském výcvikovém kurzu v Mezivodí je v pátek 18.1.2013 kolem 17:00 hod.

17.1.2013
Výsledky zápisu do 1. třídy

Seznam žáků 1. tříd, kteří byli přijati k základnímu vzdělávání od školního roku 2013/2014 je uveden v rozhodnutí ředitelky školy.

14.1.2013
Sběrový týden

V týdnu od 28.1. do 31.1.2013 proběhne další sběrový týden. Sběr se bude vždy sbírat ve vestibulu školy každý den v tomto týdnu a to od 7:15 do 8:00 hod. Balíčky starého papíru pečlivě svažte.

9.1.2013
Dr. Dread

O tom, že Anglický jazyk není jen o psaní testů a učení slovíček se můžete přesvědčit, když se podíváte na žáky 7. ročníku, ze kterých se stali herci a natočili s pomocí paní učitelky Benešové hrůzostrašný příběh jménem Dr.Dread. Scénku zahráli 2 skupiny a každý svůj úkol herce či vypravěče splnil výborně. Užili jsme si přitom spoustu zábavy a určitě doporučujeme shlédnout!

Žáci 7. Ročníku

9.1.2013
Změny ve výdeji obědů

Z důvodu voleb, zápisu do prvních tříd a lyžařskému kurzu se obědy v pátek 11.1.2013, úterý 15.1.2013, středu 16.1.2013 a pátek 18.1.2013 vydávají do 13:15 hod. Děkujeme za pochopení.

4.1.2013
Prospěch a chování

V úterý 8.1.2013 se od 17:00 do 18:00 konají konzultace o prospěchu a chování žáků ke konci prvního pololetí školního roku 2012/2013.

3.1.2013
Zpívání na schodech

21.12.2012 jsme si krásně zazpívali koledy se všemi dětmi z prvního stupně. Už od rána se děti chodily ptát, kdy se bude zpívat. Po velké přestávce to vypuklo. To nadšení a radost v dětských očích se ani nedá popsat. Rozloučení se starým rokem se nám opravdu povedlo.

3.1.2013
Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. třídy proběhne na škole ve dvou dnech: v úterý 15. ledna 2013 od 12:30 do 17:00 hodin a ve středu 16. ledna 2013 od 12:30 do 17:00 hodin. Současně zveme na Den otevřených dveří, konaný dne 8.1.2013.

3.1.2013
Den otevřených dveří

8. ledna 2013 od 8:00 do 16:30 hodin se uskuteční Den otevřených dveří. Vaše děti si vyzkoušejí vyučovací hodinu nanečisto. Můžete se seznámit se školním vzdělávacím programem, aktivitami, které nabízíme v průběhu roku, s vybavením školy. Přijďte se podívat.

20.12.2012
Florbal

V minulém týdnu jsme se zúčastnili porubského kola ve florbale chlapců 6. a 7.tříd. Kluci předvedli ve skupině perfektní výkon a nedali nikomu šanci. Naše skóre 23:2 ze čtyř zápasů mluvilo za vše. Ve finálovém porubském kole chybělo štěstí a jelikož jsme nedokázali proměňovat šance, do dalších kol jsme nepostoupili. I tak je čtvrté místo mezi porubskými školami pěkné a kluci zaslouží za bojovnost pochvalu. Za ZŠ Dětská nastoupili: Vojta Štřondala, Honza Žídek, Filip Síkora, Marek Havránek, Martin Pliska, David Jaroš, Dominik Brunovský, Kryštof Mrázek a Matěj Mládek.

19.12.2012
Badatelský projekt HEUREKA!

Naše škola se přihlásila do projektu HEUREKA! Jedná se o podporu badatelských aktivit v přírodovědných předmětech, ve spolupráci s Národním muzeem. Zařadili jsme se mezi pilotní školy do projektu, který chce inspirovat a motivovat. Žáci budou aktivně plnit zajímavé badatelské úkoly z několika sekcí biologie, geologie a příbuzných oborů. Učitele čeká úzká spolupráce s odborníky Národního muzea. Všechny detaily a zajímavosti, brzy také úkoly lze najít na webové stránce projektu. Těšíme se na společnou práci, zážitky a věříme v úspěch.

19.12.2012
ZŠ Dětská pomáhá v Keni

V rámci projetu Silní bez násilí nás navštívil Patrick Karani, který pochází z daleké Keni a spolu s ním zde byla také Veronika Kaštovská z obecně prospěšné společnosti MALAJKA o.p.s. Patrik nám přijel poděkovat, že jsme se zapojili do charitativní sbírky oblečení a hraček pro africké děti. Sbírat jsme začali na konci září a dětem naší školy se podařilo nashromáždit úctyhodné množství věcí, které si Patrik odveze s sebou do Keni. Podle Patrikových slov oblečení umožní mnoha dětem navštěvovat školu a hračky je potěší. V rámci besedy jsme měli možnost vidět film o reálném životě dětí v Keni. Patrik nám přivezl ukázat spoustu zajímavých věcí z Keni např. peníze, obuv a tradiční výrobky tamních obyvatel. Beseda s Patrikem byla velmi zajímavá a přínosná. Pochopili jsme, že naše sbírka je smysluplná, a proto v ní budeme pokračovat i v dalších letech.

18.12.2012
Sdělení

V pátek 21.12.2012 se obědy vydávají do 13:00 hod.

18.12.2012
Den s handicapem

Základní škola Dětská se v pondělí 17. 12. 2012 na dvě hodiny ponořila do tmy. Žáci si mohli vyzkoušet, jak žijí nevidomí spoluobčané. „Bylo to velmi zajímavé. Nejdůležitější pro mě bylo spolehnout se na mého kamaráda, který mě vedl,“ tak popsali žáci své bezprostřední pocity. Aby byla autentičnost prožitku co největší, byl na školu pozván pan Holba, který se se svým hendikepem potýká celý život. S sebou si přivedl vodícího psa Pedra, který byl velkým zpestřením pro posluchače besedy. „Po této zkušenosti máme obdiv a respekt ke všem nevidomým lidem,“ neslo se chodbou, když žáci opouštěli dnešní výuku.

14.12.2012
4.adventní dílna

Máme za sebou již čtvrtou adventní dílnu. Všichni pracovali se zaujetím. Rozzářené obličeje dětí i rodičů svědčí o tom, že se dílna vydařila.

11.12.2012
Vánoční dílna ve stanici přírodovědců

Děti 1.A a 1.B navštívily středisko přírodovědců, kde si vyrobily spoustu vánočních ozdob inspirovaných přírodou. Děti si uválely pravou nefalšovanou svíčku z včelího vosku, ozdobu z šišky a originální visačku na dárek. Všem se akce moc líbila.

11.12.2012
Mikuláš ve školce

5. 12.2012 jsme navštívili s žáky 9. ročníků mateřské školy Dětskou a Větrnou. Žáci 9.A a 9.B nacvičili Mikulášské představení O lakomé Janě a předvedli je dětem. Chtěla bych jmenovitě poděkovat všem hercům, kteří nasadili veškeré své dramatické umění do služby malým předškolákům. Díky patří hercům z 9.B:Matěji Novákovi, Natálii Paverové, Zuzce Smudové, Marcele Dvořákové, Valentýně Stachové, Karolíně Dubové, Davidu Malátovi, Dušanu Jarošovi, Kateřině Žurkové a Janě Hanušové z 9.A. (Mgr. Pavlína Krupová) poděkování z MŠ»

"Děkujeme p.učitelce a vybraným dětem z 9.tříd za mikulášskou pohádku o Lakomé Janě. Našim dětem v mateřské škole líbila!" (Jana Honkýšová, mateřská škola Dětská)

7.12.2012
Mikuláš

Ve čtvrtek 6.12. byla pro naše děti připravena mikulášská nadílka. Žáci z devátých tříd zahráli veselé představení O lakomé Janě. Představení se jim moc povedlo. Čerti byli na naše žáčky hodní a rozdali jim plno sladkostí. Pohádka se líbila také malým dětem z MŠ na ulici Dětské, kterou jim naši žáci zahráli 5. prosince.

7.12.2012
Zlatá kostka aneb jak na empatické školní prostředí

Projekt Silní bez násilí, jehož první část skončila minulý týden, vstoupil v pondělí do své druhé fáze, která nese jméno Empatie. Aby učitelé přiblížili svým žákům obsah tohoto dnes tak často užívaného pojmu, připravili si pro ně výchovnou hru s atraktivním názvem Zlatá kostka. Její pravidla jsou jednoduchá: třída se rozdělí na skupinky a každá z nich vytvoří několik pravidel, která přispějí k dobrému klimatu v kolektivu; poté se projdou návrhy jednotlivých skupinek a ty, na nichž se shodnou tři čtvrtiny třídy, se napíší na strany hrací kostky. Kostkou se pak hází v vždy na počátku vyučování a na dodržování pravidla, které padne, si třída toho dne dá zvláště záležet. Žáci se tak řídí podle zásad, které si sami stanovili, což u nich posiluje pocit zodpovědnosti za své chování.

7.12.2012
Dny vánočních řemesel

5. prosince 2012 se děti ze třídy 3.A, 3.B a 5.A zúčastnily Dne vánočních řemesel, který se konal v centru Ostravy v klubu Amos. V rámci hodinu a půl trvajícího pásma se děti seznámily s vánočními tradicemi a řemesly a zhotovily si 5 vánočních výrobků – netradičního kapra z drátků, papírové přáníčko, adventní věnec, skleněný ozdobný svíčník a přírodní zvoneček. Rukodělné dopoledne se dětem velmi líbilo a všechny si domů odnesly nejen spoustu dárků pro své nejbližší, ale hlavně hodně krásných dojmů.

7.12.2012
3. adventní dílny

V úterý 4.12. pokračovaly adventní dílny. Tentokrát už třetí. Děti a rodiče strávili klidné odpoledne při výrobě vánočního přání a svícnu z ořechů a slaměnek.

7.12.2012
Sálová kopaná

V minulém týdnu jsme se zúčastnili porubského kola v sálové kopané chlapců 6. a 7.tříd. Kluci předvedli výborný výkon a v konkurenci 12-ti týmů obsadili 2. místo a postoupili do městského finále. To se hrálo ve středu 5.12.2012, kde se náš tým umístil na 4. místě. Gratulujeme. Za školu nastoupili: Vojta Štřondala, Honza Žídek, Filip Síkora, Marek Havránek, David Choma, David Jaroš, Dominik Brunovský, Kryštof Mrázek, Matěj Mládek a Denis Kadlčík.

7.12.2012
Mobilní planetárium

V pátek 30. 11. 2012 přijelo do školy mobilní planetárium, které bylo umístěno v prostorách tělocvičny. Jedná se o nafukovací stan, kde se na „oblohu“ promítají vzdělávací dokumentární filmy. Tato akce byla plánována pro žáky pátých a šestých tříd. Diváci si pohodlně ulehli na měkkou zem a sledovali zajímavý pořad o vesmíru. Dle úsměvů a spokojenosti ve tvářích žáků se akce povedla.

3.12.2012
Doktor, policista nebo třeba umělec?

Minulý týden vyplňovali žáci naší školy dotazník týkající se jejich budoucího povolání. V jeho závěru si měli vybrat, které tři z osmi uvedených – doktor, policista, voják, hasič, kuchař, umělec, učitel a konečně řidič z povolání – je nejvíce lákají. Aby nezůstalo u pouhé teorie, byl k reprezentaci každé profese pozván jeden zástupce, který ve škole promluvil o radostech i strastech své práce. Žáci tak měli příležitost v pátek 30.listopadu poslechnout si autentické dojmy hasiče, více»

který zasahoval při železničním neštěstí u Studénky, poutavá vyprávění výsadkáře, jenž strávil tři mise v neklidném Afghánistánu, nebo třeba úryvek muzikálu tvořící úvod k dalšímu projektovému modulu zvanému Empatie. Pasivní účast však mnohde nebyla hlavním cílem.Tak policisté podrobili naše žáky některým vyšetřovatelským úkonům, příkladně daktyloskopii či testům na užití drog, kuchaři připravili bramborové placky, pediatrička je zaměstnala diskuzí a potenciální řidiči si vyzkoušeli testy k získání řidičského průkazu, v němž obzvláště vynikl žák Ludovít Bandy z třídy 8.B, který získal čtyřicet tři bodů z padesáti. Budoucí učitele jejich výstup ještě čeká – příští týden odučí ve druhých třídách hodinu na těma „Vánoce a advent“. Vzhledem k zásadě, aby projekty, kterých se naše škola účastní, účelně spojovaly teorii s praxí, věříme, že beseda s lidmi, jejichž každodenním chlebem je to, o čem mnozí žáci uvažují jako o svém budoucím povolání, je smysluplná a užitečná. Z ohlasu našich žáků usuzujeme, že netradiční hodiny se setkaly s úspěchem.

3.12.2012
Francouzský týden – La semaine française

V prosinci  proběhne  ve  školní  družině  francouzský  týden.  V tomto  týdnu  se  děti  dozví  nejen  základní  informace  o  Francii,  ale  i  pár  zajímavostí  a  nakonec  si  zahrají  hry,  které  v „Zemi  vína  a  sýrů“  vznikly.  V pondělí  si  poslechneme  prezentaci  o  Francii,  děti  se  naučí  francouzsky Kubo  –  Frère  Jacques.  Jestli  děti  dávaly  pozor  si  pak  ověříme  krátkým  kvízem  a  každá  správná  odpověď  bude  náležitě  odměněna.  V dalších  dnech  si  vyrobíme  barevné  čepice s rozdělení pro  hru  Petanque.  V závěru  týdne  se  seznámíme  s oblíbenou  francouzskou  hrou,  která  se  nazývá Hry bez hranic. Už se moc těšíme!

3.12.2012
Keramický kroužek

Každý čtvrtek se naši žáčci setkávají v kroužku keramiky. Pod vedením paní učitelky Mižičové a Huvarové zkouší práci s hlínou. Již vyrobili mnoho krásných výrobků.

3.12.2012
2. adventní dílna

Tentokrát si žáci vyrobili krásný zvoneček. Zjistili, že práce s hlínou není snadná, ale zvoneček se všem moc povedl.

3.12.2012
Darkovičky

Dne 26.11.2012 se třída 5.B zúčastnila soutěže válečná historie Ostravy. Vybojovali jsme 2.místo a odměnou nám byl výlet na pevnost Darkovičky. V elektronické soutěži, na toto téma, jsme získali osm dětských mikroskopů, za správné odpovědi.

30.11.2012
Adventní dílny

Blíží se první adventní neděle a my máme za sebou první adventní dílny. Díky podpory Městského úřadu Ostrava Poruba jsme nakoupili potřebný materiál a děti mohou vyrábět. V prvních dílnách si děti vyrobily anděla a závěs. Byl to příjemně strávený čas. Jsme rádi, že i někteří rodiče našli chvilku a svým dětem pomohli.

30.11.2012
Prvňáčci

Středa 28.11. byla pro prvňáčky plná překvapení. Živou abecedu všechny děti hravě zvládly a s napětím čekaly, kdy dostanou svůj první slabikář. Děvčata z devátého ročníku se oblékla do šatů a slavnostní okamžik mohl začít. Každý žák splnil svůj úkol, přečetl slabiky. Za odměnu dostal svůj slabikář. Na závěr velké oslavy jsme otevřeli dětské šampaňské a naše slavnost byla u konce. Přejeme mnoho úspěchů ve čtení.

30.11.2012
Bylinkování

Ve středu 28.11. se děti ze třídy 3.A paní učitelky A. Kracíkové a 3.B paní učitelky M. Holkové zúčastnily akce Bylinkování. Ve dvouhodinovém pásmu se děti zábavnou formou naučily poznávat bylinky nejen podle vzhledu, ale i podle vůně, skládaly puzzle, předváděly bylinky pomocí pantomimy, vyrobily si voňavý pytlíček, okusily mátový a heřmánkový čaj a ve skupinkách vyplnily závěrečný kviz. Akce se velmi vydařila a děti si z ní odnesly spoustu nových poznatků a dojmů.

27.11.2012
Jak se učí prvňáčci v 1.A ?

Naši prvňáčci si už pěkně zvykli na školu a s písmenky jsou kamarádi. Znají už plno písmenek, dokážou napsat slabiky, čtou první věty, počítají, cvičí, zpívají a tvoří……. A protože se řídíme heslem „ Škola hrou“, tak si často hrajeme. Nejraději máme rybníčky, skládačky, tel. ústřednu, osmisměrky, Bingo……A tady je malá ukázka, jak nám to jde.

27.11.2012
Star dance, když družina tančí

V pondělí 26.11.2012 proběhla akce pro všechny děti z družiny. Název "Star dance, když družina tančí" napovídá mnohé. Po výběrovém kole, které proběhlo ve všech odděleních, se uskutečnilo finále samotné soutěže. U všech soutěžících byla vidět píle a také odvaha v zápolení o umístění na prvních třech místech. A jak toto klání dopadlo? více»

I. oddělení: 1. místo - Mádrová Soňa, Prucková Veronika. 2. místo - Vašková Linda, Lazarová Sára, Teichmannová Adéla. 3. místo - Šmahajčík Richard, Schystal Vojtěch, Teichmann Adam.
II. oddělení: 1. místo - Polanský Tobiáš. 2. místo - Glumbíková Andriana, Plevová Patricie, Freislerová Natálie, Tichavská Vendula. 3. místo - Lesková Vendula.
III. oddělení: 1. místo - Murín Ondra, Packo Michal. 2. místo - Vilkusová Lucka. 3. místo - Šmahajčíková Tereza.
Všem děkujeme za pečlivou přípravu a výhercům gratulujeme.

27.11.2012
Páteční odpoledne v družině

I když je venku inverze, tak jsme pro děti připravili odpoledne plné zábavy a pohybu. Dívky si zacvičily step aerobic. Trochu si posílily svá těla. Kluci si zahráli fotbal a taky rozproudili krev v těle. Bylo to super odpoledne.

22.11.2012
Úspěch v literární soutěži

Žáci naší školy se zúčastnili literární soutěže "Jak vnímám svou babičku, svého dědečka". Sešlo se celkem 63 slohových prací ze 14 škol. Výběrová komise všechny práce vyhodnotila a za naši školu si půjde převzít pamětní listy a drobné dárky Jan Hammermüller ze 7.B. Slavnostní setkání se uskuteční 29.11.2012 v prostorách Nové radnice od 14:00.

22.11.2012
Informace

Vážení rodiče, jistě jste si všimli, že v poslední době stojí ráno před školou policejní auto a hlídka. Některé z vás tato situace zneklidnila, proto si vás dovolujeme informovat o důvodech. Toto opatření se týká našich dvou žáků, které policisté přivážejí do školy na žádost jejich matky. Důvodem jsou přetrvávající problémy v rodině.

22.11.2012
Sdělení

Vážení rodiče, průběžná klasifikace žáků již je opět funkční. Děkujeme za trpělivost.

16.11.2012
Omluva

Vážení rodiče, při aktualizaci evidenčního programu došlo k technickému problému na školním serveru a proto se nelze dostat do průběžné klasifikace žáků. Na odstranění tohoto problému se pracuje. Děkujeme za pochopení.

16.11.2012
Adventní dílny

Vážení rodiče, milé děti. Blíží se čas Vánoc a pedagogové naší školy pro vás připravili již tradiční adventní dílny. Můžete se přihlásit na kteroukoli dílnu, ale POZOR, v jednom termínu pouze na jednu. Začátek bude vždy v 15:00. Přihlášky odevzdejte do 23.11.2012 p.uč. Radostové v kanceláři zástupců. Přijďte co nejdříve, protože dílna je omezena počtem 20 přihlášených. Těšíme se na vás! Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a strávit příjemné chvíle se svými dětmi.

16.11.2012
Dějepisná olympiáda

Ve čtvrtek 15.11. proběhla na naší škole dějepisná olympiáda pro 8. a 9.ročník. Zúčastnilo se dvacet žáků, největšího počtu bodů dosáhla Katka Kupcová z 9.A – ze 70ti možných bodů jich získala 61, což je velmi pěkný výsledek! Na druhém místě se umístil Pavel Novák z 9.A s 59ti body a třetí pozice patří Vojtěchu Bachoříkovi z 8.A. Gratulujeme!!!

16.11.2012
Projekt Krokus

Jedná se o projekt, v rámci kterého školy zasadí na podzim cibulky žlutých krokusů – ty mají připomínat jeden a půl milionů židovských a tisíce dalších dětí, jenž zahynuly během holocaustu. Žlutá barva symbolizuje žlutou hvězdu, kterou museli Židé během druhé světové války nosit viditelně na oblečení. Naše škola se k projektu připojila v pátek 9.11. – 5.B a 8.A vysadily na školním pozemku 60 cibulek krokusů. Teď už jen zbývá čekat do jara. Držte nám palce!

15.11.2012
Animace

14.11. se naše třída 3.B zúčastnila výtvarného projektu Animace, který se konal ve výtvarné galerii v klubu Parník. Děti se zábavnou formou dozvěděly mnoho nových informací o malíři Romanu Traburovi, navštívily výstavu jeho krásných a zajímavých obrazů, povídaly si o nich a na základě nově nabytých zkušeností se pokusily namalovat zajímavý obrázek inspirovaný právě těmito obrazy. Všem dětem se akce velmi líbila, díla se vydařila a nejlepší obrázky budou v galerii v lednu vystaveny.

13.11.2012
Beseda o slonech ve školní družině

12.11.2012 přišel za dětmi do družiny ošetřovatel slonů ze ZOO Ostrava. Vyprávěl nám o nich mnoho zajímavého. Měli jsme možnost poznat pracovní den a zábavu slonů. Pan ošetřovatel nemluvil jen o slonech, ale i ostatních zvířátkách ze ZOO. Bylo to velmi poučné.

12.11.2012
3.B v knihovně

Ve čtvrtek 8. listopadu navštívila naše třída 3.B knihovnu, kde se děti zúčastnily besedy o Jiřím Žáčkovi. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí, naučily se písničku a několik básniček a na závěr si i zasoutěžily. Všem se akce moc líbila a všichni si odnesli mnoho nových zážitků.

2.11.2012
Třídní schůzky

V úterý 6.11.2012 se v 17:00 hod. konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků. V rámci třídních schůzek budou rodiče seznámeni s hospodařením sdružení rodičů při ZŠ Dětská. Rodiče žáků 9. ročníku mají před třídními schůzkami v 16:00 hod. setkání s výchovným poradcem Mgr. Tomášem Rychnovským. Toto setkání proběhne ve fyzikální učebně ve 3. patře školy.

1.11.2012
Projektový den

Dnes si žáci 1.-3.tříd užili spoustu zábavy. Projektový den zaměřený na podzim byl plný úkolů a zajímavých kvízů. Žáci zpívali, třídili přírodniny, poznávali ovoce a zeleninu, zasoutěžili si. Podívejte se na spokojené děti.

1.11.2012
Nejlepší učitel je dobrý příklad

Dne 31.10.2012 navštívila naší školu paní Vybíralová, která žáky třídy 5.A seznámila s problematikou nevyužitých městských prostorů, jež by se mohly přeměnit, v naší čtvrti,na místo odpočinku pro dospělé či na sportovní aktivity pro děti a mládež. Děti nejdříve navšívily výstavku obrázků, jak je to s parky a dětskými hřišti u nás i jinde v evropských městech. více »

Tyto nápady měly děti podpořit při jejich další samostatné aktivitě, workshopu, kde na výkresy samy navrhovaly, jak by si konkrétní místo od naší školy představily proměněné v krásný prostor pro všechny občany Ostravy-Poruby. Zapojily se všechny děti. Všem se projekt líbil a jejich návrhy budou vystaveny na výstavě, kterou pořádá městský obvod Ostrava-Poruba.

30.10.2012
Porubská školní liga v házené

V letošním školním roce se naše škola přihlásila do Porubské školní ligy v házené. Turnaje proběhnou od října do června s vynecháním ledna v hale Sokolu Poruba –Vřesinská. Každý turnaj bude vyhodnocen samostatně. Každý turnaj bude započítáván do celkové soutěže ligy. Vítězné družstvo získává 4 body do celkové tabulky, druhý v pořadí 3 body, třetí 2 body a čtvrtý 1 bod. První turnaj proběhl ve středu 24.10.2012. více »

Družstvo Dětská B ve složení: Petr Calábek, Matyáš Mayer, Dan Häring, Vojtěch Orel (všichni 5.B), Vojtěch Bukovjan 4.B, Vendula Tichá 3.B a Andrea Luzarová 3.A obsadilo 3.místo a získalo první 2 body do celkové tabulky.
Družstvo Dětská A ve složení: Daniela Řepová, Valerie Plevová 5.B, Tomáš Elbl, Ondřej Becher, Erik Kaiseršat, Jan Harabiš 3.B a Pavel Chovanec 3.A obsadilo v silné konkurenci 7.místo.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další turnaj, který se uskuteční 30.11.2012.realizací bude zvýšeno celkové povědomí o tom, co vše by měly veřejné prostory splňovat a jak by mohlo vypadat jejich vybavení.

29.10.2012
Chytré hlavičky

Dne 22.10.2012 se konala ve školní družině vědomostní soutěž Chytré hlavičky. Děti si prověřily své znalosti jak z prvouky, tak z pohádek. Důležitá byla nejen správná odpověď, ale i rychlost. Velké finále proběhlo v tělocvičně a pořadí soutěžících bylo následující: 1. třída: 3. místo - Adéla Teichmanová, 2. místo - Vojtěch Schystal, 1. místo - Richard Šmahajčík; 2. třída: 3. místo - Natálie Malá, 2. místo - Anna Smelíková, 1. místo - Kristián Klemens; 3. třída: 3. místo - David Slavík, 2. místo - Erik Kaiseršat, 1. místo - Veronika Oudová. Výherci si odnesli diplomy a krásné ceny. Gratulujeme!

29.10.2012
Barevný podzim

Žáci třídy 3. A pod vedením paní učitelky Mgr. Aleny Kracíkové se zapojili do výtvarné soutěže na téma Barevný podzim. Do dalšího kola postoupilo se svými pracemi 5 žáků. Jak se výtvarné práce Veronice Oudové, Natálii Mičaníkové, Sáře Fialové, Nele Taubeové a Lucii Smudové zdařily, si můžete prohlédnout na fotografiích. Všem soutěžícím držíme palce!

29.10.2012
Výsledky sběrové soutěže

Děkujeme všem, kteří se zapojili do prvního sběrového týdne. Celkem odevzdali žáci naší školy 4 125 kg starého papíru. Všichni, kteří odevzdali alespoň 50 kg, získají od svých třídních učitelů Sovičky. Nejvíce sběru přinesli žáci: Daniel Pravda z 2.B (324 kg), Ondřej Vyhlídal ze 7.B (317 kg), Martin Procházka ze 6.A (241 kg), Vendula Schmiedová ze 7.A (240 kg) a Kateřina Tomášková ze 4.B (178 kg). Další sběrový týden proběhne v prosinci.

22.10.2012
Charitativní placky

Na naší škole probíhá charitativní sbírka fondu SIDUS. Sbírka probíhá formou prodeje charitativních placek (35,- Kč za 1 ks). Výtěžek z této sbírky pomůže dětem v nemocnicích. Všichni společně tak každoročně kupujeme nezbytné lékařské přístroje a také pomůcky a léčebné pobyty pro konkrétní děti, aby se mohly vrátit zpátky mezi kamarády. Charitativní placky si můžete zakoupit v kanceláři zástupců ředitelky školy.

22.10.2012
Technické památky v okolí našeho bydliště

Žáci naší školy se v říjnu zúčastnili výtvarné soutěže Technické památky v okolí našeho bydliště, která je součástí Mezinárodního festivalu Techné Ostrava. Ve velké konkurenci 14ti škol různých typů (ZŠ, ZUŠ, SŠ, gymnázia) se v 2. kategorii (12-15 let) na 1. místě umístil Daniel Rekšák ze třídy 7.B. Na slavnostním zahájení festivalu Techné byl Danovi předán diplom a krásná cena. Máme radost z úspěchu a reprezentace školy v tvořivé oblasti.

22.10.2012
Podzimní zahrada

Jak se již stalo tradicí, také letos proběhla na škole Podzimní zahrada. Bohužel nám nepřálo počasí, takže soutěže se ze zahrady přesunuly do prostor školy. Ale nikomu to nevadilo, všichni si užili zábavné a veselé odpoledne. Děti soutěžily v hodu na lahve, skákaly v pytlích, skládaly puzzle, zkusily si slalom s míčkem na lžičce, házely raketkou, třídily obrázky a luštily křížovku. Nakonec je čekalo občerstvení, které přišlo k chuti úplně všem. Jak si děti vedly, se můžete přesvědčit na fotografiích.

12.10.2012
Angličtina trochu jinak

Hodiny anglického jazyka nemusí být pouze o učení se slovíček, probírání nezáživné gramatiky a psaní testů. My se u angličtiny umíme i pobavit, jak se sami můžete přesvědčit v doloženém videu. Během natáčení pohádky Stone soup jsme využili své vlastní kreativity při tvorbě rekvizit a také našich hereckých talentů. Byla to zábava a vřele všem doporučujeme!
Vaši plavci ze 7.B

11.10.2012
TECHNÉ OSTRAVA 2012

Dům kultury Poklad v Ostravě – Porubě vypsal v rámci festivalu "TECHNÉ OSTRAVA 2012" výtvarnou soutěž nazvanou "Technické památky v okolí našeho bydliště". 5 žáků 4.A pod vedením p. uč. Mižičové na tuto soutěž odeslalo své výtvarné práce. Podívejte se jak se jim práce podařily. Naši školu budou reprezentovat díla těchto autorů: J. Trávníčková, A. Kovářová, J. Martonik, S.Kotalová, A. Kovářová, K. Ulmanová.

8.10.2012
Sběrová soutěž

V týdnu 15.10. - 19.10. 2012 začíná nová celoroční sběrová soutěž. V tomto školním roce proběhnou, stejně jako loni, 4 sběrové týdny. Sbírat sběr se bude vždy ve vestibulu školy každý den v tomto týdnu a to od 7:15 do 8:00 hod. Balíčky starého papíru pečlivě svažte.

3.10.2012
Podzimní zahrada

Zveme žáky naší školy na tradiční podzimní zahradu, která se bude konat 16.10.2012 od 14:00 do 15:30 hodin. Pokud máte zájem o občerstvení(pití, párek v rohlíku), přineste 20Kč paní učitelce do 12.10.2012.

3.10.2012
Světová licence na naší škole!

V rámci projektu Třída vynálezců (InventorClass) nadace Kids and Science (www.kidsandscience.org) se děti tříd 7.A a 7.B pod vedením profesionálních lektorů promění ve vynálezce a pokusí se nám všem zjednodušit život. V pondělí 8.10. začíná vynalézat 7.A, v pondělí 15.10. pak začíná týden vynálezů pro 7.B. více »

Žáci v pondělí projdou od poznávání klasických vynálezů ke zkoumání světa kolem sebe a hledání věcí, které potřebují vylepšit, až po hledání příčin problémů a nacházení řešení. V úterý přijde čas na jejich vlastní vynálezy a zlepšováky, na kterých budou pracovat ve skupinách v druhé polovině týdne. Vše vyvrcholí v pátek, kdy budou děti své projekty prezentovat celé třídě a budou zvoleny ty nejlepší.

2.10.2012
Úspěch našich žáků

V měsíci září jsme obdrželi blahopřejný dopis od paní Mgr. Věry Palkové, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje. Blahopřála k dosaženému úspěch našich žáků, kteří zvítězili v republikovém finále plavání základních škol. Tato soutěž byla vyhlášena Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR. Dopis si můžete přečíst zde.

1.10.2012
Malí zoologové

Dne 20.9.2012 se žáci třídy 4.A zúčastnili 2. ročníku Velké ceny malých zoologů v Zoologické zahradě Ostrava. Utvořili 3 sedmičlenná družstva a vydali se plnit úkoly. Nebylo to vůbec lehké, ale nakonec vše zvládli.

27.9.2012
Plavecký výcvik

Každoročně se žáci naší školy účastní plaveckého výcviku. Z fotografií je vidět, že se jim plavání líbí. Fotky jsou z první lekce třídy 2. B.

27.9.2012
Školní družina vítala prvňáčky

Úterý 18.září se nám pěkně vydařilo. Všechna oddělení ze školní družiny se sešla na zahradě a předvedla ostatním zajímavé představení. Počasí nám vyšlo a rozjásané tváře dětí jsou dokladem toho, že vítání prvňáčků bylo dobře připraveno.

10. 9. 2012
Informativní třídní schůzky

V úterý 11.9.2012 se v 17:00 hod. konají informativní třídní schůzky pro všechny třídy školy. Z důvodu nemoci třídní učitelky se informativní třídní schůzky třídy 7.B budou konat v náhradním termínu.

7. 9. 2012
Prvňáčci

Školní rok 2012/2013 byl 3. září zahájen společným shromážděním všech prvňáčků v tělocvičně školy. Žákům a rodičům přítomných prvňáčků představila paní ředitelka Zuzana Škapová paní učitelky. Děti byly slavnostně pasovány. Prvňáčky také pozdravil jménem města radní ing. Roman Smelík, který jim přinesl drobné dárky. Z tváří dětí je vidět, jak se už na školu těšily.

29. 8. 2012
Sponzorský dar pro tygra ussurijského

Milí žáci, vážení rodiče a přátelé školy, jak jistě víte, naše škola je jedním ze sponzorů tygra ussurijského, chovaného v ostravské zoologické zahradě. Tygr ussurijský je kriticky ohrožený druh, proto Vás prosíme o příspěvek na jeho chov. Jako vždy vybíráme peníze na počátku školního roku, letos do 14. 9. 2012. Výše příspěvku je na Vašem uvážení. Žáci, odevzdejte příspěvek svému třídnímu učiteli. Vážení rodiče a přátelé školy, přineste Váš příspěvek zástupcům ředitelky školy nebo RNDr. Liboru Davidíkovi. Děkujeme za Vaši přízeň a pomoc při záchraně tak krásného zvířete.

29. 8. 2012
Seznamy žáků do 1. tříd

                                       1.A  |   1.B  |   1.C

Rodičům:

Bakaláři - Přístup do školního systému průběžné klasifikace žáků:
vstup

Nepřehlédněte:

Copyright © 2009 Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915, příspěvková organizace