ZŠ DĚTSKÁ

plavec hokejista ctenar
  • Novinky 2010/2011
Archiv:2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009

29. 6. 2011
Letní mistrovství ČR dorostu

24. - 26. června 2011 proběhlo Letní mistrovství ČR dorostu ve Zlíně. Naš bývalí žáci zde dosáhli výborných výsledků. Jsme rádi, že se jim v plavání daří i nadále.

29. 6. 2011
Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR

21. - 26. června proběhly v Olomouckém kraji Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR. V plaveckých soutěžích reprezentovalo náš kraj 18ti členné družstvo. Jeho většinu (11 závodníků) tvořili plavci KPS Ostrava, kteří se také postarali a zisk všech medailí. Nejúspěšnějším závodníkem sa stala Tereza Závadová.

28. 6. 2011
Úspěch v ekologické soutěži

Žáci naší školy se zapojili do soutěže MOBILOMÁNIE, kdy sbírali staré nepoužívané mobily, jejichž součástky se dají dále zpracovávat. Naše škola vyhrála a za odměnu jeli nejlepší sběrači na výlet do Kateřinic, kde se seznámili s výrobou puků. Domů si přivezli nejen krásné zážitky, ale i malé dárečky. Nejlepší sběračkou a vítězkou celé soutěže se stala žákyně 1. A Petra Kováříková, která kromě upomínkových předmětů a sladkostí získala jako odměnu také NOVÝ MOBIL. Blahopřejeme!

28. 6. 2011
Archeopark v Chotěbuzi

Ve středu 22.6.2011 naše škola uskutečnila již tradiční výlet pro nejlepší žáky a nejlepší sběrače ve sběrové soutěži. Tentokrát jsme navštívili Archeopark v Chotěbuzi a Rybí dům. Počasí nám krásně vyšlo a mohli jsme tak naplno vstřebávat atmosféru slovanského hradiště, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. Současně jsme navštívili i obří akvária v Rybím domě. Výlet se nám vydařil a už teď se těšíme na překvapení, kam pojedeme příští rok.

28. 6. 2011
GARDEN PARTY

Dne 21.6.2011 se uskutečnila naše oblíbená Garden Party. Všichni si zasoutěžili, dostali sladkou odměnu a skákali na skákacím hradě. I paní ředitelka si odnesla krásnou kytici z nafukovacích balonků. Děkujeme za krásně prožité odpoledne.

28. 6. 2011
Návštěva továrny na výrobu puků

V květnu se žáci prvního stupně zúčastnili soutěže ve sběru elektroodpadu. Děti ze třídy 5.A vzaly tuto soutěž nesmírně vážně a nosily vše možné – nabíječky, rádia, klávesnice, dokonce i pračku. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se dozvěděli, že naše třída celou soutěž vyhrála (a to se krom naší školy účastnila i spousta škol jiných)! Naše nadšení neznalo mezí, když jsme navíc zjistili, že hlavní cenou je exkurze v továrně na výrobu puků, což jsme jako hokejová třída velmi ocenili. více »

Továrna Gufex se nachází v Kateřinicích u Vsetína a kromě 5.A se na výlet vydalo 17 nejlepších sběračů i z ostatních tříd. Gufex je jedna ze tří dílen v Evropě a dodává puky od Nagana 1998 na všechny vrcholné hokejové akce. Před továrnou nás přivítali nejen pracovníci Gufexu, ale dokonce samotný starost Kateřinic. Překvapilo nás, jak je věhlasný a světoznámý podnik maličký, jen s několika málo zaměstnanci. Poslechli jsme si zajímavé povídaní o historii továrny a prohlídli jsme si celý postup výroby puků. Dozvěděli jsme se, že za den se jich vyrobí 6000. Na závěr každý dostal jako pozornost podniku několik puků a přívěšek ve tvaru puku. Krom exkurze si děti zahrály fotbal na přilehlém hřišti, zadováděly na kolotoči a nakoupily pamlsky v nedaleké restauraci. Celou dobu nám přálo počasí. Výlet se skutečně vydařil!
21. 6. 2011
Letní mistrovství ČR žactva

Na Letním mistrovství ČR žactva v Plzni ve dnech 18. - 19.6.2011 vybojovali plavci KPS Ostrava 14 zlatých medailí. Blahopřejeme.

21. 6. 2011
Sjíždění řeky Vltavy

Jednu květnovou středu léta páně 2011 jsme vyrazili na "vodu". Což znamená, že se všichni plavci z 2. stupně naší školy, několik studentů sportovního gymnázia, plavečtí trenéři a naše třídní učitelky Dvořáková a Oravová sejdou na nádraží ve Svinově a odtamtud se vydají na dlouhou pomalu ubíhající cestu vlakem přes půl republiky až do Vyššího Brodu. Tady jsme také prvního dne zakempovali. Poté, co jsme postavili stany a někteří poprvé smočili nohy ve Vltavě, nám trenéři vyhlásili osobní volno. více »

Druhý den byl zároveň dnem našeho prvního seznámení s „vodou“. Teda ne že bychom jako plavci vodu neznali, ale tentokrát jsme ji měli poznávat z ostrůvku zvaného kanoe – a to je ostrůvek vpravdě vratký, jak jsme se ostatně na vlastní kůži všichni přesvědčili.
Nafasovali jsme lodě. My dva s Vojtou jsme měli jako jediní kanoi zelenou, všichni ostatní se plavili na kanoích červené barvy. Sbalili jsme stany a věci nacpali do sudů o objemu 50 litrů, takže to šlo dost ztěžka. Já například musel nechat karimatku volně položenou v lodi, což se mi při sjezdu jednoho jezu stalo osudným. Nejenže se mi karimatka namočila, ona byla tak drzá, že mi uplavala, takže od této chvíle jsem musel vzít zavděk jen spacákem a holou zemí. To se však stalo mnohem později; hned první jez jsme totiž skoro všichni sjeli bez úhony. Dominik s Jakubem byli tak nadšení, že si chtěli na úspěch plácnout. Zapomněli se však domluvit, kdo se kam otočí, a nahnuli se oba na stejnou stranu. Dopadlo to podle očekávání a fyzikálních zákonů. Překlopili se!
Jízda po Vltavě byla náročná, ale i zábavná. Užili jsme si nádherného počasí, přírody a taky spousty legrace v kempech - v Rožmberku, blízko Českého Krumlova, u Zlaté Koruny. Na vodě i na souši jsme zkrátka absolvovali prima program.
Myslím, že se nám to všem moc líbilo a už se těším, až pojedeme příště. Lukáš F e š á r e k 8.B
17. 6. 2011
Garden party

Dne 21.6.2011 na škole ZŠ Dětská opět proběhne GARDEN PARTY plná soutěží a sladkých odměn! Pokud se chceš pobavit, zasoutěžit, zamlsat, zaskákat si na nafukovacím hradě a odnést si domů příšerku z balónku přijď od 14.00 do 16.00 na naši školu. Těší se na vás pedagogický sbor a vaši spolužáci.

17. 6. 2011
Malování s ak. mal. Stanislavem Holinkou

Komu z vás se podařilo malovat s akademickým malířem? Vybraní žáci naší školy měli to štěstí. Dne 9.6.2011 se zúčastnili žáci Jakub Martonik, Adéla Pěntoňová, Katka Tomášková a p. uč. Jana Kučerová z II.B výtvarného soutěžního dne na Slezskoostravském hradě. Maximální počet žáků za školu byli 3 žáci. Cestu k hradu si děti zpestřily pohledem na zvířata z cirkusu Berousek.

Prezentace zúčastněných malířů začala v 9 hod. ráno. Do 10 hod. se shromáždili žáci a prohlédli si celý Slezskoostravský hrad. Po slavnostním zahájení a představení akademického malíře S. Holinky a malířky Pelikánové si mladí umělci rozebrali malířské stojany a pomůcky k tvorbě. více »

Za vydatného deětě, vlhka a chladu si každý zúčastněný našel svůj "malířský kout" - námět, který v terénu každý maloval, kreslil. Pro nepřízeň počasí se museli všichni ukrýt alespoň pod přístřešek.
Děti p. uč. Jany Kučerové z II.B si zvolily námět Betléma. Inspirovali se nádherně vyřezávanými postavami.
Ak. mal. Holinka i p. Pelikánová procházeli mezi soutěžícími, radili, pozbuzovali, hodnotili. Ve 12:30 žáci odevzdali výtvarná díla. Všichni byli zvědaví na práce druhých.
Ať to byli žáci 1. tř. nebo žáci 9. tř., každý dal do svého díla kus duše. Proto nebylo hodnoceno 1., 2. a 3. místo. Nejlepší práce vybrala odborná porota pod vedením ak. mal. S. Holinky. Mezi vybranými žáky byl také náš Jakub Martonik z II.B s tématem "Betlém". Blahopřejeme!
Ak. mal. S. Holinka byl nadšen úrovní vítězných prací. Děti poznaly nové kamarády, seznámily se s jejich tvorbou a originálním pojetím zákoutí hradu.
Mladé malířské talenty tvoření velice povzbudilo, akce se velice líbila a těšíme se na příští podobná setkání.
17. 6. 2011
Školní výlet tříd 5.A a 4.B

8. června jely třídy 5.A a 4.B na školní výlet. Po dlouhé úvaze jsme se rozhodli navštívit jednu z nejkrásnějších českých Zoo – Lešnou. Některé děti už v minulosti Zoo navštívily, ale pro většinu to bylo s tímto krásným místem první setkání. Ačkoliv bylo zrovna na Medarda, nespadla na nás za celý den jediná kapka. Jednalo se vskutku o krásný den. Děti byly až na výjimky příkladně hodné a zvládly všechny tři rozchody, které v Zoo dostaly. Na všechny srazy se dostavily včas a v plném počtu, za což si zaslouží velkou pochvalu! V Zoo se řídily mapami, které od nás dostaly v autobuse. Zoo je rozděleno na jednotlivé kontinenty, takže děti získaly přehled o tom, jak to v jednotlivých částech Země vypadá. A když je už zvířata a rostliny omrzely, mohly si zaskákat na skákacím hradu, projet se ve vláčku nebo se občerstvit. Den jsme završili návštěvou kolotočů.

13. 6. 2011
Návštěva městského archivu

Ve čtvrtek 9.6.2011 se 14 vybraných žáků třídy VIII. A vydalo spolu s p. učitelkou Šindlářovou a p. uč. Oravovou do městského archivu v Ostravě-Přívoze. Konala se zde v rámci mezinárodního dne archívů výstava nazvaná „Ostrava před 100 lety“. Nejdříve jsme si vyslechli zajímavou přednášku ředitelky archivu paní PhDr. Blaženy Przybylové, která nás seznámila s historií archivu a s archiváliemi, o které v současnosti archiv pečuje. Dost nás překvapilo, že kdyby se všechny mapy, plány, fotografie, pohlednice, listiny a jiné archiválie položily vedle sebe do řady, její délka by činila necelých šest kilometrů. více »

Mohli jsme si také prohlédnout nejstarší archiválii – tj. listinu císaře Karla IV. z roku 1362, kterou udělil Moravské Ostravě právo konání výročního trhu a podržet v ruce nejstarší dochované mosazné pečetidlo Moravské Ostravy z 1. poloviny 17. století.
S velikou zvědavostí jsme v bílých rukavičkách prolistovali kroniku naší školy ZŠ Dětská a prohlíželi si v ní fotografie žáků, kteří ji navštěvovali před padesáti lety. Po přednášce jsme si v badatelně mohli lépe představit, jak se žilo v Ostravě v roce 1911, protože jsme si prohlédli velmi pestrou škálu dokumentů z tohoto roku – sčítací formuláře ze sčítání lidu, které zachycovalo početní stav obyvatel Moravské Ostravy k půlnoci z 31.12.1910 na 1.1.1911, zápisy ze zasedání obecních výborů, plány a mapy, ale také ukázky českého a německého denního tisku, kde jsme si se zájmem přečetli hlavně dobovou „černou kroniku“ a pobavila nás tehdejší reklama na prací prostředky.
Hodně se nám líbilo také v dobře klimatizovaném depozitáři archivu, kde jsou archiválie uloženy v kartonech na policích posuvných regálů. Celá výstava i návštěva archivu nám více přiblížila nejen historii našeho města, ale také trošku zpestřila výuku dějepisu.
10. 6. 2011
Finále fotbalu 9.tříd

8.6. jsme se zúčastnili městského kola dlouho očekávaného finále fotbalu 9.tříd. Konkurence byla vysoká a každý tým měl ve svých řadách několik hráčů, kteří se fotbalu věnují závodně. My jsme však bojovností a správnou taktikou vyválčili skvělé 3. místo a odvezli si do školy nový míč značky Puma! Na hřiště nastoupili: Dan Vavroš, Kuba Hudec, Kuba Gelnar, Tomáš Gřeš, Martin Csomor, Jonáš Mládek a Asret Sope. Gratulujeme!

9. 6. 2011
Banja Luka Open 2011

28. - 29. května 2011 proběhl mezinárodní plavecký mítink v Banja Luce (Bosna a Hercegovina), na který byli nominováni plavci, kteří již měli splněné limity na juniorské soutěže a také plavci, u nichž je předpoklad tyto limity ještě splnit. Z KPS Ostrava se akce zúčastnilo 6 plavců, z toho tři z naší školy: Petra Gebauerová, Tereza Kanalošová a Tereza Závadová. Dohromady se soutěže zúčastnilo 14 plavců a 14 plavkyň juniorského výběru a 1 plavec výběru dospělých. Jak vše proběhlo se dočtete v článku reprezentačního trenéra p. Borise Neuwirta.

2. 6. 2011
Plážový volejbal

31.5. se žáci devátého ročníku zúčastnili turnaje v Beach volejbale. Na kurtech se utkalo 17 smíšených týmů. Po vyrovnaném průběhu se nám nepodařilo postoupit ze skupiny. Ale za bojovnost a nasazení zaslouží pochvalu žáci: Klára Kanyzová, Michaela Celárková, Anička Svobodová, Kuba Gelnar, Marek Pěnčík, Dan Vavroš, Kuba Hudec, Jonáš Mládek a Tomáš Gřeš.

2. 6. 2011
Den dětí v 5.A

1. června jsme oslavili Den dětí. Děti se na tento den dlouho těšily, protože věděly, že místo učení se ve třídě podnikneme něco neobvyklého. Rozhodli jsme se oslavit tento svátek ve sportovním duchu a vydali jsme se na minigolf do areálu letního koupaliště. Děti se rozdělily do dvojic a soutěžily nejen o první místo ve své dvojici, ale i o prvenství celkové. A když už měly děti dohráno, mohly se občerstvit nanukem nebo jinou dobrůtkou. Počasí nám i přes několik přeháněk přálo a všechny děti se vydaly domů s pěknými zážitky.

31. 5. 2011
Ocenění pro naše žáky

Rada města Ostravy dne 24.05.2011 usn. č. 1577/RM1014/22 rozhodla ocenit u příležitosti Dne dětí 2011 naše žáky Lucii a Terezu Popkovy z III.A a Petru Gebauerovou ze VII.A. Oceněn bude i žákovský kolektiv plavců ze VII.A. Slavnostní akce k ocenění se uskuteční 16.06.2011 od 9:00 h – 11:30 h v budově Nové radnice.

31. 5. 2011
Sběrová soutěž

Při 4.sběrové akci se nasbíralo 4 252 kg. Do sběru se tentokrát zapojily všechny třídy. Za pomoc při sběrovém týdnu děkujeme žákům VIII.A Michalu Havelkovi, Davidu Olejníkovi a Michalu Řepovi. Z IX.B pomáhala žákyně Eva Vavrušová. Na prvním místě se umístila Adriana Janošová, na druhém Tomáš Vojtášek a třetí místo obsadila Adéla Pěntoňová. Pro podrobnosti a celkové vyhodnocení sběrové soutěže klikněte na >výsledky<.

31. 5. 2011
Turnaj v házené

V pátek 27.5.2011 proběhl na našem školním hřišti turnaj v házené ostravských škol „Míč je náš kamarád“, který byl spolufinancován ÚMOb Poruba. Atmosféra byla úžasná, všechny zúčastněné týmy hrály se zápalem a hlavně s radostí ze samotné hry. Hráči naší školy obsadili 3. místo za školou z Polanky a Hrabůvky. Velmi bych chtěla poděkovat fanouškům naší školy, zejména dětem z 1. stupně za vytvoření výborné sportovní kulisy. více»

Poděkování zaslouží také bývalí žáci školy, kteří se aktivně zapojili do organizace turnaje a podíleli se na jeho úspěšné realizaci.
Na závěr bych chtěla poděkovat vedení školy, organizátorům, hráčům a fanouškům za průběh celé akce a doufám, že se opět sejdeme i příští rok!
Naši školu reprezentovali: Zuzana Bucková, David Jaroš, Vanda Benčová, Erik Pechanec, Matěj Přibyl, Monika Glumbíková, Patricie Javorská, Faten Abdula, David Jakoubek, Jan Moták, Marek Havránek a Jakub Němec. Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.

30. 5. 2011
Konzultace pro rodiče

V úterý 31.5.2011 se od 17:00 do 18:00 konají konzultace pro rodiče. Konzultace se týkají prospěchu a chování žáků.

26. 5. 2011
Malovaná písnička

Již několik let se žáci paní učitelky Mgr. Jany Kučerové (II.B) účastní výtvarné soutěže "Malovaná písnička". V loňském roce získal 1. místo ve II. kategorii Vojta Orel z výtvarného kroužku. Letošní 8. ročník vyhrál opět žák naší školy - Jakub Martonik (II.B). více»

Základního kola se letos zúčastnilo 2521 dětí, do krajského kola postoupilo 495 soutěžících. Jakubovi blahopřejeme k 1. místu. Vernisáž výstavy nejlepších soutěžících prací se koná 3. června 2011 v 15 hod. ve vestibulu budovy Magistrátu města Ostravy. Výstava potrvá do 29.6.2011.
25. 5. 2011
Předškolička skončila

Letošní Předškolička pro budoucí prvňáčky již skončila. Naše nejmenší přivítáme na škole 1.září 2011.

25. 5. 2011
Zlatý hlásek

Ve středu 18. května se v Domě dětí a mládeže konala pěvecká soutěž Zlatý hlásek. Soutěže se zúčastnily 3 děti ze třídy 5.A a dosáhly vynikajících výsledků. Ve druhé kategorii obsadil po skvělém výkonu druhé místo vítěz několika předešlých soutěží Matěj Burget. Ve třetí kategorii se blýskla naše děvčata. Třetí místo obsadila Jana Široká a vítězkou se s písní Bodaj vy vás čerti vzali stala Vendula Schmiedová. Strávili jsme příjemné odpoledne a děti odcházely s krásnými pocity a odměnami za své výborné výkony.

25. 5. 2011
Sport bez předsudků

V úterý 17. května se 14 dětí ze třídy 5.A zúčastnilo sportovního dopoledne Sport bez předsudků. Akce se skládala z dvouhodinového tréninku a následného soutěžení. V atletickém zápolení dosáhli vynikajících výsledků naši chlapci – na 3. místě se umístil Honza Žídek a 2. místo obsadil Arnošt Plachý. Obdrželi diplomy a věcné dary. V kategorii ragby obsadilo naše družstvo ve složení Marek Havránek, Matěj Mládek, Kryštof Mrázek, Jakub Němec a Adam Šigut krásné 3. místo. Dopoledne se vydařilo, přálo nám počasí a děti si s sebou odnesly mnoho pěkných zážitků.

23. 5. 2011
Hrajeme soutěž s Twisterem

Právě začíná nový ročník soutěže s Twisterem. Vyhrajme super ceny pro třídu nebo školu. Soutěžíme o zmrzlinu pro celou školu a relaxační zónu pro děti. Hlasujte od 23.5.2011 do 12.6.2011 pro obrázek naší školy. Podpořte svými hlasy tento obrázek na adrese: www.algida-twister.cz obrázek»

19. 5. 2011
Testování IQ

Mensa ČR je součástí organizace Mensa International. Ve světě má Mensa přes 100 tisíc členů. Česká Mensa má přibližně 2000 členů. Hlavním cílem Mensy je rozvíjení inteligence ve prospěch lidstva. V pondělí 27.6.2011 mají rodiče žáků naší školy možnost své dítě nechat otestovat pověřenými testujícími Mensy za sníženou cenu 150,- Kč přímo na naší škole. Podrobnější informace získáte od třídních učitelů svých dětí (formou letáčku) nebo u zástupce ředitelky školy Mgr. Tomáše Kaluse.

18. 5. 2011
Prodej stravenek na červen 2011

na ZŠ Dětská:ČT 26. 5. 2011 11:00 - 15:30 hod
PÁ 27. 5. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:PO 30. 5. 2011 7:00 - 15:30 hod
ÚT 31. 5. 2011 7:00 - 14:00 hod

16. 5. 2011
Ocenění ve výtvarné soutěži

Žáci 2.A byli oceněni ve výtvarné soutěži ,,Škola plná zdraví,,. Speciální cenu poroty dostala Nikolka Bučková. Všem zúčastněným dětem firma zaslala malé dárky a děkuje za pěkné obrázky.

14. 5. 2011
Mezistátní trojutkání juniorských výběrů

HODNOCENÍ REPREZENTAČNÍHO TRENÉRA BORISE NEUWIRTA: Výsledek výběru juniorů hodnotím v letošním roce jako velmi úspěšný. V celkovém hodnocení jsme obsadili tradiční 2. místo, ale odstup za Polskem nebyl tak vysoký, jako v loňském roce (loni 63 body, letos 29 bodů). V letošním utkání se více dařilo českým juniorkám, které v utkání s převahou 17 bodů zvítězily. I junioři předvedli v utkání bojovný výkon a zaplavali velmi kvalitní výkony.

10. 5. 2011
Vítězství ve výtvarné soutěži

Blahopřejeme k vítězství ve výtvarné soutěži - VŠECHNY BARVY ZEMĚKOULE ANEB PUTOVÁNÍ SVĚTEM HMYZU - Adriance Mecové z 2.B. Ve velké konkurenci výtvarných prací získala vítězné místo pro naši školu. Soutěž vyhlásilo Středisko volného času Ostrava. Výstava prací je k nahlédnutí od 10.5. – 10.6. 2011 v Galerii Oběma očima. Gratulujeme!

4. 5. 2011
MOPŽ

Dne 28.-29.4.2011 proběhl meziokresní přebor v plavání, kterého se zúčastnili žáci našich plaveckých tříd. Všichni se snažili podat co nejlepší výkony.

4. 5. 2011
Úspěch žáka 9.C

Sezónu snů prožil patnáctiletý talentovaný rychlík Jakub Gelnar. Nejen, že se mu dařilo v nejvyšší soutěži mladších dorostenců, kde nakonec nastřádal pětapadesát bodů, ale jeho umění si všiml také reprezentační trenér Luděk Bukač mladší. Ten si porubského forvarda vytáhl na soustředění v Brumově - Bylnici a následný trojzápas s reprezentací Slovenska.Svým výkonem trenéra zjevně přesvědčil a sehrál tak i čtyři mače na území Švédska. Více na stránkách hokejového klubu RT TORAX Poruba.

4. 5. 2011
Zlato z Helsinek

Klára Peslarová, žákyně naší školy, zaznamenala výrazný úspěch v podobě zlaté medaile z mezinárodního turnaje mladých nadějí, pořádaném ve finské metropoli Helsinkách. Porubská brankářka zazářila na neoficiálním mistrovství žen U17 nejen bezchybnými výkony, ale především svou jistotou mezi třemi tyčemi, čímž si zasloužila titul nejlepší gólmanky. Třešničkou na dortu bylo zvolení Kláry do All-star utkání, jež sehrály reprezentantky Evropy proti vrstevnicím ze Severní Ameriky. Po vyrovnané bitvě zvítězil tým kolem porubské brankářky 3:2. Více na stránkách hokejového klubu RT TORAX Poruba.

4. 5. 2011
Škoda Bike

V sobotu 30.4.2011 proběhl závod Škoda Bike. V závodě horských kol na trati dlouhé 38 km jsme obsadili 4. místo v kategorii týmů základních škol. V týmu naší školy jeli Kuba Gelnar, Tomáš Gřeš, Matouš Stupka a Mgr. Jiří Keclík. Celkově se závodu zúčastnilo 1000 závodníků! Na startu se objevili i žáci Adam Šigut, Patrik Gola, Jarda Široký a Vojta Šípek .

3. 5. 2011
Městské finále volejbalu

29.4.2011 proběhlo městské finále volejbalu 9. tříd. I přes absenci našeho klíčového hráče Honzy Štefka se zbylá šestka snažila a bojovala o každý míč. V tomto turnaji a tudíž celé Ostravě jsme obsadili solidní 5. místo. Nastoupili: Kuba Gelnar, Jonáš Mládek, Kuba Gelnar, Marek Pěnčík, Dan Vavroš, Tomáš Gřeš.

3. 5. 2011
LET´S PLAY WITH ENGLISH

Dne 28.4.2011 se naši čtvrťáci zúčastnili soutěže LET´S PLAY WITH ENGLISH v anglickém jazyce. V silné konkurenci pěti základních škol z Ostravy obsadili první místo. Žáci museli splnit celkem 14 úkolů, např. poslech, doplňování a odpovědi na otázky. To vše v angličtině. Děkujeme za reprezentaci a krásné první místo: Michaele Oudové (4.A), Lise Choi (4.A), Matěji Markovičovi (4.A) a Denise Outratové (4.B).

3. 5. 2011
Čez street hockey

28.4.2011 proběhlo velké finále turnaje Čez street hockey. Kluci Denis Suchý, Vojtěch Šípek, David Malát, Jan Bernát, Dušan Jaroš a čerstvá posila útoku Dominik Sedláček vyrazili ve čtvrtek do Čez arény na závěrečný turnaj Čez street hokeje. Zúčastnilo se 64 mužstev z celé Moravy. Turnaj se hrál vyřazovacím systémem. Los nám sice moc nepřál, ale dokázali jsme v prvním kole vyhrát a po porážce o jeden gól v druhém kole jsme se umístili na 16.-32.místě což v konkurenci 226 škol je dobrý výsledek.

3. 5. 2011
Předvelikonoční taneční maratón

Dne 20.4.2011 proběhl pro děti školní družiny velký předvelikonoční taneční maratón. Akce se uskutečnila na zahradě školy za krásného slunečného počasí. Děti soutěžily a tancovaly. Viděly vystoupení kroužku mažoretek. Super hudba, zábava a hlavně pohyb, to byl cíl celého odpoledne. A nutno říct, že byl úspěšně splněn.

28. 4. 2011
Velikonoční turnaj

20.4.2011 proběhl Velikonoční turnaj ve volejbale smíšených družstev. V konkurenci 6-ti porubských škol jsme obsadili krásné 3. místo. Zúčastnili se: Štefko Jan,Michaela Celárková, Kanyzová Klára, Pěnčík Marek, Vavroš Daniel, Hudec Jakub, Mládek Jonáš a Gřeš Tomáš.

28. 4. 2011
Poezie – básně

Dne 18.4.2011 vystoupily děti z 3.A v rámci projektu „Čteme dětem a s dětmi“. Zarecitovaly říkadla J. Lady a básně Ludmily Podjavorinské, Michala Černíka a J. V. Sládka. Též zazpívaly zhudebněný text básně.Všem nastínily, co je verš, sloka i rým. To, co se děti dozvěděly, si mohly zopakovat v pracovním listu. Vše bylo provoněno jarní atmosférou.

20. 4. 2011
Velikonoční jarmark

Po roční přestávce se 19.4. opět rozzářila škola barevnými věnci, zápichy,vajíčky, ozdobami a zavoněly také perníky. Ze všech stran se ozývaly veselé hlasy dětí, rodičů, babiček i dědečků. Byl tady znovu VELIKONOČNÍ JARMARK. Jednotlivé třídy si připravily pod vedením p. učitelek své stánky, které školu opravdu rozzářily. Kdo přišel, nelitoval. Všichni mohli obdivovat, co naše paní učitelky a děti dokážou, jak jsou zručné. Někde s přípravou jarmarku pomohli i rodiče či prarodiče a všem dohromady patří nejen obdiv, ale také dík za to, že se opět povedlo zorganizovat akci, která se líbila. Ještě jednou děkujeme a těšíme se zase na příští rok.

19. 4. 2011
Vítání jara

Ve čtvrtek14.4.2011 završil svou činnost dramatický kroužek svým vystoupením VÍTÁNÍ JARA. Žáci, kterých bylo téměř 30, nadšeně přivítali jaro, jarní květiny a ptáčky vracející se z teplých krajin. Pak chlapci pletli pomlázky a děvčata je odměnila vajíčky. Nakonec si zahráli na vodníčka u vody. Vystoupení se dětem moc povedlo. Rodiče ocenili snahu svých dětí dlouhým potleskem.

18. 4. 2011
Prodej stravenek na květen 2011

na ZŠ Dětská:ÚT 26. 4. 2011 11:00 - 15:30 hod
ST 27. 4. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:ČT 28. 4. 2011 7:00 - 15:30 hod
PÁ 29. 4. 2011 7:00 - 14:00 hod

18. 4. 2011
Házená

Ve středu 13.4.2011 jsme se zúčastnili turnaje házené 5.tříd. Naše družstvo ve složení: Natálie Kaliská, David Jaroš, David Choma, Michal Hořák, Matěj Mládek, Filip Sikora a Daniel Vyležík obsadilo krásné 2.místo. Děkujeme

18. 4. 2011
Velikonoční dílna

Ve středu 13.4. navštívil třídu 2.A dědeček Martinky Dustorové. Ukázal žákům tradici pletení karabáčů. Vysvětlil dětem jaké proutky používat a kde je trhat. Samozřejmě nechyběla názorná ukázka.Všichni chlapci si domů přinesli nádherný karabáč z 8 proutků. Děvčátka si nazdobila vajíčka. Všem se akce líbila. Dědečkovi za zdařilou akci děkujeme.

15. 4. 2011
Zkameněliny

Ve čtvrtek 14.4. jsme se my, žáci 9.A, stali paleontology. Za pomoci sádry jsme vytvářeli zkameněliny. Práce nám sice trvala 2 hodiny, ale výsledek stál za to. Některá díla byla opravdu hezká a užili jsme si při tom spoustu zábavy. Naše výtvory můžete shlédnout ve fotogalerii.

11. 4. 2011
Velikonoční jarmark

Jaro je tady a s ním i tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK. Zveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školy na velikonoční jarmark, který se bude konat v prostorách školy 19.dubna 2011 od 15:00 hod. Přijďte se naladit na jarní strunu a podívat se, co pro vás děti připravily. Těšíme se na vás.

11. 4. 2011
Soustředění kroužků

Součástí celoročního plánu kroužků baseballu a mažoretek je i účast na soustředěních, které probíhají na podzim a na jaře. Proto v termínu 9. - 10. 4. 2011 jsme se sešli v počtu 35 šikovných dětí. Výhodou Domu dětí a mládeže v Plesné, kde akce proběhla, je velká tělocvična, kde lze provádět aktivity obou kroužků. V rámci pobytu nechyběla jarní vycházka a hra v lese. Na závěr proběhlo vyhodnocení těch nejlepších a ocenění také získali všichni zúčastnění. Nazpět jsme se dostali procházkou až do Poruby. Akce se povedla, těšíme se na podzim, kdy nás čekají hory.

8. 4. 2011
Škola plná zdraví

Žáci 2.A třídy pod vedením p. uč. Mižičové se zapojili do výtvarné soutěže Škola plná zdraví. Měli za úkol namalovat nejkrásnější a nejoriginálnější obrázek velikonočního přání se zeleninou, která jim chutná ve školní jídelně. Vyhodnocení proběhne před velikonočními svátky.

7. 4. 2011
Čez street hockey

Tak jsme to zvládli! Základní školu z Velké Polomi jsme porazili v obou zápasech a 28.4. vyrážíme na velký turnaj do Čez Arény. Turnaje se zúčastní 64 družstev z celé Severní Moravy. Do zápasu dnes nastoupili: Denis Suchý, Kamil Gal, Vojtěch Šípek, Dominik Csabala, David Malát, Jan Bernát a Dušan Jaroš. Gratulujeme!

7. 4. 2011
Výtvarná soutěž

Žáci 2.A třídy se zapojili do výtvarné soutěže „ Malujeme po síti 2011“ na téma – Báje, pohádky a pověsti. Zúčastněným výtvarníkům držíme palce. Jsou to :Radim Dostál, Martin Bučko, Martinka Dustorová, Amálka Kovářová, Janička Trávníčková, Zuzka Konštiaková, Andrejka Vojtalová. Jejich výtvarné práce si můžete nyní prohlédnout.

6. 4. 2011
Jarní salon

V úterý 5.dubna proběhla před třídními schůzkami vernisáž k výstavě Jarní salon. Výstava zahrnuje výtvarné práce našich žáků od prvních po deváté třídy. Velmi nás potěšilo, že některá díla vytvořily děti dobrovolně doma a podělily se s námi o to, co je zajímá, co rády dělají. Vernisáží provázel Vilém Lazecký, na programu se podíleli Kristýna Brázdová, Matěj Burget a Rudolf Harok. Výstava potrvá do 15.dubna, poté vyhlásíme na našich stránkách vítěze jednotlivých kategorií.

1. 4. 2011
Pythagoriáda

Na škole proběhlo jako každý rok školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěže se zúčastnilo 51 žáků 6. – 8. tříd. Úspěšnými řešiteli školního kola se stali Petr Bury z 6.A, Michal Havelka z 8. A a Jiří Twardzik z 8. B. Chlapci postoupili do okresního kola Pythagoriády. Jiří Twardzik se stal úspěšným řešitelem i v okresním kole. Získal 13 bodů z 15 možných. Pěkný úspěch. Blahopřejeme.

1. 4. 2011
Volejbal

Chlapci 8. a 9. ročníku vybojovali postup do městského kola ve volejbale! Ve velice vyrovnaném Porubském kole skončili na 2. místě. Naši hru zdobí hlavně bojovnost. Před městským kolem doladíme ještě smeče. Na palubovce se objevili Jan Štefko, Vojtěch Vysloužil, Marek Pěnčík, Dan Vavroš, Kuba Hudec, Tomáš Gřeš a Kuba Gelnar.

1. 4. 2011
Čez street hockey

V letošním roce se naše škola opět účastní turnaje Čez street hockey. K postupu do hlavního turnaje konaného v Čez aréně 28.4.2011, je potřeba projít dvěmi předkoly. První krok jsme zvládli. V pátek 25.3.2011 jsme porazili ZŠ Porubskou. Do zápasu nastoupili žáci 7.B: Denis Suchý, Marek Kovalski, Vojtěch Šípek, Dominik Csabala, David Malát, Jan Bernát a Dušan Jaroš. V dalším kole nám byla nalosována škola ZŠ Velká Polom. Zápas odehrajeme v naší škole ve čtvrtek 7.4. od 10:00. Držte nám palce!

30. 3. 2011
Výtvarná soutěž

Žáci třídy 1. A a 2. B pod vedením paní učitelek Aleny Kracíkové a Jany Kučerové se zapojili do výtvarné soutěže na téma ZAHRÁDKA V KVĚTECH OČIMA DĚTÍ, kterou vyhlásil ČZS. Výtvarné práce zaslané do soutěže si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Všem soutěžícím přejeme hodně úspěchů.

30. 3. 2011
Zdatný páťák

Dne 29.3.2011 proběhl čtyřboj žáků ZDATNÝ PÁŤÁK – Ostrava 2011. Naši nejlepší atleti závodili v těchto disciplínách: skok daleký z místa, sprint na 50m, překážková dráha a autový hod 2kg plným míčem. V silné konkurenci obstáli a obsadili přední místa. Děkujeme za vzornou reprezentaci těmto atletům: Matěji Mládkovi, Martinu Pliskovi, Jakubu Němcovi, Marku Havránkovi, Vendule Schmiedové, Kristýně Borsiczké, Veronice Janíkové a Nikole Morchové.

30. 3. 2011
Matematický KLOKAN 2011

18.3.2011 proběhl na naší škole matematický klokan. Soutěže se zúčastnili žáci druhých až osmých ročníků. Nejlepší řešitelé jsou: Kategorie Cvrček - Daniela Škubalová 3.A, Saleh Al Wohaishi 3.B a Markéta Stachová 3.B. Kategorie Klokánek - Daniel Iwan 5.A, Jan Hammermüller 5.B a HyeYun Choi 5.B. Kategorie Benjamin - Michal Gnebus 7.B, Kateřina Kupcová 7.A a Dominik Sedláček 7.A. Kategorie Kadet - Michael Kuzdřál 8.A, Jiří Twardzik 8.B a Petr Ščurek 8.C. Gratulujeme.

30. 3. 2011
KOMIKS - projektový den III.B

Dne 21.3.2011 uskutečnila svůj projekt Čteme dětem třída 3.B, a to na téma: „komiks“. Po 14 dnech nacvičování, vyrábění kulis a kostýmů, si žáci zahráli ve třech příbězích: Pokrevní bratři, Rychlé šípy a Fifinka peče. Rovněž nechyběly pracovní listy pro 1. a 2. třídu a 3.-5. ročník. Žákům 3.B patří velké poděkování.

29. 3. 2011
Třídní schůzky

V úterý 5.4.2011 se v 17:00 hod. konají třídní schůzky o prospěchu a chování žáků.

29. 3. 2011
Jarní salon

Žákovský parlament zve srdečně všechny rodiče na vernisáž výstavy "Jarní salon". Vernisáž se bude konat v úterý 5.4.2011 v 16:30 hod. (stačí přijít na třídní schůzky o půl hodinky dříve) v prostorách školy.

29. 3. 2011
Výsledky dalších kol recitačních soutěží

Dne 17. března 2011 se žáci naší školy zúčastnili recitační soutěže v Domě dětí a mládeže na Polské ulici v Ostravě – Porubě. Sem každoročně přicházejí nejlepší recitátoři z celého porubského obvodu, aby bojovali o postup do prestižní Městské přehlídky dětských recitátorů. více »

Odborná porota je zde velmi přísná, a tak jsme opravdu rádi, že byli oceněni i naši recitátoři. Vítězství s postupem do městské přehlídky za svůj skvělý výkon získala Klára Vrtalová z 9.A. Veronika Oudová z 1.A si svým výkonem zajistila postup z 2. místa a Tereza Figalová ze 3.A postoupila ze 3. místa.
V městské přehlídce se pak nejvíce dařilo naší nejmladší recitátorce Veronice Oudové, která zde za svůj krásný přednes získala 3. místo.
Velikým úspěchem pro naši školu skončila také další recitační soutěž - Rolnička, která proběhla ve dnech 21. - 23. března 2011. Ta se již po dvacet let koná v krásném prostředí Domu dětí a mládeže na Opavské ulici v Ostravě – Porubě. Jedná se o velmi zajímavou soutěžní přehlídku, v níž se setkávají nejlepší recitátoři z celé Ostravy i jejího okolí a v každé věkové kategorii zde soutěží 30 i více žáků z nejrůznějších základních škol a víceletých gymnázií.
Také letos se projevila vysoká úroveň našich recitátorů. Je jen trochu škoda, že zapracovala i tréma, a to zejména u těch, kteří se této soutěže účastnili poprvé.
V silné konkurenci nejlepších recitátorů z celé Ostravy i okolí tentokrát nejlépe obstáli: Vilém Lazecký z 8.B, který za svůj krásný výkon získal 2. místo, Anna Kaderková z 6.A a také Vojtěch Vysloužil z 8.B, kteří byli za svůj procítěný přednes odměněni čestným uznáním odborné poroty.
Všem žákům, kteří se těchto náročných soutěží zúčastnili, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších ročnících.
23. 3. 2011
Vodící pes PEDRO

Ve čtvrtek 17.3.2011 navštívil žáky 1. stupně naší školy pan Holba, který je zaměstnancem Charity sv. Alexandra v Ostravě-Kunčičkách se svým psem Pedrem. Pan Holba je majitelem vodícího psa, který mu pomáhá překonávat jeho handicap. Zajímavou formou přiblížil žákům pomoc vodícího psa, bez které se sám neobejde. více » Povídal si s dětmi o životě vodícího psa od jeho štěněčího věku, čím vším musí byt pes vybaven, kolik za něj majitel zaplatí. Názorně ukázal, jak umí vodící pes poslouchat, jak pomáhá lidem s problémy zraku, komu slouží červenobílá hůl. Na závěr poutavého povídání nabídl pan Holba dětem krásné textilní výrobky. Tyto výrobky připravili klienti Charity sv. Alexandra. Myslím, že setkání s panem Holbou bylo přínosem nejen pro děti, ale i pro učitele.

21. 3. 2011
Dějepisná soutěž

Ve středu 16.3. proběhla na škole dějepisná soutěž šestých tříd, zúčastnilo se jí 15 žáků. Nejlépe se umístil Ondřej Bagar ze 6.B, na druhém místě skončil Petr Bury (6.A), na třetím pak Petra Dolbová (6.A). Vítězům blahopřejeme, ostatním patří pochvala za zájem a snahu.

21. 3. 2011
Úspěšné obvodní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 17.3 2011 se naši nejlepší recitátoři zúčastnili obvodního kola recitační soutěže na DDM Polská. V 0. kategorii žáků prvních tříd postupuje dále Veronika Oudová z 1.A, v 1. kategorii žáků druhých a třetích tříd zabodovala Tereza Fialová z 3.A a i v nejstarší kategorii postupuje do městské přehlídky Klára Vrtalová z 9.A . Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

21. 3. 2011
PROJEKT ČTEME DĚTEM - POVĚST

V rámci projektu "Čteme dětem a s dětmi" si žáci 4.B třídy připravili pro své kamarády seznámení s pověstí. Nacvičili ukázky z knihy A. Jiráska - Staré pověsti české. První ukázka přiblížila dětem příchod Slovanů v čele s praotcem Čechem na horu Říp. Ve druhé ukázce se představil vladyka Krok se svými třemi dcerami, třetí část byla věnována slavné Libuši,Přemyslovi a Libušině věštbě o Praze. Každý z diváků po shlédnutí obdržel pracovní list, kde si mohl zopakovat, co se dozvěděl. Do projektu "Pověst" se zapojili všichni žáci 4.B a moc se jim hra povedla.

18. 3. 2011
Prodej stravenek na duben 2011

na ZŠ Dětská:PO 28. 3. 2011 11:00 - 15:30 hod
Út 29. 3. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:ST 30. 3. 2011 7:00 - 15:30 hod
ČT 31. 3. 2011 7:00 - 14:00 hod

15. 3. 2011
Sběrová soutěž

Při 3. sběrové akci se nasbíralo 3 729 kg. Nejvíce nasbírali žáci 2.B - 709 kg, pak žáci 3.A - 558 kg, na třetím místě skončila 4.B - 449 kg. Za pomoc při sběru děkujeme žákům 8.A a 9.B - Michalu Havelkovi, Michalu Kuzdřálovi, Davidu Olejníkovi, Lence Vaculové a Evě Vavrušové.

28. 2. 2011
Lyžařský výcvikový kurz

Žáci naší školy se v termínu 13.- 20.2.2011 zúčastnili lyžařského výcviku. V letošním roce se naše škola opět účastní projektu III. Eurokurzy lyžování a snowboardingu v Moravskoslezských a Kysuckých Beskydech. V rámci tohoto projektu jsme letos vyrazili na Slovensko na Raču. Počasí bylo , až na vyjímky, krásné a slunečné, jen sjezdovky byly více zmrzlé. Děti si „lyžák“ užily a na snowboardu příp. lyžích se hodně zlepšily.

18. 2. 2011
Neformální večírek se ruší

Sdružení rodičů při ZŠ Dětská 915 oznamuje, že neformální večírek, který se měl konat 25.2.2011, se z důvodu malého zájmu ruší. Peníze za prodané vstupenky se vrací u zástupců ředitelky školy.

18. 2. 2011
Maškarní odpoledne II. oddělení

Maškarní II.oddělení proběhlo ve čtvrtek 17.února 2011. Všichni zúčastnění si dali záležet, aby jejich převlek byl perfektní. Tančilo se, soutěžilo a nakonec proběhlo vyhodnocení a předání cen těm nejlepším. Všichni dostali malou sladkost a tak nám krásně proběhlo jedno družinové odpoledne.

16. 2. 2011
2. místo v celorepublikové soutěži

Třída 2.A pod vedením p. učitelky Mižičové a děti výtvarného kroužku p. učitelky Kučerové se zúčastnily celorepublikové soutěže "AUTO ROKU 2011 v České republice". Součástí ankety byla už tradičně dětská výtvarná soutěž o hodnotné ceny. V ní měly děti do 10 let nakreslit obrázek na téma "Jedeme v autě se zvířátkem". Do soutěže bylo zasláno 3048 obrázků. Odborná porota vybrala výherce této soutěže. 2. místo obsadila Janička Kremzerová z 2.A. Tímto jí k výhře gratulujeme.

14. 2. 2011
Okresní kolo Pythagoriády 2010/2011

Dne 28.1.2011 se konalo okresní kolo Pythagoriády na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Školního kola se zúčastnilo 44 žáků 5. ročníků. Do okresního kola postoupili : Kuncová Kristýna, Hubertová Sandra, Rozmanitová Sabina, Pliska Martin, Mládek Matěj, Šigut Adam, Janíková Veronika, Iwan Daniel a Choi Juheong. V okresním kole uspěli Choi Juheong, který skončil na 4. místě a Iwan Daniel, který se stal také úspěšným řešitelem a obsadil 22 místo. Soutěže se zúčastnilo 133 žáků. Děkujeme z vzornou reprezentaci školy.

14. 2. 2011
Okresní kolo Matematické olympiády Z5 2010/2011

Dne 26.1.2011 se naši úspěšní řešitelé školního kola matematické olympiády Z5 zúčastnili okresního kola konaného na gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. 13. místem se může pochlubit Choi Juheong, který se stal úspěšným řešitelem, gratulujeme. Také Adéla Haroková získala pěkné umístění (27.místo). Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Okresního kola se zúčastnilo 64 žáků.

14. 2. 2011
Pěvecká soutěž SKŘIVÁNEK – I. kategorie

V pondělí 7.2.2011 proběhla pěvecká soutěž lidových písní „ SKŘIVÁNEK „ pořádaná Kulturním centrem Poruba. Soutěže se zúčastnilo 62 zpěváčků. Naši školu reprezentovala děvčata z 2.A Terezka Gallová, Martinka Dustorová, Nikolka Bučková, Pavlínka Kučerová a z 1.A Verunka Oudová. Děvčata předvedla pěkné výkony za které dostaly čestné uznání. Do dalších soutěží jim přejeme hodně úspěchů.

9. 2. 2011
Recitační soutěž 2. stupně

V úterý 8. února 2011 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 6. až 9. tříd. Zúčastnilo se ho 36 žáků, kteří svými výkony prokázali, že i v dnešní uspěchané době je stále dost mladých přemýšlivých lidí, kteří rádi recitují poezii i prózu a také jim rozumí. Vybrat vítěze z takové spousty šikovných recitátorů bylo nesmírně obtížné, a tak po velmi dlouhé poradě nakonec porota rozhodla takto: více »

V kategorii 8.a 9. tříd se letos sešli opravdu výborní recitátoři ve skvělé formě, takže konkurence zde byla veliká. Svým procítěným přednesem porotu nejvíce zaujala dvojice Klára Vrtalová z 9.A a Vojtěch Vysloužil z 8.B. O druhé místo se podělili Vilém Lazecký a Lukáš Fešárek z 8.B. Třetí místo v této kategorii získali Rudolf Harok z 8.B společně s Miroslavem Knoppem z 8.C. Čestné uznání bylo uděleno Tomáši Folvarčnému z 9.B, Kristýně Pivodové a Veronice Dzurikové z 9.A a také Jaroslavu Šimčíkovi z 8.C a Pavle Bezručové z 8.B.
Všem recitátorům děkujeme za účast v této náročné soutěži a vítězům držíme palce v Obvodním kole recitační soutěže a v Rolničce.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem vyučujícím českého jazyka: paní učitelce Dvořákové, Knápkové, Místecké a Oravové a také vedení školy za všestrannou pomoc při organizaci této náročné soutěže.

8. 2. 2011
Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 7. 2. 2011 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola Kristýna Brázdová ze 7. A a Radoslav Samek z 9. B. Oběma se v konkurenci žáků mnoha ostravských škol dařilo a dosáhli tak velmi pěkných výsledků. Kristýna obsadila 6. místo z patnácti soutěžících ve své kategorii a Radek skončil na 13. místě z 21 žáků. Oběma moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy .

8. 2. 2011
Prodej stravenek na březen 2011

na ZŠ Dětská:ST 23. 2. 2011 11:00 - 15:30 hod
ČT 24. 2. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:PÁ 25. 2. 2011 7:00 - 14:00 hod
PO 28. 2. 2011 7:00 - 15:30 hod

31. 1. 2011
Škola hledá SUPERSTAR!!!

Dne 26.1. 2011 vyvrcholila v Kulutrním centru Poruba soutěž "Škola hledá SUPERSTAR". Této soutěže se zúčastnili: Petra Smržová (4.A), Vendula Schmiedová (5.A), David Jakoubek (6.C), Tereza Odstrčilíková (6.C), Martina Nováková (6.C), Patricie Javorská (6.C), Nikola Musialková (6.C) a Kristýna Brázdová (7.A). Po velmi pěkných výkonech všech soutěžících a hlasování diváků dopadlo umístění takto: na třetím místě se umístil David Jakoubek, druhé místo obsadila Kristýna Brázdová a Superstar 2010/2011 se stala více »

31. 1. 2011
Floorball - Kopřivnice

Ve čtvrtek 27.1. jsme se vydali do Kopřivnice na krajské finále floorbalu 8. a 9. tříd. Poté, co jsme vyhráli finále města Ostravy jsme v hodinách tělocviku poctivě nacvičovali standardní situace, rozehrávky i střelu. Bohužel na turnaji se nám vůbec nedařilo. Ve všech utkáních jsme vedli, měli jsme míček více na hokejkách, tlačili jsme, ale hloupé chyby a někdy i laciné góly nám cestu do semifinále turnaje zavřely. Kluci za předvedený výkon a bojovnost přesto zaslouží velikou pochvalu. Jmenovitě : Kuba Gelnar, Dan Vavroš, Martin Havránek, Tomáš Gřeš, Patrik Gola, Kuba Hudec,Martin Csomor, Marek Pěnčík, Marcel Herejk a Tomáš Trefil.

28. 1. 2011
Neformální večírek

Sdružení rodičů při ZŠ Dětská 915 vás zve 25.2.2011 na NEFORMÁLNÍ VEČÍREK (společenský oděv není podmínkou), který se bude konat v restauraci "U Kočky" v Ostravě-Svinově (u hřiště). Cena vstupenky 180,- Kč včetně večeře (při zakoupení vstupenky je nutno nahlásit výběr jídla - guláš nebo řízek s bramborovým salátem). Vstupenky je možno zakoupit v kanceláři zástupců ředitelky školy. Těšíme se na hojnou účast.

plakát »

20. 1. 2011
Družina má talent

Dne 20.ledna 2011 proběhlo finále soutěže „ Družina má talent“. Za přítomnosti rodičů a povzbuzujících byli vyhodnoceni ze všech tří oddělení družiny vždy ti nejlepší. Soutěž byla také ukázkou, co děti umí a v čem vynikají. Mohli jsme vidět vystoupení mažoretek, lidové tanečky, divadelní představení, country tanec, písničky, vtipy a na závěr zumbu. více »

19. 1. 2011
Škola hledá SUPERSTAR!!!

Škola hledá SUPERSTAR!!! pro školní rok 2010/2011. Finále už je tady! Uskuteční se: 26.1. 2011 v 13:00 a 16:00 v Kulturním centru Poruba (KCP, „Dolík“) Představí se Vám a o Vaši přízeň bude usilovat deset finalistů. Jako zvláštní hosté vystoupí: Klára Vrtalová (školní superstar 2009/10) a Marcela Sielecká (školní superstar 2008/9 a česko-polská superstar 2010).

17. 1. 2011
Turnaj minižáků v házené na velkém hřisti

Ve středu 12.1.2011 proběhl první turnaj miniházenkářů, který se hrál na velkém hřišti v Polance (6 hráčů + brankář). Naši házenkáři obsadili druhé místo za Základní školou Stará Ves. Třetí místo obsadila Základní škola Valčíka z Poruby. Jako vždy musím pochválit naše hráče za samostatnost a průbojnost. Opět nejvíce branek nastříleli Jakub Němec a Jakub Havránek, v brance byl výborný David Jaroš. Tentokrát bych ráda pochválila i další hráče , v poli Natalku Kaliskou i Andreu Klimčákovou a dokonce v brance při posledním utkání zazářil Theodor Beran. Sestava ZŠ Dětská (David Jaroš, Michal Hořák 5.A, Jakub Němec, Daniel Vyležík, Andrea Klimčáková , Jakub Havránek 5.B, Natálie Kaliská 4.B, Theodor Beran 4.A).

trenérky miniházené: Klára Škapová, Žaneta Stillerová

13. 1. 2011
OZNÁMENÍ

Vzhledem k tomu, že se množí krádeže karet na oběd, žádáme rodiče, aby ztrátu karty hlásili okamžitě buď ve škole nebo přímo ve ŠJ Pokorného ( 596 939 058 ). Dále upozorňujeme, že bez kartičky nebude dítěti oběd vydán.

11. 1. 2011
Prodej stravenek na únor 2011

na ZŠ Dětská:ST 26. 1. 2011 11:00 - 15:30 hod
ČT 27. 1. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:PÁ 28. 1. 2011 7:00 - 14:00 hod
PO 31. 1. 2011 7:00 - 15:30 hod

11. 1. 2011
Olympiáda v českém jazyce

9.12. 2010 proběhlo pod vedením Mgr. Místecké školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 19 žáků 8. a 9. tříd. Olympiáda se skládala jako každý rok z části gramatické a z části slohové. Úkoly byly již tradičně obtížné. Vítězem školního kola se stal s počtem 20 bodů Radoslav Samek z 9.B, na 2. místě se umístila Eliška Augustinová s 18 body ze třídy 9.A . Tito žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Blahopřejeme.

22. 12. 2010
Velká předvánoční šou

Dne 21.12.2010 proběhla v tělocvičně školy velká předvánoční šou, která byla určena pro děti školní družiny. Nejprve se se svým malým vystoupením představily mažoretky. V další části si děti vyzkoušely cvičení na step bedýnkách a tančily Zumbu. Následovaly další soutěže o sladké ceny. V závěru akce jsme si všichni popřáli šťastné a veselé vánoce, pěkný Silvestr a ten správný krok do Nového roku 2011. Ať je pro nás všechny úspěšný.

22. 12. 2010
Čtvrté adventní dílny

21.12.2010 se uskutečnily poslední adventní dílny. Děti si vyrobily svícny a krabičku na sladkosti. Příjemnou pohodu doprovázely vánoční koledy.

20. 12. 2010
Den otevřených dveří

12. 1. 2010 se koná od 15:30 do 16:30 Den otevřených dveří. Zveme rodiče budoucích prvňáčků, aby si vyzkoušeli vyučovací hodinu nanečisto. Můžete se seznáit se školním vzdělávacím programem, aktivitami, které nabízíme v průběhu roku, s vybavením školy.

20. 12. 2010
Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. třídy proběhne na škole ve dvou dnech: v pondělí 17.ledna 2011 od 12:30 do 17:00 hod. a v úterý 18.ledna 2011 od 12:30 do 17:00 hodin. Současně zveme na Den otevřených dveří, konaný dne 12.1.2010.

20. 12. 2010
Druhý turnaj miniházenkářů v Polance

Ve středu 15.12.2010 naši miniházenkáři opět sehráli turnaj v Polance. Tak jako při prvním turnajovém setkání jsme výborně reprezentovali školu a hlavně bylo vidět znatelné herní zlepšení. Všichni hráči našeho školního týmu hráli s radostí a bojovností. Nejlepšími střelci se stali opět Jakub Němec a Marek Havránek z 5.A. Neprůstřelný v brance byl opět David Jaroš také z 5.A, ale na postu brankáře se tentokrát střídali i jiní hráči. Celý tým se těší na lednové setkání škol, na kterém se bude poprvé hrát házená na velkém hřišti (6 hráčů +brankář). Sestava: David Jaroš, Jakub Němec, Marek Havránek, Natálie Kaliská, Andrea Klimčáková, Theodor Beran, Daniel Vyležík,Michal Gál, Michal Hořák.

Žaneta Stillerová a Klára Škapová – trenérky házenkářského kroužku

17. 12. 2010
NAŠE ŠKOLA CESTUJE SVĚTEM - pátý den

Poslední den projektu připadl na naše deváťáky, kteří nám představili Rusko. V jedné třídě jsme shlédli průřez známé pohádky Mrazík, ve druhé třídě byla podle představy žáků představena ruská mafie a její praktiky a v poslední třídě jsme si společně s Gagarinem mohli prožít přípravy na let do kosmu a oblétnout společně s prvním kosmonautem Zemi.

16. 12. 2010
NAŠE ŠKOLA CESTUJE SVĚTEM - čtvrtý den

Čtvrtý den projektu nám žáci pátého ročníku představili naše sousedy, Slovensko a Německo. Dozvěděli jsme se zajímavosti z historie Slovenska, význam některých slovenských slov a žáci nám zazpívali píseň s československým textem. V německé části nám žáci představili německý vánoční jarmark a zazpívali německé koledy a vánoční písně - vše v německém jazyce, což je určitě obdivuhodné.

16. 12. 2010
Vánoční představení - Od adventu do vánoc

15.12. se naší školou nesl duch Vánoc. Děti z divadelního kroužku si pod vedením paní učitelky Kempové připravily pásmo písniček, říkanek a povídání Od adventu do Vánoc. Přípravě věnovaly spoustu volného času, a tak se právem těšily až předvedou to, co se naučily. Dopoledne sehrály představení pro své spolužáky. Moc se jim to povedlo a i ti, kteří jindy neposedí, se pozorně dívali a ani nedutali. více »

Odpoledne pak naše malé herce čekalo ještě jedno vystoupení. Chtěli se samozřejmě předvést také svým rodičům, prarodičům, sourozencům a všem, kteří se na ně přišli podívat. Atmosféra byla úžasná a děti se opravdu staly pro tento podvečer divadelními hvězdami. Blesky fotoaparátů, natáčení a samozřejmě velký potlesk, prostě vše, co k povedenému představení patří. Všichni jsme si odpoledne báječně užili a rodiče mohou být na své děti právem pyšní. Velký dík patří také paní učitelce Kempové, která dokázala s dětmi tak krásné představení nacvičit.
Děkujeme za hezké pžedstavení Danielce Řepové, Valerii Plevové, Matěji Burgetovi, Andulce Králové, Terezce Hruboňové, Janičce Trávničkové, Martince Dustorové, Ester Haladějové, Ondřeji Hruzíkovi, Matyáši Haladějovi, Eriku Kaiseršatovi, Honzíku Harabišovi a Pavlínce Burgetové. Už se všichni těšíme na další a držíme palce, ať se dětem jejich snažení daří.

15. 12. 2010
NAŠE ŠKOLA CESTUJE SVĚTEM - třetí den

Ve středu se osmé třídy zaměřily v projektu na Itálii. Gladiátorské hry, poslední hodiny Julia Caesara a fotbal byly tématem scének žáků z 8.A, 8.B a 8.C. Poznávání italských osobností historie a současnosti a jiné otázky pak byly předmětem pracovního listu, který ostatní žáci vypracovávali.

15. 12. 2010
Třetí adventní dílny

V úterý 14.12. pokračovaly adventní dílny. Tentokrát už třetí. Děti a rodiče strávili klidné odpoledne při výrobě vánoční okenní výzdoby a svícnu ze slaného těsta.

14. 12. 2010
NAŠE ŠKOLA CESTUJE SVĚTEM - druhý den

V úterý pokračoval náš projekt cestováním po Mexiku. Sedmé třídy měly připravené představení z minulosti a současnosti Mexika. Z období starých Mayů a Aztéků jsme se dozvěděli o obětování lidských obětí bohům a kněžích, kteří měli velké vědomosti a ovládali tak celý národ. Ze současnosti nám zajímavým způsobem žáci předvedli oslavy EL DÍA DE LOS MUERTOS, do kterých se mnozí i zapojili.

14. 12. 2010
Sběrová soutěž

Při 2. sběrové akci se nasbíralo 3 845,5 kg. Nejvíce na 1. stupni nasbírali žáci 2.B - 660 kg, na 2. stupni žáci 8.C - 614 kg. Ani 1 kg neodevzdala třída 7.A. Za pomoc při sběru chválíme žáky 8.A Michala Havelku, Michala Řepu, Davida Olejníka. z 9.B pak žákyně Lenku Vaculovou a Evu Vavrušovou.

13. 12. 2010
NAŠE ŠKOLA CESTUJE SVĚTEM - první den

V pondělí 13.12.2010 začal první den projektu Naše škola cestuje světem. Šesté třídy přiblížily ostatním třídám Egypt. Jeho historii, současnost, faunu i flóru. Dozvěděli jsme se zajímavosti o balzamování faraónů, vážení duší, rostlinách i živočiších a v neposlední řadě jsme se seznámili s egyptskými bohy a velkou pyramidou. Průběh tohoto dne si můžete prohlédnout na fotografiích.

10. 12. 2010
Mikuláš

Dne 3. prosince navštívilo naši školu hodně pohádkových postaviček - čerti, andělé, Mikuláš. Pro žáky 1. stupně byla připravena mikulášská nadílka a žáci 8.B a 9.A pro ně zahráli Mikulášskou pohádku, která se jmenovala Dobrota a Lakota. Všem se pohádka moc líbila. Pohádka se líbila také malým dětem z MŠ na ulici Dětské, kterou jim naši žáci zahráli 6. prosince.

8. 12. 2010
NAŠE ŠKOLA CESTUJE SVĚTEM

Rok se s rokem sešel a na naší škole příští týden opět vypukne cestovatelská mánie! Od 13. do 17. prosince letošního roku budou žáci jednotlivých tříd ostatním spolužákům předávat získané informace o přírodních krásách přes tamní obyvatelstvo až po kulturní zvyklosti jednotlivých zemí. A v pátek odpoledne od 16:00 se o naše zážitky z cest opět podělíme se svými rodinami, kamarády a známými. více »

8. 12. 2010
Druhé adventní dílny

V úterý 7.12. si v druhých adventních dílnách děti vyrobily vločku a vánoční vitráž. Strávily příjemné odpoledne a výrobky určitě využijí při vánoční výzdobě.

8. 12. 2010
Louis Smith – beseda s rodilým mluvčím

Dne 6.12.2010 navštívil naši školu Američan Louis Smith. Louis vyprávěl žákům devátých tříd o krásách New Yorku. Jeho perfektní angličtina všechny přítomné okouzlila. Aby i mladší žáci slyšeli rodilého mluvčího, přečetl Louis žákům pátých tříd pohádku Tiger´s spots. Žáci byli nadšeni a odvážili se zeptat,např. : Where are you from? How old are you? Louis všechny otázky zodpověděl a pochválil děti za pěknou výslovnost. Popřál dětem mnoho úspěchů při studiu angličtiny a slíbil, že se na nás přijde opět podívat.

6. 12. 2010
Prodej stravenek na leden 2011

na ZŠ Dětská:PO 20. 12. 2010 10:00 - 14:00 hod
ÚT 4. 1. 2011 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:ÚT 21. 12. 2010 7:00 - 14:00 hod
PO 3. 1. 2011 7:00 - 15:30 hod

1. 12. 2010
UPOZORNĚNÍ

Dne 8.12.2010 nebudou z důvodu stávky zaměstnanců jídelny ZŠ Pokorného vydávány obědy. Prosíme rodiče, aby v tento den zajistili stravování svých dětí jiným způsobem.

Další provoz školy není 8.12.2010 nijak omezen.

2. 12. 2010
První adventní dílny

První adventní dílny proběhly v úterý 30.11. Děti si pod vedením p. uč. Knápkové a Ševčíkové mohly vyrobit korálky jako dárek pro maminku, babičku nebo třeba sestru. Z jakého materiálu vyráběly, to neprozradíme, protože by to pro obdarované nebylo překvapení. V další dílně vyráběly děti za pomoci p. uč. Holkové a Mihulové vánoční přáníčka. Hrály jim k tomu koledy, za oknem poletoval sníh a tak nabyl problém vánočně se naladit. Všichni se už těšíme na 7.12., kdy proběhnou další adventní dílny.

26. 11. 2010
Barvy podzimu

Na pátek 26.11. připravily paní učitelky pro žáky 1. a 2. tříd celodenní projekt na téma PODZIM. Na projekt se děti připravovaly nejen ve škole, ale i doma. Každá třída si vybrala jednu podzimní barvu. Děti tak měly splnit první úkol - přijít do školy oblečené ve "své" barvě. Ve škole pak plnily další úkoly na 4 stanovištích. Žáci si tak zopakovali zábavnou formou vše, co znají o podzimu. Všechny děti uspěly a tak je na závěr čekala malá sladká odměna.

26. 11. 2010
ORION FLORBAL CUP - 6. a 7. třída

Ve středu 24.11.2010 se žáci 7. a 6. ročníku zúčastnili turnaje s názvem Orion florbal cup. Odehrály se zápasy ve skupině. Naši žáci se po suverénním výkonu proti ZŠ Sekaniny a ZŠ Krásné Pole utkali s ZŠ Štůra o postup do dalších bojů. Zápas byl velmi vyrovnaný, se spoustou šancí na obou stranách. Našemu teamu by stačila k postupu i remíza, ale nakonec nám jeden gól chyběl. více »

26. 11. 2010
ČTEME DĚTEM – POVÍDKA

Listopadové téma projektu ČTEME DĚTEM – POVÍDKA – připadlo na naši třídu 5. B. Všichni jsme se tématu ujali s velkou zodpovědností, abychom nezklamali ostatní spolužáky z prvního stupně, kteří se při závěrečné prezentaci přijdou na nás podívat. Rozhodli jsme se zdramatizovat povídku Jiřího Stránského „O poníkovi Twiggym“ z knížky „Povídačky pro Klárku“. více »

Nejprve jsme příběh museli převést do podoby scénáře, vymyslet dialogy postav a vybrat z povídky situace, které půjdou v podmínkách třídy zrealizovat. Pak přišly na řadu nápady na vybavení scény. Zde nám vydatně pomohly naše šikovné ruce a bohatá fantazie. Například Honzík H. vyrobil z kartonu nádherný domeček, Kristýnka O. zajistila, aby náš mořský svět nezůstal bez života a vybavila ho spoustou zvířátek, Péťa Š. se postaral o našeho pejska, aby mu to pěkně slušelo, Ondra V. s Kristýnkou T. a Verčou W. zařídili náš improvizovaný pokojíček, ale i my všichni ostatní jsme pilně vymýšleli, malovali, vyráběli. Co se týče rolí, dostalo se v naší povídce také na všechny.
Každý si zahrál nějakou tu roličku, byť třeba maličkou. Ale jak pravil klasik: „Není malých rolí…“. Každá role byla důležitá, aby se představení povedlo.
24. listopadu 2010 nastal den s velkým D. Naše houževnatá příprava měla být korunována úspěšným představením před našimi spolužáky. Všichni jsme se snažili odvést co nejlepší výkon. Vyzkoušeli jsme si, jak náročné je devětkrát po sobě odehrát bezchybně stejný příběh, jak důležitá je souhra nás všech a jak je fajn spolehnout se na kamaráda, že když náhodou něco zapomenu, tak mě v tom nenechá a „nahodí mi udičku“. Publikum náš výkon soustředěně sledovalo a pokaždé ho ocenilo bouřlivým potleskem. V zajímavých pracovních listech si pak mohlo ověřit, co všechno si z naší povídky zapamatovalo.
Diváci odcházeli z naší třídy s úsměvem na tváři a my měli radost, že se jim představení líbilo. Na srdci nás hřál pocit z dobře odvedené práce, při které jsme si užili i spoustu zábavy.

16. 11. 2010
UMÍŠ POMOCI SOBĚ I DRUHÝM?

Dne 16.11.2010 proběhl na naší škole projektový den UMÍŠ POMOCI SOBĚ I DRUHÝM? Díky perfektní přípravě se nám podařilo celé dopoledne zvládnout na jedničku. Třídy se přesouvaly na jednotlivá stanoviště a plnily úkoly. Po praktické části následovaly kontrolní otázky a odpovědi na otázky z pracovního listu. Největší překvapení čekalo děti při nepřímé masáži srdce. více »

16. 11. 2010
Barevný podzim 2010

Na naší škole již několik let úspěšně pracuje "Výtvarný kroužek" p. uč. Jany Kučerové. Navštěvují jej děti 1. - 5. ročníku. Každým rokem se žáci účastní mnoha výtvarných soutěží a obsazují vítězná místa. V soutěži "Barevný podzim 2010" získal 1. místo Vojta Orel z 3. B. Vernisáž soutěže je 24.11.2010 v 16:00 hod. v sále DDM Ostrava-Poruba, ul. M. Majerové 23/1721. Vojtovi a paní učitelce blahopřejeme.

16. 11. 2010
Turnaj miniházené v Polance

Ve středu 10.11.2010 proběhlo v Polance první turnajové střetnutí házenkářů. Naši školu výborně reprezentovali žáci 4. a 5. ročníku (Jakub Němec, Marek Havránek, David Jaroš 5.A, dále Andrea Klimčáková z 5.B a Karolína Moravcová a Natálie Kaliská 4.B). V šesti utkáních jsme pětkrát zvítězili a jednou uhráli nerozhodný výsledek. Nejlepšími střelci se stali Marek Havránek a Jakub Němec, v brance byl neprůstřelný David Jaroš. Všichni hráči hráli s bojovností, výborně reprezentovali naši školu a už se společně těšíme na další turnajové setkání, které proběhne v prosinci letošního roku.

Žaneta Stillerová a Klára Škapová – trenérky házenkářského kroužku

12. 11. 2010
Den slabikáře.

V pátek 12.11.2010 nastal pro prvňáčky velmi slavnostní den. Ráno totiž nepřišli do obyčejné školy, ale do Písmenkového království. Zde na ně čekalo několik úkolů, které museli splnit. Za každý splněný úkol si princové a princezny vybarvili jednu královskou korunku. více »

11. 11. 2010
Eurokurzy lyžování ...

Naše škola je partnerem projektu III. Eurokurzy lyžování a snowboardingu v MSK a KS Beskydech. V současné době probíhá druhá etapa. V rámci tohoto projektu se naši žáci účastní týdenního kurzu lyžování.

11. 11. 2010
Plavání 2. tříd

Druhé třídy se pravidelně účastní kurzu plavání. Děkujeme za pomoc dědečkovi od Martiny Dustorové s doprovodem dětí na bazén. Na fotkách uvidíte, jak si děti kurz plavání užívají. DVD s krátkým filmovým záznamem je u p. uč. Mižičové, ráda vám jej zapůjčí.

8. 11. 2010
Umíš pomoci sobě i druhým?

Dne 16.11.2010 proběhne na naší škole projektový den s názvem "Umíš pomoci sobě i druhým?", ve kterém se žáci 3. - 5. tříd seznámí se základy poskytnutí první pomoci.

4. 11. 2010
Konzultační hodiny

V úterý 9.11.2010 se od 17:00 do 18:30 konají konzultažní hodiny zaměřené na prospěch a chování žáků k 1. čtvrtletí.

4. 11. 2010
Schůzka pro rodiče žáků devátého ročníku

V úterý 9.11.2010 v 16:00 hod. se v jídelně školy koná s výchovným poradcem Mgr. Tomášem Rychnovským informativní schůzka pro rodiče žáků devátého ročníku.

3. 11. 2010
Obchodka hrou

Dne 3. listopadu 2010 pořádala Obchodní akademie na Polské ulici soutěž pro žáky devátých tříd základních škol nazvanou Obchodka hrou. Soutěžilo se v tříčlenných týmech v těchto disciplínách : - psaní na klávesnici ( všemi deseti ) - znalostní test z angličtiny, informatiky a ekonomiky - PC hry. Máme velkou radost, že tříčlenný tým tvořený Radoslavem Samkem, Klárou Kanyzovou a Michaelou Celárkovou z 9. B prokázal vynikající znalosti i dovednosti a zvítězil v celé soutěži. Michaela Celárková navíc porazila ostatních 29 žáků z šesti různých základních škol v psaní na klávesnici. Všem moc gratulujeme a doufáme, že se s podobnými úspěchy budeme vracet i z ostatních soutěží.

3. 11. 2010
Praha 2010

Dne 14. 10. třídy 9. A a 9. B jely do hlavního města Prahy. Po 4 hodinové cestě jsme se konečně ocitli na hlavním nádraží. Z něj jsme šli na Václavské náměstí a zhlédli jsme sochu sv. Václava. Dále jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jsme mohli pozorovat orloj. Procházeli jsme kolem známých budov jako je např. Obecní dům, Prašná brána a mnoho dalších. Na Karlově mostě zpívala spousta zpěváků, malíři kreslili portréty a prodavači prodávali různé suvenýry. Když jsme přešli přes Karlův most, pokračovali jsme směrem k Pražskému hradu. Viděli jsme hradní stráž a katedrálu sv. Víta. Na Petříně jsme mohli navštívit Petřínskou rozhlednu nebo bludiště. Z Petřína jsme sjeli lanovkou a přes Václavské náměstí se vrátili na hlavní nádraží, ze kterého jsme odjeli zpátky domů.

3. 11. 2010
Prodej stravenek na prosinec 2010

na ZŠ Dětská:ČT 25. 11. 2010 11:00 - 15:30 hod
PÁ 26. 11. 2010 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:PO 29. 11. 2010 7:00 - 15:30 hod
ÚT 30. 11. 2010 7:00 - 14:00 hod

3. 11. 2010
Čteme dětem

Na pátek 22. října se těšila naše třída 5.A už dlouho. Tímto dnem byl odstartován celoroční projekt „Čteme dětem“. Ten spočívá v tom, že každý měsíc si jedna třída z 1. stupně připraví pro ostatní třídy 1. stupně zajímavý program na určité téma. Naše téma se jmenovalo „Pohádky“ a setkalo se u všech velkých i malých diváků s velikým úspěchem a nadšením. Nacvičili jsme 4 zveršované pohádky – Šípková Růženka, Proč má kotě ocásek, Král a lenoši a Jak dědeček měnil. Nacvičování se pro nás stalo nejen prací, ale i zábavou, a děti se zhostily jednotlivých rolí opravdu na výbornou. Mnohé si přinesly vlastní rekvizity, jako např. meče, královské koruny, převleky atd. Samotný den D jsme si potom všichni užili, diváci dostali jako bonus zajímavé pracovní listy a malí herci za své výkony sladkou maličkost.

3. 11. 2010
Podzimní zahrada

Dne 19.10.2010 se uskutečnila v prostorách naší školy tradiční PODZIMNÍ ZAHRADA. Děti si zasoutěžily a užily mnoho legrace. Děkuji paním učitelkám za přípravu a žákům z vyšších ročníku za pomoc při akci.

3. 11. 2010
Den otevřených dveří

Dne 12.10.2010 proběhl v naší škole Den otevřených dveří a soutěžní odpoledne pro děti z mateřských škol. Budoucí prvňáčci si prohlédli školu, učebny a plnili různé úkoly.

13. 10. 2010
Podzimní zahrada

Dne 19.10.2010 od 14:00 do 15:30 se jako každý rok uskuteční podzimní zahrada. Všechny děti srdečně zveme. Příjďte si zasoutěžit.

11. 10. 2010
Den otevřených dveří

Vážení rodiče, milé děti! Pedagogové ZŠ Dětská 915, Ostrava-Poruba vás srdečně zvou na Den otevřených dveří a zábavné soutěžní odpoledne pro vaše děti. 12.10.2010 od 15:00 do 17:00 hodin bude pro vás naše škola otevřená. Můžete se seznámit se školním vzdělávacím programem, aktivitami, které nabízíme v průběhu školního roku, s vybavením školy a v neposlední řadě také s našimi pedagogy. Vaše děti se nejen pobaví a dostanou nějakou sladkou odměnu za splnění soutěžního úkolu, ale také si mohou vyzkoušet, jak funguje například interaktivní tabule. Udělejte si čas a přijďte společně se svými dětmi. Na vaši návštěvu se těší kolektiv pedagogů ZŠ Dětská.

11. 10. 2010
Sběrová soutěž

Při 1 sběrové akci se nasbíralo 4661,5 kg. Do soutěže se nezapojila pouze VII.A třída. Na prvním stupni zvítězila II.B třída s 671 kg, na druhém stupni donesli nejvíce sběru žáci VIII.A třídy - 544 kg. V soutěži jednotlivců se na prvních pěti místech umístili: Adriana Janošová (III.A) - 336 kg, Tomáš Vojtášek (IV.B) - 195 kg, Marek Glumbík (IV.B) - 184 kg, Andrea Vojtalová (II.A) - 180 kg a Michal Řepa (VIII.A) - 172 kg.

11. 10. 2010
Klauniáda

7. října proběhla ve školní družině ve II. oddělení pěkná akce pod názvem „KLAUNIÁDA“. Úkolem dětí bylo zahrát si na klauna a pobavit ostatní děti. Všichni klauni se snažili rozesmát a zaujmout svým vystoupením co nejvíce diváků. Tito jejich snažení hodnotili a určili tak nejlepší výkony „klaunů“. Jak je známo, smích léčí, vytváří dobrou náladu a radost ze života. Smutek a stres tady nemá místo. Všem soutěžícím patří velký dík. V závěru bylo vyhodnoceno a oceněno drobnými dárečky pět nejlepších „klaunů“.

7. 10. 2010
Prodej stravenek na listopad 2010

na ZŠ Dětská:ČT 21. 10. 2010 11:00 - 15:30 hod
PÁ 22. 10. 2010 7:00 - 10:00 hod
na ZŠ Pokorného:PO 25. 10. 2010 7:00 - 15:30 hod
ÚT 26. 10. 2010 7:00 - 14:00 hod

7. 10. 2010
Projekty podporované MMO

V roce 2010 jsme podali na MMO 3 projekty a dva byly naší škole schváleny. O čem tyto projekty jsou a jak probíhají se můžete dozvědět v podrobnostech.

7. 10. 2010
Výlet pro nejlepší žáky

Výlet pro nejlepší žáky školy a nejlepší "sběrače" ve sběrové soutěži se uskutečnil 5.10.2010. Tentokrát jsme navštívili Hornické muzeum, kde jsme sfárali do dolu, prohlédli si štoly, ve kterých horníci pracovali za velmi těžkých podmínek, zkusili jsme si, jak vypadá úplná tna v dole, prohlédli expozici báňských záchranářů a vyzkoušeli na vlastní kůži cvičiště pro záchranáře. Celé dopoledne jsme završili obědem na Harendě a návštevou pračlověka s mamutem. Tuto akci nám umožnilo uskutečnit sdružení rodičů při naší škole a vy se můžete na průběh výletu podívat na fotografiích.

15. 9. 2010
Sběrové týdny ve školním roce 2010/2011

Stejně jako v předchozích letech, i v tomto školním roce naše škola pod vedením p. uč. Knápkové pořádá soutež ve sběru starého papíru. Soutež bude probíhat ve čtyřech sběrových týdnech v průběhu celého školního roku. V tabulce jsou uvedeny týdny, ve kterých se sběr ve škole bude vybírat vždy od 7:00 hod.

4. - 8. 10. 2010 6. - 10. 12 2010 28. 2. - 4. 3. 201123. - 27. 5. 2011
15. 9. 2010
Třídní schůzky ve školním roce 2010/2011

7. 9. 2010 9. 11. 2010 11. 1. 2011 5. 4. 201131. 5. 2011
14. 9. 2010
Školní rok 2010/2011

Na většině ZŠ i MŠ v Porubě probíhají rozsáhlé rekonstrukce. Týká se to i naší školy. Během prázdnin byla vyměněná okna – všude již máme plastová a stále probíhá zateplování školy, které by mělo skončit v říjnu. Přes všechny tyto problémy jsme ale stihli zahájit školní rok tak, jak se má, 1. září. Na škole došlo i k řadě organizačních změn. více »

Rodičům:

Bakaláři - Přístup do školního systému průběžné klasifikace žáků:
vstup

Nepřehlédněte:

Copyright © 2009 Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915, příspěvková organizace