ZŠ DĚTSKÁ

plavec hokejista ctenar
  • Novinky 2011/2012
Archiv: 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009
27.6.2012
Výlet pro nejlepší žáky

Každoročně pořádáme zajímavou akci pro šikovné žáky naší školy. Letos vybrali učitelé z každé třídy dva nejlepší žáky a škola jim připravila výlet na hrad Šternberk a do muzea Expozice času. Počasí nám přálo a výlet se nám vydařil.

26.6.2012
Vydávání obědů

Ve středu 27.6. a ve čtvrtek 28.6. se obědy vydávají do 13:00 hod. V pátek 29.6. se budou obědy vydávat od 10:00 do 12:00 hod.

22.6.2012
Sport bez předsudků

Ve středu 20.6.2012 jsme se zúčastnili již 9.ročníku velkého sportovního dne Sport bez předsudků. V kategorii MINI – atletika získala 1.místo Lucie Popková a na 2.místě se umístil Tomáš Schmiedt oba ze 4.A. Konkurence byla opravdu velká, ale naši žáci potvrdili své kvality. V kategorii MINI-ragby získalo naše družstvo ve složení Jaroslav Sionko, Martin Pobuta, Saleh Al Wohaishi, Lukáš Krška, Jakub Grenziok, Josef Potůček, Matyáš Mayer a Filip Slezák 1.místo. Gratulujeme! Chlapci předvedli skvělé výkony a všechna utkání vyhráli. V kategorii BENJAMIN-ragby získali chlapci ze 6.A 3.místo. V kategorii JUNIOR – ragby získali naši deváťáci 2.místo v soutěži chlapců a dívek. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

22.6.2012
Sběrová soutěž

V tomto školním roce probíhala na naší škole soutěž ve sběru celkem čtyřikrát: v říjnu, prosinci, březnu a červnu. Jsme rádi, že se žáci zapojili a během roku nasbírali celkem 16 440 kg starého papíru. Aktivnější byli žáci I. stupně, ti se na celkovém počtu podíleli 12 031 kg. Nejlepšími sběrači naší školy jsou: Adéla Pěntoňová z 3.B - 1 216 kg, Ondřej Vyhlídal z 6.B - 921 kg a Adriana Janošová ze 4.B - 803 kg. K bezproblémovému chodu soutěže přispěli svou ochotou během celého školního roku žáci třídy 9.B - Dominika Hajdová, David Olejník,Michal Řepa, Michaela Skutecká , Šimon Sobotka a Kristýna Urubová. Všem, kteří se do sbírání starého papíru zapojili, děkujeme a věříme, že se sběrové soutěže v příštím roce opět zúčastníte.

18.6.2012
Výlet 5.A a 5.B

V úterý 5. června se naše třídy, 5.A a 5.B, vydaly na školní výlet. Měli jsme naplánované dvě zastávky – prohlídku hradu Šternberk a návštěvu krásného ZOO v Olomouci na Svatém kopečku. Na výlet jsme se těšili, jen nám dělala starost předpověď počasí, která nebyla příliš příznivá. Vyjeli jsme v půl deváté ráno a již za necelé dvě hodiny jsme mohli obdivovat krásy historického hradu. Mladá průvodkyně nám řekla o hradu spoustu zajímavostí. Krátce po poledni jsme dorazili k ZOO. Vyhradili jsme si na obchůzku necelé tři hodiny a odnesli jsme si krásné a nezapomenutelné zážitky. Jedinou kaňkou byl vytrvalý déšť, který nám ale nemohl zkazit výsledný dojem z celé akce. Děti si na závěr nakoupily spoustu suvenýrů. Akce se perfektně vydařila, děti byly moc hodné a budou na tento den dlouho vzpomínat.

14.6.2012
Zážitkové učení – 2. A

V úterý se žáci třídy 2. A s paní učitelkou Mgr. Alenou Kracíkovou zúčastnili posledního programu zážitkového učení – tentokrát na téma OD PAPÍRU KE KNIZE.. Nejdříve si děti vyslechly něco z teorie, ale pak už na ně čekalo šest stanovišť, kde si vše prakticky vyzkoušely. Každý si vyrobil desky na knihu ozdobené zlatem, pak i celou knihu, malý bloček, ruční papír, napsal si svůj monogram písmem z 8. století. Vše si děti odnesly domů. Jak jednotlivé úkoly žáky zaujaly, si můžete prohlédnout na fotografiích.

14.6.2012
Pohádky dětí dětem

Žákyně 3.A p.uč. Mižičové se dokázaly prosadit v literární a výtvarné soutěži nazvané "Pohádky dětí dětem" pořádané ZŠ Gajdošova. V úterý 12.6. si děvčata převzala ceny. Blahopřejeme za krásné 1. místo Janě Trávníčkové za ilustraci na pohádku "Čarůvka" Andrejky Vojtalové. Další ilustrace Nikoly Bučkové, Sáry Tarkošové a Jany Kremzerové byly taktéž oceněny diplomem a drobnými cenami. Za vzornou reprezentaci školy všem děvčatům děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalšího školního roku.

11. 6. 2012
Polanka Children´s Cup

Ve čtvrtek 7.6.2012 jsme se zúčastnili velkého turnaje v házené Polanka Children´s Cup. Je to finále školní ligy. Hrálo 42 družstev ve třech kategoriích. V nejmladší kategorii žáků 1. - 2. tříd jsme obsadili fantastické 1. místo. Družstvo 2. A a 2. B ve složení: Vendula Tichá, Tomáš Outrata, Pavel Chovanec, Denis Puchala, Erik Kaiseršat, Andrea Luzarová, Tomáš Elbl a Bohdan Bandy hrálo opravdu dobře. Dík patří i starším žákům, kteří se zúčastnili, postoupili ze skupiny, ale finále bylo nad jejich síly. Jsou to žáci 4.B Petr Calábek, Řepová Daniela, Tomáš Husák, Vojtěch Orel, Plevová Valerie, Vojtěch Bukovjan, Matyáš Mayer a Häring Daniel. Dále žáci 5. A a 5. B Theodor Beran, Natálie Kaliská, Daniel Becher, Jiří Červenka, Matěj Veselý, Robert Hanuš, Ondřej Nagy a Vojtěch Střondala. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. diplom »

7. 6. 2012
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Odhlášky stravného se budou provádět pouze do 25.6.2012 – pondělí do 12.00 hod. Vracení přeplatků: 27.6.2012 7-9 hod na ZŠ DĚTSKÁ, 28.6.2012 7-12 hod na ZŠ POKORNÉHO nebo každý den od 7-8 hod v kanceláři vedoucí ŠJ. Přeplatky se dětem vracejí pouze na písemné potvrzení od rodičů!! DNE 29.6.2012 SE PŘEPLATKY JIŽ VRACET NEBUDOU!!!

6.6.2012
Žákovské osobnosti

U příležitosti Dne dětí 2012 byly na základě rozhodnutí rady města oceněny žákovské osobnosti a žákovské kolektivy za jejich vynikající výsledky v různých oborech činnosti. Celkem 19 jednotlivcům a pěti kolektivům z ostravských škol ocenění slavnostně předali v úterý 5. června v Divadle loutek Ostrava vedoucí oddělení školství MMO Marta Szücsová a městský zastupitel Aleš Koutný. Mezi oceněnými dětmi jsou z naší školy: Jana Trávničková, Klára Peslarová a Jiří Twardzik. Blahopřejeme.

5.6.2012
Testování IQ společností MENSA

Stejně jako v loňském roce proběhne na naší škole 28.6.2012 testování IQ za účasti školených lektorů společnosti MENSA. Zájemci z řad našich žáků se mohou hlásit u svých třídních učitelů nebo přímo v kanceláři zástupců ředitelky školy. Testování začne ve 12:00 hod. a cena testování je 150,- Kč. Novinkou letos je možnost testování budoucích prvňáčků, které proběhne v tetýž den od 11:00 hod. Rodiče budoucích prvňáčků se mohou obrátit na zástupce ředitelky školy na tel: 596 911 201 nebo na mail: zastupci@zsdetska.cz.

5.6.2012
Dotazníkové šetření Klima školy

Za účelem zkvalitnění výuky, vztahů a komunikace v naší škole s rodiči i žáky, přistoupila naše škola k dotazníkovému šetření KLIMA ŠKOLY. Tento dotazník je pro vás, rodiče, dostupný na stránkách www.proskoly.cz a přístupové údaje jste obdrželi od třídních učitelů svých dětí. Budeme rádi za co nejvíce vyplněných dotazníků, abychom věděli, co je třeba na škole zlepšit z pohledu vás, rodičů. Žáci budou obdobný dotazník vyplňovat přímo ve škole koncem června tohoto roku. Předem děkujeme za co největší účast v dotazníkovém šetření.

1.6.2012
Den dětí ve škole

Den dětí jsme oslavili sportem a plněním různých úkolů. Zahráli jsme si stolní tenis, kopanou a vybíjenou. Každá třída si poskákala na skákacím hradu. Někde přišel i šáša. Během dopoledne se například plnily tyto úkoly: běh s míčem, hod raketkou, přeskoky přes švihadlo a mnoho dalších. Podívejte se na fotky. Myslím, že se nám dopoledne ve škole vydařilo.

31.5.2012
Poslední sběrový týden

V týdnu 11. - 15.6.2012 proběhne poslední sběrový týden ve školním roce 2011/2012. Děti tak mají možnost získat "sovičky" a zvýšit si šanci na odměnu ve formě poukázky do LIBREXU. Další sběrová akce se uskuteční až v příštím školním roce. Vyprázdněte proto sklepy, spižírny a jiná místa od starého papíru.

31.5.2012
Svět kolem nás je zábava

7.C se v rámci projektu zúčastnila návštěvy ZOO Ostrava. Tato akce byla rozdělena na dvě části. První částí byl výukový program Prima primáti. Jednalo se o zábavný naučný program o lidech, lidoopech, opicích a tanách. Třída byla na přednášce velice aktivní a výborně spolupracovala s přednášejícím. Rozhodně netrhla ostudu, ale naopak velmi potěšila, neboť předvedla znalosti, které od nich nečekal ani pan učitel Davidík. Po výukovém programu nastala druhá část, to znamená prohlídka zahrady. V podstatě jsme objevovali plno nových věcí a setkávali se na oblíbených místech. Centrem pozornosti pro nás byli velcí savci, statek, houpačky a občerstvení. Počasí vyšlo skvěle, přály nám všechny okolnosti, tudíž jsme akci vyhodnotili velice pozitivně.

31.5.2012
Upozornění

V pátek 1.6.2012 se obědy vydávají pouze do 13:00 hod.

29.5.2012
Konzultace o prospěchu a chování

Dnes, v úterý 29.05.2012, se konají od 17:00 do 18:00 konzultace o prospěchu a chování žáků.

29.5.2012
Brontosaurus

A máme tady výsledky výtvarné soutěže Brontosaurus - ,,Máme rádi přírodu.“ Soutěžící poslali okolo 1500 děl. Porota sledovala technické zpracování, ale také příběh díla. Žákyně 5.A Deniska Outratová obsadila krásné 3. místo. Ke skvělému umístění jí blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. obrázek »

29.5.2012
Čertovské pohádky

Naše žákyně Jana Trávníčková se zúčastnila literární soutěže Čertovské pohádky, kterou pořádá Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Držíme jí palce a netrpělivě čekáme na výsledky. Čerti a mimozemšťané »

Bylo, nebylo. Na jedné planetě bydleli malincí človíčkové. Byli celí zelení. Měli jednu hlavu, tři ručky, tři nožky. Rodinka se skládala z maminky Lenky, tatínka Petra a tří dětí. První se jmenovalo Jana, druhé Šimon, třetí, nejmenší byl Tomáš.
Děti si jednou vyjely v letadýlku. Maminka volala k obědu, ale ony řekly: ,, Ještě chvíli!“ A maminka svolila. Děti najednou uviděly červenou planetu. Takovou nikdy neviděly, a tak se na ni jely podívat.
Bylo tam strašné horko.A najednou se objevil čert. Jmenoval se Bert. Řekl:,,Vstoupily jste bez vstupenky na naši planetu. Musím vás vzít k Luciperovi a ten vás odsoudí.“
A co se dělo u maminky a tatínka? Tatínek přišel k obědu a děti nikde. Najednou uviděli červenou planetu. A protože měli atlas planet, zjistili, že je to čertí planeta. Maminka řekla: ,,Musíme jet za nimi. Co když je dá Luciper do kotle ?“ Tatínek pravil: ,, Jistěže za nimi pojedeme. Ale chvíli je tam necháme. Ať vidí, co způsobují výlety na cizí planety.“
Na čertí planetě si Luciper s dětmi nevěděl rady. Řekl: ,, Tak je necháme odejít, ať jdou odkud přišly.“ Ale ostatní čerti namítli : ,, Nevíme přece z jaké jsou planety.“ Luciper i všichni čerti byli úplně bezradní. Ale to už přijeli maminka a tatínek na Velkém voze. Děti radostně nastoupily a jelo se domů.
Maminka přihřála oběd a všichni se dosyta najedli. A najednou planeta, která vypadal jako zvon,se rozzvonila. A to byl konec pohádky.
21.5.2012
Ocenění

Rada města dne 15.5.2012 rozhodovala o ocenění žákovských osobností u příležitosti Dne dětí. Na naší škole za I. stupeň získá ocenění Jana Trávníčková (výjimečné výsledky v matematických soutěžích, reprezentace školy v recitačních soutěžích, vlastní literární tvorba, vynikající prospěch) a za II. stupeň získají ocenění dva žáci: Klára Peslarová (výjimečné výsledky v oblasti sportu – lední hokej brankářka) a Jiří Twardzik (výjimečné výsledky v oblasti sportu - plavání). Oceněným žákům blahopřejeme. Slavnostní akce proběhne 5.6.2012 v 17.00 h v Divadle loutek Ostrava. Součástí slavnostního předávání ocenění bude i divadelní představení "Láska s červeným nosem".

18.5.2012
Všechny barvy zeměkoule

Žáci paní učitelky Kučerové opět potvrdili, že mají výtvarný talent. V soutěži „Všechny barvy zeměkoule aneb vítejte v reklamě“ získaly první místo Adriana Mecová a Adéla Pěntoňová z 3.B. K velkému úspěchu oběma dívkám blahopřejeme. Podívejte se na předávání diplomů a cen, které se uskutečnilo ve Středisku volného času Ostrčilova.

17.5.2012
Upozornění pro rodiče budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků proběhne v úterý 22.5.2012 v 16:00 hod. ve školní jídelně.

17.5.2012
Hrátky s češtinou

Každoročně se účastníme soutěže žáků pátých ročníků v českém jazyce a literatuře na ZŠ A.Hrdličky. Letošní ročník byl pro nás opravdu úspěšný. Michaela Oudová z 5.B získala 1.místo v obvodním kole. Gratulujeme.

17.5.2012
Dravci

V pátek jsme měli možnost vidět ukázku dravců a sov. Ukázky předváděli sokolníci, kteří se této práci věnují již řadu let. Někteří žáci si vyzkoušeli jaké to je, když přiletí dravec na jejich ruku. Výukový program se líbil opravdu všem.

9.5.2012
Házená v Polance

Ve středu 25.4.2012 se vybraní žáci 1.stupně zúčastnili turnaje v házené. V krásné hale v Polance nad Odrou jsme díky výbornému výkonu Theodora Berana z 5.A obsadili 1.místo. Dík patří celému týmu, který tvořili: Natálie Kaliská 5.A, Denis Puchala 2.B, Pavel Chovanec 2.A, Vendula Tichá 2.B, Markéta Šulcová 2.A a Nicol Schmiedtová 2.B.

4.5.2012
Rej čarodějnic a čarodějů

Dne 30.4. uskutečnila školní družina velmi pěknou akci pro děti: "Rej čarodějnic a čarodějů". Převleky byly velmi zdařilé a někteří měli i pěkná létající košťátka. Byla to zábava a velká legrace.

3.5.2012
UPOZORNĚNÍ

V pondělí 7.5.2012 se budou obědy vydávat pouze do 13:00 hod.

3.5.2012
Plyšáci pro Afriku

Žáci prvního stupně absolvovali přednášku o životě dětí v africké Keni. Studentka Pedagogické fakulty v Ostravě Veronika Kaštovská, která v Keni působí, zajímavým způsobem vyprávěla, jak keňské děti tráví volný čas, kde a jak se učí. Povídání o Keni doprovázely fotografie, videa i ukázky výrobků. Nejvíce nás zaujaly sandály vyrobené z pneumatiky. Na závěr jsme studentce Veronice předali plyšáky, které naši žáci poslali pro děti do Afriky.

3.5.2012
Mc Donald´s Cup

Naši třeťáci vybojovali 3.místo na fotbalovém turnaji Mc Donald´s Cup. Družstvo ve složení: Tomáš Machů, Alex Kotásek, Jakub Hammermüller, Alex Foldyna, Vojtěch Bukovjan, Filip Hlaváč, Jakub Martonik, Ondřej Murín, Marek Slíž, Michal Packo všichni z 3.B a Marek Prokeš z 3.A předvedlo výborný výkon. Gratulujeme

3.5.2012
Sběr textilu

Žáci naší školy se zapojili do sbírky textilu určené pro charitu. Jejich úsilí se jim vyplatilo. Třída 5.A nasbírala 132kg textilu a získala třípatrový dort za 1.místo. Pozadu nezůstala ani třída 3.B, kde žáci přinesli 125 kg textilu a umístili se na 2.místě. Jejich dort měl dvě patra. 3.místo a dort k tomu získala třída 4.B( 124kg textilu). Všichni si na dortech moc pochutnali. Celkem jsme nasbírali necelých 800kg textilu. Všem děkujeme.

27.4.2012
Hledej pramen vody

Žáci 4.B se pod vedením paní učitelky Aleny Svobodové zapojili do vědomostní soutěže Hledej pramen vody vyhlášené společností OVAK. V průběhu měsíce dubna a května musí splnit zadané úkoly. Jedním z úkolů bylo najít pramen potoka. Protože žijeme v Porubě, vydali se žáci hledat pramen Porubky.

25.4.2012
Hrátky s písmenky

Žákyně 3.A Jana Trávníčková napsala pohádku do soutěže Hrátky s písmenky aneb malí novináři. Jak se jí pohádka podařila, můžete posoudit sami. Janě přejeme mnoho úspěchů v další literární tvorbě.

24.4.2012
Let´s play with English

V pátek 20.4.2012 jsme se zúčastnili soutěže Let´s play with English. Čtveřice nejlepších čtvrťáků bojovala o co nejlepší umístění v náročné soutěži. Z devíti účastníků jsme obsadili pěkné 5.místo. Děkujeme Valerii Plevové, Arturu Aršakjanovi, Martinu Zoubkovi a Filipu Pagáčikovi.

20.4.2012
UPOZORNĚNÍ

Předběžné přihlášky na zájezd do Anglie a na lyžařský výcvikový kurz odevzdejte do 30. dubna 2012. Děkujeme

18.4.2012
Zážitkové učení – 2. A

V pondělí 16. 4. se žáci třídy 2. A s paní učitelkou Mgr. Alenou Kracíkovou zúčastnili další lekce zážitkového učení. Tentokrát byl interaktivní výukový program zaměřen na naše město. V rámci pořadu Ostrava – tady žiju, bydlím, jsem získali žáci mnoho nových poznatků a informací o Ostravě a její historii. Pro žáky bylo připraveno 13 stanovišť s úkoly, např. o vzniku názvu Ostravy, skládali puzzle znak Ostravy, postavili si důlní věž, vyhledávali známé osobnosti, seznámili se s „ostravštinou“, zahráli si na průmyslníky, … Po splnění úkolu děti dostaly razítko do svého katalogu, který si odnesly domů. Jak nám to šlo, se můžete podívat na fotografiích. Hravé učení se žákům moc líbilo. Už se těšíme na další akci v centru Ámos.

16.4.2012
Klub deskových her

Každé úterý od 14:00 do 15:30 si můžete přijít vyzkoušet své logické myšlení, představivost i zručnost a můžete s sebou vzít i své rodiče či prarodiče. Účast je dobrovolná a nemusí být pravidelná. Těšíme se na vás.

11.4.2012
Klokan 2012

Žáci naší školy uspěli v matematické soutěži Klokan 2012. Úspěch nás těší o to víc, že naše škola slaví úspěchy nejen v plavání a výtvarných soutěžích, ale ani matematika nám není cizí. V kategorii Cvrček získali plný počet bodů Ondřej Becher z 2.B a Jana Trávníčková z 3.A, Daniel Iwan z 6.A obsadil z 1109 účastníků v kategorii Benjamín krásné 3. místo a v kategorii Kadet se Jiří Twardzik z 9.B umístil na 2. místě z 921 účastníků. Všem blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

11.4.2012
Jednota českých matematiků a fyziků

Dne 29.3. 2012 se zúčastnila 2 družstva žáků naší školy matematické soutěže u příležitosti 150. výročí založení Jednoty českých matematiků a fyziků. V konkurenci cca 40 družstev obsadilo družstvo žáků 6. tříd ve složení Adéla Haroková, Jan Hammermuller a Daniel Iwan ve své kategorii těsně 2. místo a družstvo 8. tříd ve složení Kateřina Kupcová, Patrik Matějka a Marek Kovalski 4. místo ve své kategorii. Žáci museli v soutěži uplatnit své znalosti z matematiky a fyziky a to vše v krátkém časovém limitu. Ke skvělému umístění jim blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

11.4.2012
Pohádky dětí dětem

Žáci 3.A p. uč. Mižičové se zúčastní soutěže "Pohádky dětí dětem". Soutěž má svou literární a výtvarnou část. Po náročném třídním kole byla vybrána pohádka Andrejky Vojtalové s názvem "Čarůvka". Děti doplnily text malbami, které budou soutěžit v druhé části, výtvarné. Jsou to obrázky Jany Trávníčkové, Jany Kremzerové, Sáry Tarkošové, Nikoly Bučkové. Jak se dětem práce povedly se můžete podívat. Přejeme mnoho úspěchů a radost z dalšího psaní a malování…..Na výsledek si musíme počkat až do května, kdy zasedne nezávislá porota.

11.4.2012
Brontosaurus

Žákyně třídy 3.A a 5.A / Jana Trávníčková, Jana Tioková, Denisa Outratová se zapojí do 18. ročníku celostátní výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo hnutí Brontosaurus. Téma pro 3. třídy zní: ,, Na cestě časem. Jak jsem se k přírodě choval a jak mi to oplácí ? Pro 5. třídy : "Kdybych já měl proutek kouzelný, s ním vždy mohl mávnout...."Jejich práce můžete zhlédnout ve fotogalerii.

2.4.2012
Superstar 2012

V pátek 30.3.2012 proběhlo další kolo úspěšné soutěže "Škola hledá Superstar 2012". Soutěžilo mezi sebou 10 soutěžících: Petra Smržová, Matěj Burget, Jana Široká, Vendula Schmiedová, Martina Nováková, Patricie Javorská, Nikola Musialková, Monika Glumbíková, David Jakoubek a Kristýna Brázdová. Všichni soutěžící byli po svém výkonu odměněni velkým aplausem z obecenstva a odnášeli si vysoké bodování poroty. Ale až obecenstvo rozhodlo o vítězi. Jak to všechno dopadlo se můžete podívat na videa.

29.3.2012
Třídní schůzky

V úterý 3. dubna se v 17:00 hod. konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků.

29.3.2012
Pythagoriáda 2012

V okresním kole pythagoriády dosáhli žáci 5.tříd výborné výsledky. Z desíti postupujících řešitelů bylo 6 úspěšných řešitelů. Jsou to: Lisa Choi 5.B, Matyáš Machala 5.A, Tomáš Očenášek 5.B, Tomáš Vojtášek 5.B, Daniel Becher 5.B a Denisa Outratová 5.A. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

23.3.2012
velikonoční keramická dílna

Velikonoční dílny jsme si všichni užili. Rodiče nám pomáhali s výrobou krásných výrobků. Vytvořili jsme motýlky, velikonoční vajíčka, srdíčka a drobné ozdoby. Děkujeme žákyním 6.A za pomoc s přípravou.

8.3.2012
Práce keramické dílny

Na naší škole funguje prvním rokem keramická dílna. Děti zde získávají praktické zkušenosti a odvahu experimentovat samostatně. Jak takový výrobek vzniká? Výrobky se vypalují v elektrické peci. Nejdříve se z hlíny vymodeluje výrobek a dá se po vyschnutí vypálit. Po vyjmutí z pece se nabarví glazurou a dá se znovu vypálit. Práce s keramikou je velmi zajímavá a tvůrčí činnost. Tuto dílnu navštěvují samí šikovní žáci. O tom se můžete přesvědčit na fotografiích ve fotogalerii.

1.3.2012
Obvodní přehlídka dětských recitátorů

Dne 1.3.2012 se vybraní žáci naší školy zúčastnili obvodní přehlídky dětských recitátorů. Reprezentovali nás : Veronika Oudová 2.A, Jana Trávníčková 3.A, Veronika Sembolová 7.C, Anna Kaderková 7.A, Vilém Lazecký 9.B a Rudolf Harok 9.B. Výborného úspěchu dosáhla Anna Kaderková, která získala 1.místo ve své kategorii 6. – 7. tříd. Tímto si zajistila postup do městského kola. Blahopřejeme a držíme palce.

1.3.2012
velikonoční keramická dílna

Vážení rodiče. Zveme vás a vaše děti na velikonoční keramickou dílnu, kde si budete moci vyrobit velikonoční dekorace. Přijďte se pobavit a zapomenout na starosti všedních dnů. Termín: 22.3.2012 od 15:00 hod. Cena: 40,-Kč/osobu. S sebou: váleček a kulatý štětec. Přihlásit se můžete v kanceláři zástupců ředitelky školy. Těšíme se na vás.

29.2.2012
!!! Upozornění !!!

Z důvodu jarních prázdnin, které jsou v týdnu od 12.3. do 16.3.2012, se v úterý 13.3.2012 PŘEDŠKOLIČKA nekoná.

29.2.2012
Družina má talent

V úterý 28. 2. 2012 vyvrcholily dlouhé přípravy ve všech odděleních družiny a proběhla akce s názvem DRUŽINA MÁ TALENT. Za hojné účasti rodičů i soutěžících se uskutečnila přehlídka vystupujících žáků naší družiny. Porota měla těžkou práci, protože všem se vystoupení povedlo. celý článek

Za první oddělení vystoupili tito žáci: Agneska Nebi, Lucka Břenková, Adéla Kaiseršatová, Patricie Plevová, Sára Šnapková, Anna Smelíková a Daniel Pravda. Porota vybrala tyto nejlepší soutěžící:
1.místo Patricie Plevová, 2.místo Anna Smelíková 3.místo Daniel Pravda.
Z druhého oddělení se zúčastnili: Erik Kaiseršat, Denis Puchala, Dan Mayer, Veronika Oudová, Tereza Šmahajčíková, Pavel Chovanec , Tomáš Elbl a Andrea Luzarová. Výsledky dopadly takto:
1místo Erik Kaiseršat, Denis Puchala, Dan Mayer, 2.místo Tereza Šmahajčíková, 3.místo Andrea Luzarová.
Třetí oddělení mělo zastoupení v těchto žácích: Nikol Atanasovová, Addéla Pěntoňová, Katka Tomášková, Nikola Bučková, Kristýna Poncová. I zde bylo těžko rozhodnout o nejlepším, ale porota vybrala následovně.
1.místo Nikola Bučková, 2.místo Nikol Atanasovová, Addéla Pěntoňová, Katka Tomášková, 3.místo Kristýna Poncová.
Děkujeme paní učitelce Bittnerové za moderování a přípravu celé akce a paní vychovatelce Středové a Elešové za přípravu dětí do soutěží.

28.2.2012
Výtvarná soutěž

Třída 3. A p. uč. Mižičové se rozhodla podpořit výtvarnou soutěž ,, Celé Česko čte dětem „. V letošním roce nás zastupují 4 práce. ( Jany Trávníčkové, Nikoly Bučkové, Zuzky Konštiakové a Amálky Kovářové )

28.2.2012
RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 23. února 2012 proběhlo školní kolo recitační soutěže našich žáků. Účast byla opravdu kvalitní. Na prvním stupni jsme měli 27 soutěžících, za druhý stupeň recitovalo 24 žáků. Vybrat vítěze z takové spousty šikovných recitátorů bylo tedy opravdu náročné. Po velmi dlouhé poradě nakonec porota rozhodla takto: výsledky

V kategorii 1. tříd obsadila první místo Andrea Glumbíková z 1.B, druhé místo získal Petr Malíř z 1.B a třetí místo Adam Tvrdý z 1.A.
V kategorii 2. A 3. tříd si první místo odnesla Jana Trávníčková z 3.A, druhé místo Veronika Oudová z 2.A a na třetím místě se umístila Linda Václavíková z 2.B. Porotu zaujala svým projevem Terezie Šmahajčíková z 2.A, která získala čestné uznání.
V kategorii 4. A 5. tříd svým přednesem nejvíce zaujala Petra Smržová z 5.A a získala první místo. Druhé místo získal Filip Slezák ze 4.B a na třetím místě skončila Sabina Galusová ze 4.A. Čestné uznání si odnesla Eliška Soblová z 5.A.
V kategorii 6. a 7. tříd svým procítěným přednesem porotu nejvíce zaujala dvojice Anna Kaderková ze 7.A aVeronika Sembolová ze 7.C. Druhé místo získala Ester Haladějová ze 7.B. O třetí místo se podělili Michal Dang ze 7.B a Ondřej Vyhlídal ze 6.B. Čestné uznání za pěkný přednes porota udělila Petru Valíčkovi a Martině Novákové ze 7.C.
V kategorii 8.a 9. tříd se letos sešli výborní recitátoři ve skvělé formě. Vítězem této kategorie se stal Vilém Lazecký z 9.B. Druhé místo získal Rudolf Harok z 9.B. O třetí místo se podělili Miroslav Knopp z 9.C a Lukáš Fešárek z 9.B. Čestné uznání bylo uděleno Davidu Malátovi z 8.B.
Všem recitátorům děkujeme za účast v této náročné soutěži a vítězům držíme palce v Obvodním kole recitační soutěže a v Rolničce.

16.2.2012
PREVENTAN CUP

Vybraní žáci pátých tříd reprezentovali v úterý 14. 2. 2012 naši školu v dalším kole sportovní soutěže PREVENTAN CUP, do kterého postoupili v již lednu. Jednalo se o turnaj ve vybíjené. Zapojilo se do něj celkem 25 škol z Poruby, okolních městských obvodů a přilehlých obcí. Štěstěna při losování skupiny, kvalitní hra a celkový výborný výkon týmu nás dostal na třetí místo. Gratulujeme!

16.2.2012
Jak jsme pekli pizzu

Dne 15.2.2012 jste mohli v odpoledních hodinách ucítit libou vůni, linoucí se z přízemí. Nevycházela tentokrát ze školní jídelny, ale ze cvičné kuchyně, kde se scházíme na volitelný předmět Domácnost a zkoušíme vařit, péct, smažit či dusit různé pokrmy. Rozhodli jsme se, že vyzkoušíme oblíbenou italskou specialitu - pizzu. Pracovalo se ve skupinách podle dvou originálních receptů. Roman Sadovský vytvořil těsto podle tajné receptury na pravou italskou pizzu, naopak Kristýna Urubová s kolegyněmi se pustila do práce na experimentální pizze z rohlíkového těsta. (Zní to možná nezvykle, ale byla moc dobrá.) Celkově jsme vytvořili 4 kusy s různou oblohou (rajčat. základ,sýr eidam, balkánský, šunka, paprikový salám, slanina, cibule, oregano, atd.-podle fantazie kuchařů). Myslím, že byli všichni spokojeni se svými kuchařskými výkony a moc si pochutnali.

15.2.2012
1. místo ve hře na flétnu

Žákyně třídy 2. A Veronika Oudová se zúčastnila soutěže ve hře na flétnu, kde podala výborný výkon a obsadila skvělé 1.místo. Postoupila tak do dalšího, již krajského kola. Verunce blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů i v dalších soutěžích.

10.2.2012
Fyzika v 6. ročníku

V 6. třídě se naši žáci učí mimo jiné o magnetech a účincích magnetického pole. Protože je naše škola dobře vybavena fyzikálními pomůckami, získávají žáci vědomosti hravou formou pomocí pokusů, které provádějí ve skupinách. Od tohoto školního roku máme v učebně fyziky novou interaktivní tabuli, které také velmi zefektivnila výuku.

7.2.2012
Plavecký výcvik 2. A

Během 1. pololetí žáci 2. A absolvovali povinný plavecký výcvik. Děti se v hodinách velmi snažily a všechny udělaly pokrok. Kromě učení zažili v hodinách i zábavu a legraci. Na konci kurzu si odnesli domů mokré vysvědčení. Nejlepším plavcem třídy je David Slavík, který při závěrečné zkoušce uplaval 120 m. Jak nám plavání šlo, můžete shlédnout na fotografiích. Děkujeme panu Smudovi, který nás celé pololetí doprovázel.

7.2.2012
Trolové

V listopadu 2011 vyhlásilo nakladatelství PIEROT výtvarnou soutěž pro všechny základní školy z celé ČR. Soutěžní díla vytvářeli žáci 1. stupně. Téma bylo: U Trolů v domečku, ke knize Trolové slaví narozeniny. Krásné 4. místo v této celorepublikové soutěži získal Alex Kotásek, žák 3. B paní učitelky Kučerové. Úspěch nás těší již proto, že porotu tvořila akademická malířka Markéta Laštůvková, lektorka primární pedagogiky Zuzana Maňourová a zástupce PedF UK Marie Bártová. Blahopřejeme

2.2.2012
Předškolička pro budoucí prvňáčky

Předškolička pro budoucí prvňáčky začne 7. února 2012 od 15:00 do15:45. Vezměte s sebou přezůvky, pastelky a tužku. Těšíme se na vás.

27.1.2012
Výsledky zápisu do prvních tříd

25.1.2012
Republikové finále v plavání AŠSK

Žáci naší školy reprezentovali Moravskoslezský kraj v republikovém finále v plavání školních družstev organizace AŠSK (Asociace školních sportovních klubů). Závodů se zúčastnilo celkem 11 týmů z celé ČR, které zastupovaly jednotlivé kraje. Naše chlapecké družstvo, které plavalo ve složení Lukáš Bachan, Dominik Sedláček, Pavel Novák, Lukáš Fešárek, Jiří Twardzik a Daniel Budiš po skvělém výkonu, kdy o vítězství rozhodovala až poslední disciplína, tuto soutěž nakonec vyhrálo. Gratulujeme!!!!!

24.1.2012
Proběhl zápis do 1. tříd

Ve dnech 16. a 17. 1. 2012 proběhl na naší škole zápis do prvních tříd. K zápisu přišlo 65 dětí. V první den zápisu se byla na budoucí prvňáčky podívat také internetová televize TV OVA. Podívejte se na krátké video.

23.1.2012
Společenský večírek

Sdružení rodičů při ZŠ Dětská 915 vás zve na SPOLEČENSKÝ VEČÍREK, který se bude konat v sobotu 18. února 2012 v restauraci U KOČKY v Ostravě-Svinově. Začátek v 19:00. Vstupné 100,- Kč. K poslechu a pro dobrou pohodu bude hrát reprodukovaná hudba. Vstupenky je možno zakoupit v kanceláři zástupců ředitelky školy. Těší se na vás Sdružení rodičů

23.1.2012
Stanice mladých přírodovědců

Ve čtvrtek 19.1.2012 si 7.A zašla na exkurzi do Stanice mladých přírodovědců v Ostravě-Porubě. Poměrně zajímavý program obsahoval devadesátiminutový výklad týkající se akvaristiky, teraristiky, chovu ptáků a savců. Během výkladu se u některých projevila arachnofobie (strach z pavouků) a ofidiofobie (strach z hadů). Je nutné pochválit Dana Lindovského, který strach z hadů rozhodně nemá, vytáhl jednoho ven a umožnil tak ostatním osahat hada. Po překonání těchto fobií bylo umožněno pomazlit se s morčátky, králíky a činčilami. To zase vadilo těm, co měli příliš citlivý nos. Nakonec proběhla rychlá soutěž pexeso s upravenými pravidly. Výherci byli oceněni, pak už hurá zpět do školy.

17.1.2012
Informace Krajské hygienické stanice

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě je ze zákona o ochraně veřejného zdraví povinna provádět protiepidemická opatření u infekčních onemocnění, včetně podezření. Proto v rámci protiepidemických opatření a s ohledem na informace zveřejněné TV Nova ve dnech 14.-15.1.2012 ve zpravodajské relaci televizních novin o podezření na onemocnění AIDS u ostravského zubního lékaře... celá zpráva

3.1.2012
Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. třídy proběhne na škole ve dvou dnech: v pondělí 16.ledna 2012 od 12:30 do 17:00 hod. a v úterý 17.ledna 2012 od 12:30 do 17:00 hodin. Současně zveme na Den otevřených dveří, konaný dne 10.1.2012.

3.1.2012
Konzultace o prospěchu a chování

V úterý 10.1.2012 proběhnou od 17:00 do 18:00 hod. pro rodiče konzultace o prospěchu a chování žáků za I. pololetí školního roku.

3. 1.2012
Den otevřených dveří

Zveme Vás na Den otevřených dveří který se uskuteční od 13:00 do 16:30 hodin v úterý 10.1.2012. Vaše děti si mohou vyzkoušet vyučovací hodinu nanečisto. Můžete se seznámit se školním vzdělávacím programem, aktivitami, které nabízíme v průběhu roku, a s vybavením školy. Přijďte se podívat.

3.1.2012
Pomáháme zdravotně postiženým dětem

Blahopřejeme Alexi Kotáskovi, žáku 3. B paní učitelky Kučerové ke krásnému 3. místu v celostátní výtvarné soutěži „VÁNOČNÍ MALOVÁNÍ“. Těší nás výhra v této soutěži, protože nejlepší a vybrané práce budou bezplatně využity pro tvorbu obrazové části stolního kalendáře „ Děti malují pro Konto Bariéry“, který bude vydán pro rok 2014 a jehož prodejem budou získávány finanční prostředky na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti. (www.kontobariery.cz/projekty )

oceněný obrázek »

22.12.2011
Zpívání na schodech

Naše přípravy na vánoce jsme završili zpíváním koled. Sešli se všichni žáci prvního stupně a zpěvem rozezvučeli celou školu. Na klávesy žáky doprovázela paní učitelka Markéta Holková. Vystoupil také náš dětský pěvecký sbor pod vedením Mgr. Pavlíny Krupové. Krásným zpěvem německých koled nás potěšil Matěj Burget ze 6.A. Všem přejeme příjemné prožití vánočních svátků.

22.12.2011
Vydávání obědů ve čtvrtek 22.12.2011

Ve čtvrtek 22.12.2011 se obědy budou vydávat do 13:00 hod.

15.12.2011
3. adventní dílna

V úterý 13. 12. 2011 proběhla poslední adventní dílna. Opět jsme se sešli v hojném počtu a žáci si vyrobili voňavou svíčku a zvoneček. Přejeme, ať Vám tyto věci zpříjemní vánoční svátky.

15.12.2011
Finále florbalu 6. a 7. tříd

Ve finále florbalu 6. a 7. tříd jsme předvedli skvělý výkon. Nestačili jen na jeden tým a z 2. místa postupujeme, stejně jako deváťáci, do finále města Ostravy. Toto kolo se odehraje v lednu. Gratulujeme! fotografie »

13. 12. 2011
Draci, dráčci, dráčata

Žáci paní učitelky Mgr. Jany Kučerové ze 3.B pracují ve výtvarném kroužku i v hodinách výtvarné výchovy s tvůrčím nasazením. K 25-ti vítězstvím ve výtvarných soutěžích přibyly další 3 výhry. V soutěži „ Draci, dráčci, dráčata“ získali vítězná místa Adriana Mecová a Tomáš Machů z 3.B. V oblastní soutěži „ Barevný podzim“ získala Adéla Pěntoňová, 3.B 1.místo. V této soutěži obsazujeme vítězná místa již od roku 2006.

9.12.2011
Opatření ke zvýšení bezpečnosti žáků

Každý návštěvník školy - i rodiče našich žáků se musí zapsat na vrátnici. Volný pohyb cizích osob po škole je nepřípustný! Cizím osobám - i rodičům - je VSTUP DO ŠATEM ZAKÁZÁN!

9.12.2011
Vyzvedávání dětí ze školní družiny

Rodiče si mohou své děti vyzvedávat od 12:30 do 14:00. Z 1. oddělení p.vych. Bittnerové a 2. oddělení p.vych. Stárkové si vyzvedávají děti hlavním vchodem, z 3. oddělení p.vych. Elešové pak z „ranní družiny“ bočním vchodem. Od 14:00 do 15:00 mají jednotlivá oddělení svou odpolední činnost. více » V této době si můžete děti vyzvednout pouze v nutných případech a po předchozí domluvě.

Od 15:00 jsou všechny děti v „ranní družině“ a rodiče si je mohou vyzvednout bočním vchodem.
Platí zákaz vstupu rodičů do šaten.
Umístění jednotlivých oddělení:

Ranní družina – u tělocvičen (boční vchod z ulice Čkalovovy)

1. oddělení v učebně ŠD (přízemí vpravo)

2. oddělení v učebně I.B (přízemí vpravo)

3. oddělení v učebně „ranní družiny“

9.12.2011
Důležité sdělení pro rodiče

V zájmu zkvalitnění komunikace mezi vámi a pedagogy jsme se rozhodli pro úpravu doby, ve které se vám budou pedagogové moci věnovat. Nejvhodnější způsob domluvení schůzky s pedagogy je po předběžné telefonické či mailové domluvě, kdy si sjednáte konkrétní termín. Dále budete mít možnost pedagogy navštívit před začátkem a po skončení jejich výuky (bylo by dobré si předem zjistit, kdy daný pedagog výuku začíná a kdy končí ). Tímto opatřením chceme předcházet nepříjemným situacím kdy např. o přestávkách se vyučující musí připravovat na další výuku a nemají tolik času se vám věnovat. Děkujeme za pochopení.

8.12.2011
Florbalový turnaj 6. a 7. tříd

Dne 7.12. jsme odehráli zápasy ve skupině obvodního kola florbalového turnaje 6. a 7. tříd. Předvedli jsme přesvědčivý výkon a po boji jsme zaslouženě vyhráli a postoupili do finále. To sehrajeme v pátek 9.12.2011. Do zápasu nastoupili žáci 6.A a 7.B Jan Žídek, Matěj Mládek, Marek Havránek, Adam Šigut, Jan Bernát, Jan Herejk, Michal Dang, Matěj Remiáš a Kamil Gál.

8.12.2011
2. adventní dílna

V úterý 6.12.2011 proběhly další adventní dílny. Žáci si vyrobili vánoční věneček a přáníčko. Potěšilo nás, že s dětmi přišlo i hodně rodičů. Všem se práce moc zdařila a odcházeli vánočně naladěni.

6.12.2011
Mikulášské představení

V úterý 6.12. přišel na naši školu Mikuláš s loupežníky, čerty a anděly. Žáci IX.B si pro děti 1. stupně připravili pohádku o svatém Mikuláši a polepšených loupežnících. Pohádkový příběh, který malí spolužáci sledovali s velkým zájmem, deváťáci nazkoušeli pod vedením paní učitelky Jany Dvořákové a měli s ním velký úspěch nejen na naší škole, ale i ve dvou mateřských školkách. Hodný Mikuláš, zlí a chamtiví loupežníci, andělé a čerti určitě zaujali všechny přihlížející. O návrh scény a kulis se postarala paní učitelka Pavlína Krupová. K dispozici jsou fotografie i záznam představení. Děkujeme za krásné představení všem žákům IX. B a paním učitelkám.

6.12.2011
Finále floorbalu

Ve čtvrtek 1.12. se odehrálo odložené porubské finále floorbalu 8.a 9.tříd, do kterého jsme 15.11. postoupili vyhranou skupinou. Kluci předvedli solidní výkon a do městského finále postoupili z 2. místa. Škoda "vypuštění" zápasu se ZŠ Šoupala. Do zápasu nastoupili: Jarda Široký, Petr Ščurek, Patrik Gola, Filip Boleslevský, Tonda Kurnik, Michal Hranoš, Martin Rajnoch, Matouš Stupka a do brány Erik Pechanec.

2.12.2011
Dny vánočních řemesel

Ve čtvrtek 1. 12. se žáci třídy 2. A s paní učitelkou Alenou Kracíkovou zúčastnili programu zážitkového učení na téma VÁNOČNÍ ŘEMESLA. Pro žáky byla připravena 4 stanoviště, která postupně procházeli. Na každém stanovišti byly nachystány věci k vytvoření různých výrobků. Na konci celého programu si každý žák odnášel domů 4 výrobky – rybičku, ozdobenou baňku, přáníčko a nazdobený perníček – které mohou mít také jako dárečky pro své nejbližší. Všichni žáci odcházeli nadšeni a spokojeni.

2.12.2011
1. adventní dílny

První adventní dílny proběhly v úterý 29.11.2011 a moc se nám vydařily. Strávili jsme příjemné chvíle při výrobě čertíka, anděla a svícnu. Už se těšíme na další výrobky.

1. 12. 2011
2. sběrový týden

Sběrová soutěž je již v plném proudu a druhý sběrový týden proběhne od 5.12. do 9.12.2011. Sběr se bude vybírat každý den v tomto týdnu vždy od 7:15 hod. Doufáme, že se tentokrát zapojí i třídy, které v prvním sběrovém týdnu zapoměly, a současně se rošíří počet dětí, které za sběr získají Sovičku. Těšíme se na velkou účast.

29.11.2011
Rodiče vítáni

Společnost EDUin, o. p. s. potvrdila splnění certifikačních kritérií značky Rodiče vítáni a udělila naší škole Certifikát Rodiče vítáni č. 01342011 platný jeden rok. Podrobnosti o této značce získáte na stránkách www.rodicevitani.cz. Na těchto stránkách naleznete zajímavé informace, články a poradnu.

29.11.2011
Sálová kopaná

Ve čtvrtek 24.11. vyrazili žáci 6.A na turnaj v sálové kopané pro šesté a sedmé ročníky. Hrály se zápasy ve skupinách. Na soupeře jsme sice nestačili, ale chlapci v každém zápase bojovali do poslední vteřiny a i přes porážku dokázali udržet v týmu kamarádskou a férovou atmosféru. Za tento přístup zaslouží velikou pochvalu. V turnaji nastoupili Dušan Jaroš, Jan Žídek, Martin Pliska, David Jaroš, Martin Pospíšek, Filip Síkora, Matěj Hurník, Adam Šigut a Dominik Brunovský. foto

29.11.2011
Akce školní družiny

Naše děti si v družině užijí spoustu zábavy. Podívejte se na fotky z KLAUNIÁDY a BROUČKIÁDY.

22.11.2011
Floorball

Dne 2.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje pořádaného Občanským sdružením pro volný čas v Ostravě. Turnaj proběhl v krásné sportovní hale v Ostravě-Dubině. Ve velice vyrovnané skupině nám nakonec chyběl jeden vstřelený gól k postupu do semifinále. Nepodařilo se nám tak obhájit vítězství z loňského roku. Žáci se alespoň rozehráli před blížícím se Porubským kolem florbalu. V turnaji nastoupili: Peslarová Klára, Pechanec Erik, Gola Patrik, Kurnik Antonín, Bialoň Jakub, Hranoš Michael, Boleslavský Filip, Rajnoch Martin, Stupka Matouš, Široký Jaroslav a Knopp Miroslav. foto

16.11.2011
Ředitelské volno

Na pátek 18.11.2011 vyhlásila ředitelka školy ŘEDITELSKÉ VOLNO.

15. 11. 2011
Prodej stravenek na prosinec 2011

na ZŠ Dětská:PÁ 25. 11. 2011 7:00 - 10:00 hod
PO 28. 11. 2011 11:00 - 15:30 hod
na ZŠ Pokorného:ÚT 29. 11. 2011 7:00 - 14:00 hod
ST 30. 11. 2011 7:00 - 15:30 hod

15.11.2011
Adventní dílny

Blíží se čas Vánoc a pedagogové naší školy pro vás připravili již tradiční adventní dílny. Můžete se přihlásit na kteroukoli dílnu (v jednom termínu pouze na jednu). Začátek bude vždy v 15:00 hod. Přihlášky i s penězi odevzdejte do 22.11. p. uč. Radostové v kanceláři zástupců ředitelky školy. Každá dílna je omezena počtem 20-ti přihlášených. Těšíme se na vás!. Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a strávit příjemné chvíle se svými dětmi.

31.10.2011
Keramická dílna

Vážení rodiče. Zveme vás a vaše děti na dvoudenní keramickou dílnu. Budete si moci vyrobit třeba dárek pro někoho blízkého nebo něco jen tak pro radost. Termín: 10.11.2011 od 16:00 hod. – výroba, 24.11.2011 od 16:00 hod. – glazování, zdobení. Cena: 40,- Kč/výrobek. Přihlásit se můžete do 8.11.2011 přímo v ředitelně školy nebo prostřednictvím návratky z letáčku, který obdrželo vaše dítě.

31.10.2011
Schůzka rodičů žáků 9. ročníku

V úterý 8.11.2011 se koná v 16:15 hod. schůzka rodičů žáků 9. ročníku s výchovným poradcem Mgr. T. Rychnovským. Schůzka se bude konat v jídelně školy.

25.10.2011
Třídní schůzky

V úterý 8.11.2011 se konají v 17:00 hod. třídní schůzky o prospěchu a chování žáků.

25.10.2011
7.C u rybníků

V říjnu jsme se, většina žáků třídy 7.C, zúčastnili zajímavé exkurze okolo jistebnických rybníků. Bylo to velmi zajímavé. Naši průvodci toho o tomto ekosystému věděli opravdu hodně. Nejprve jsme jeli vlakem ze Svinova do Jistebníku. Potom jsme pokračovali pěšky až do Polanky nad Odrou. Celou cestu jsme pozorovali a určovali stromy, keře, byliny, ale i živočichy, které jsme potkali. Dokonce jsme mohli nahlédnout do sádek, kde nám pan rybář vše popsal. Na rybníce jsme viděli volavku, kachny a další ptáčky. Na konci této zajímavé cesty jsme si napsali testík, který dopadl dobře. Byl to moc fajn den a ještě jsme se toho hodně naučili.

17.10.2011
Podzimní zahrada

Naše tradiční podzimní zahrada se nám velmi vydařila. Žáci si zasoutěžili v tělocvičně, zapojili se do vědomostních aktivit a na závěr si pochutnali na párku v rohlíku. Každý odcházel spokojený a s malou sladkou odměnou.

13.10.2011
Kinderiáda

Dne 12.10.2011 se naši žáci zúčastnili krajského kola Kinderiády. Děkujeme Sáře Fialové,2.A, Adéle Pěntoňové, 3.B, Lucii Popkové, 4.A, Rozálii Knittlové, 5.A, Eriku Kaiseršatovi, 2.B, Tomáši Jankovičovi, 3.A, Petru Calábkovi, 4.B, Ondrějovi Nagymu 5.B za vzornou reprezentaci školy.

12.10.2011
VII.A v ZOO

Pro zajímavou výukovou aktivitu a doplnění informací si 7.A vyšla do ostravské zoologické zahrady. Ve výukovém centru si žáci vyslechli přednášku a zapojili se do diskuze a různých aktivit týkajících se obojživelníků. Téma pro ně rozhodně nebylo cizí, vzorně uplatňovali své znalosti, čímž dělali radost nejen panu učiteli, ale i přednášející zaměstnankyni zoologické zahrady. Po přednášce nezbylo nic jiného, než si užít vydařený podzimní den, projít se po zahradě a prohlédnout zvířata. O nic jsme naštěstí nepřišli, viděli jsme všechny slony, včetně slůněte Rashmi, hrochy, malé tygříky a užívali si volného prostranství na statku.

12.10.2011
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Středeční prodej stravenek na naší škole je opět obnoven.

7. 10. 2011
1. sběrový týden

Stejně jako v předchozích letech je na škole vyhlášena soutěž ve sběru starého papíru. Soutěž proběhne ve čtyřech sběrových týdnech a první sběrový týden proběhne již od 10.10. do 14.10.2011. Sběr se bude vybírat každý den v tomto týdnu vždy od 7:15 hod. Nezapomeňte, že můžete získat i sovičku. Těšíme se na velkou účast.

4. 10. 2011
Podzimní zahrada

Zveme žáky naší školy na tradiční podzimní zahradu, která se bude konat 13.10.2011 od 14:00 do 15:30 hodin. Přijďte si zasoutěžit! Pokud máte zájem o občerstvení(pití, párek v rohlíku), přineste 20Kč paní učitelce do 10.10.2011. Po tomto termínu již nelze zajistit občerstvení.

4.10.2011
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Z důvodu nemoci vedoucí školní jídelny ZŠ Pokorného se do odvolání ruší středeční prodej stravenek na naší škole. V tento den je možné zakoupit stravenky na ZŠ Pokorného. Děkujeme za pochopení.

20. 9. 2011
Prodej stravenek na říjen 2011

na ZŠ Dětská:PO 26. 9. 2011 11:00 - 15:30 hod
ÚT 27. 9. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:ČT 29. 9. 2011 7:00 - 15:30 hod
PÁ 30. 9. 2011 7:00 - 14:00 hod

14.9.2011
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Od 1.října 2011 bude možnost zakoupení obědů a stravovacích karet také na ZŠ Dětská a to každou středu od 7,00 do 8,00 hod. V tento den se nebudou prodávat obědy ani stravovací karty na ZŠ K.Pokorného.

5.9.2011
Třídní schůzky

V úterý 6.9.2011 se konají v 17:00 hod. informativní třídní schůzky. Třídní schůzky 4.B se budou konat 13.9.2011 v 17:00.

30.8.2011
Výdej obědů 1.9. a 2.9.2011

Ve čtvrtek 1.9. bude výdej obědů od 10:00 do 12:00, v pátek 2.9.2011 od 11:30 do 13:00.

28. 8. 2011
Prodej stravenek na září 2011

na ZŠ Dětská:ST 31. 8. 2011 7:00 - 10:00 hod
PÁ 2. 9. 2011 11:00 - 15:30 hod
na ZŠ Pokorného:ÚT 30. 8. 2011 7:00 - 12:00 hod
ČT 1. 9. 2011 7:00 - 15:30 hod

Rodičům:

Bakaláři - Přístup do školního systému průběžné klasifikace žáků:
vstup

Nepřehlédněte:

Copyright © 2009 Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915, příspěvková organizace